BMW E12 528i '81 Trevi

Foorumiliikmete autod.
Kasutaja avatar
Priit
Klubiliige
Postitusi: 2552
Liitunud: 29 Mär 2005 11:13
Asukoht: Estonia

Re: BMW E12 528i '81 Trevi

Postitus Postitas Priit »

Jõudu ja tore kuulda et vana arm ei roosteta. Ma võtan ka juba aastaid hoogu et 12ga tegelema hakata aga ei paista seda veel kusagilt.
Istmete kohalt plaanisin mina uue aluskihi paigaldamist kanga alla.
e12, e21 Baur, e46 Alpina, e85, e90 Alpina
Kasutaja avatar
trevi
Postitusi: 1075
Liitunud: 27 Mai 2006 14:05
Asukoht: Tallinn

Re: BMW E12 528i '81 Trevi

Postitus Postitas trevi »

kas sealt poolamaalt saab ka e28 istmete jaoks riiet - seda nn kalasaba mustriga pearl biege kangast?
Ei oska arvata, aga võid uurida. https://www.facebook.com/Nojser/
Ise sattusin sinna E12 Facebooki grupi lingi kaudu, kui keegi endale samuti E12 jaoks istmekangast otsis.
There's no school like old school, and I'm the fucking headmaster.
Kasutaja avatar
trevi
Postitusi: 1075
Liitunud: 27 Mai 2006 14:05
Asukoht: Tallinn

Re: BMW E12 528i '81 Trevi

Postitus Postitas trevi »

Priit kirjutas: 25 Apr 2022 21:21 Jõudu ja tore kuulda et vana arm ei roosteta. Ma võtan ka juba aastaid hoogu et 12ga tegelema hakata aga ei paista seda veel kusagilt.
Istmete kohalt plaanisin mina uue aluskihi paigaldamist kanga alla.
Kangast tulevad jah teravad jõhvid läbi muidu, teine mure on see, et istme alt pudiseb vanast istmepadjast vaikselt puru välja, olen ka mõelnud et peaks selle kasvõi sprayliimiga üle laskma, et pudisemise kinni võtaks.

Hetkel on suureks mureks see, et kui lahti sai võetud, siis ei teinud (sest piltide tegemine käis toona digifotokaga, mitte telefoniga) piisavalt pilte. Lisaks on vahepeal 2 kolimist olnud ning seda raskem on asju üles leida. Seega ilmselt võiks kunagi tulla su autot vaatama ja pildistama, et värskendada mõne asja kohapealt mälu.
There's no school like old school, and I'm the fucking headmaster.
Arvo
Postitusi: 1372
Liitunud: 09 Sept 2004 08:41
Asukoht: Tartu

Re: BMW E12 528i '81 Trevi

Postitus Postitas Arvo »

trevi kirjutas: 26 Apr 2022 08:50 teine mure on see, et istme alt pudiseb vanast istmepadjast vaikselt puru välja, olen ka mõelnud et peaks selle kasvõi sprayliimiga üle laskma, et pudisemise kinni võtaks.
Kui porolooni pudisemine teemaks, siis see tuleks välja vahetada ikka. See sprayliimiga möllamine ainult pikendab agooniat.
Kui merirohuga polsterdatud iste, siis mul kuueka tagumiste istmete taastamisel topiti seda ka juurde. Istumise alune läks igatahes palju konkreetsemaks. Aeg on oma töö lihtsalt teinud nende materjalidega.
Edu projektiga ja hea näha, et püssi põõsasse pole visanud :)
E24 635CSi | E10 2002
Kasutaja avatar
trevi
Postitusi: 1075
Liitunud: 27 Mai 2006 14:05
Asukoht: Tallinn

Re: BMW E12 528i '81 Trevi

Postitus Postitas trevi »

Hobusejõhv (horsehair) on istmepatjade materjaliks. Muidu näevad täitsa värsked välja, on täitsa vormis ja pole ära vajunud, seega väga ei näe vajadust neid torkida.
There's no school like old school, and I'm the fucking headmaster.
Kasutaja avatar
trevi
Postitusi: 1075
Liitunud: 27 Mai 2006 14:05
Asukoht: Tallinn

Re: BMW E12 528i '81 Trevi

Postitus Postitas trevi »

pärast peamiselt youtube videode tudeerimist otsustasin ise plekki väänama hakata, keeruline see ikka olla saab.

Tagavararatta pesa põhjas oli pukseerimisaas eemaldunud ning selle kohale oli lihtsalt keevitatatud plekilatakas
Pilt

Lataka all oli ilus auk
Pilt

Lõikasin augu välja ning tegin tüki järgi. Neljanda eksemplariga võis juba rahule jääda.
Pilt

Paika sobitatud ning edasi võib paika keevitada.
Pilt

Tundub, et tuleb hakata tegelema uue esistange, esitulede ja esituleümbrisvõrede otsingutega. Kõik varasalved tagurpidi pööranud, aga need asjad on jäägitult kadunud :(
There's no school like old school, and I'm the fucking headmaster.
Arvo
Postitusi: 1372
Liitunud: 09 Sept 2004 08:41
Asukoht: Tartu

Re: BMW E12 528i '81 Trevi

Postitus Postitas Arvo »

Esitulesid mul reservis on, mõne korraliku kindlasti leiab. Klaasid on neil vanadel muidugi mikrotäkkeid enamasti täis. Ühed "prillid" on ka aga peab selgitama ega need E21 omad ei ole.
E24 635CSi | E10 2002
Kasutaja avatar
trevi
Postitusi: 1075
Liitunud: 27 Mai 2006 14:05
Asukoht: Tallinn

Re: BMW E12 528i '81 Trevi

Postitus Postitas trevi »

Aitäh pakkumast, tuled tellisin juba saksast ära :) Suurem mure on tuledeümber käivad võred. M30 mootoriga isenditel olid need kroomliistuga, mida liigub palju vähem. Ilma kroomita eksemplare saab kenasti ka uuena.
There's no school like old school, and I'm the fucking headmaster.
Arvo
Postitusi: 1372
Liitunud: 09 Sept 2004 08:41
Asukoht: Tartu

Re: BMW E12 528i '81 Trevi

Postitus Postitas Arvo »

Ah et on uuena saada kohe?
nii 10 aastat tagasi kui ma enda masinale tulesid otsisin, oli nendega igavene ikaldus mäletan, uuena tellida ei saanud. Mingile laojäägile sain lõpuks küüned taha :)
E24 635CSi | E10 2002
Kasutaja avatar
trevi
Postitusi: 1075
Liitunud: 27 Mai 2006 14:05
Asukoht: Tallinn

Re: BMW E12 528i '81 Trevi

Postitus Postitas trevi »

ebay-kleinanzeigen'is teinekord miskit liigub. Pildi ja jutujärgi on korralikud ja kasutamata. Loodan, et kohalejõudes on kaup vastab jutule ja piltidele.

Pilt
Pilt
There's no school like old school, and I'm the fucking headmaster.
Kasutaja avatar
trevi
Postitusi: 1075
Liitunud: 27 Mai 2006 14:05
Asukoht: Tallinn

Re: BMW E12 528i '81 Trevi

Postitus Postitas trevi »

Esimene auk lapitud, mott kohe tõusis.

Pilt
There's no school like old school, and I'm the fucking headmaster.
Kasutaja avatar
trevi
Postitusi: 1075
Liitunud: 27 Mai 2006 14:05
Asukoht: Tallinn

Re: BMW E12 528i '81 Trevi

Postitus Postitas trevi »

Keegi on kunagi arvanud, et tagatiivale võiks antenni paigaldada. Kuna originaalantenn on olemas ja tuleb esitiiva ja ukse vahelt, siis sai ka see ebavajalik auk likvideeritud

Pilt

Pilt

Pilt
There's no school like old school, and I'm the fucking headmaster.
Vasta