Bronco 318i

Foorumiliikmete autod.
Vasta
morefun
Postitusi: 49
Liitunud: 07 Juun 2012 15:34

Postitus Postitas morefun »

on sul sotti mis surveaste olema peaks!
reims
Postitusi: 15
Liitunud: 06 Sept 2011 18:15

Postitus Postitas reims »

Mis aastast see auto juba sinu käes on?Mäletan veel mingist vanast hägusest ajast seda pilti su sr-i avataril :D
Bronco
Postitusi: 547
Liitunud: 07 Sept 2004 18:19
Asukoht: Viljandimaa

Postitus Postitas Bronco »

rean kirjutas:Palju selline nelja ribaline pritsega mootor keskelt läbi sajale tarbib ?
Kui e36 raskusega auto peal jääb kütusekulu alla kümne , siis e21 kaalu juures saab diisli 6L/100 km lähedale :roll:
Nii hästi sellega ikka pole, tehnika areng on ka ikka toimunud selle ajaga mis e21 ja e36 vahele on jäänud. Originaal k-jet mootoriga oli keskmine kulu 8l/100km kohta umbes ning suuremas osas sõitsin maanteel. Praegu tundub, et võtab rohkem veidi, kuid ei aja ökonoomsust ka taga selle auto puhul ja kui kütusetuli põlema läheb, siis tangin jälle juurde.
morefun kirjutas:on sul sotti mis surveaste olema peaks!
Peaks kuskil 8 kandis olema.
reims kirjutas:Mis aastast see auto juba sinu käes on?Mäletan veel mingist vanast hägusest ajast seda pilti su sr-i avataril :D
Minu käes on 2002 kevadest, kuid peres on olnud 1994 kevadest. Ehk tegemist minu esimese isikliku autoga ja kuigi peale seda olen omanud palju erinevaid autosid siis see on endiselt alles jäänud. Vahel on olnud mõtteid küll, et võtaks midagi veidi veel rohkem klassikalist asemele, kuid nende mõtete realiseerimiseni pole veel jõudnud ja igal kevadel rooli istudes tuleb naeratus endiselt näole :)
Arvo
Postitusi: 1372
Liitunud: 09 Sept 2004 08:41
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Arvo »

Bronco kirjutas: Peaks kuskil 8 kandis olema.
Suhteliselt madal surveaste vabalthingava bensuka kohta, või on see taotluslik? (turbo tulevikus?)
E24 635CSi | E10 2002
Bronco
Postitusi: 547
Liitunud: 07 Sept 2004 18:19
Asukoht: Viljandimaa

Postitus Postitas Bronco »

Esialgse plaani järgi poleks auto üldse vabalthingavana tänavale jõudagi. Aga hetkel on nii läinud, et puhur pole veel teed kapoti alla leidnud. Kevadeks ehk :lol:
BuXTYP
Postitusi: 64
Liitunud: 27 Nov 2012 16:36
Asukoht: Rakvere

Postitus Postitas BuXTYP »

Ah vot kelle oma see on =) Kroom nagu peegel, värske värv, nagu uus!

Pilt

Rakveres muidu tihti käid?
Bronco
Postitusi: 547
Liitunud: 07 Sept 2004 18:19
Asukoht: Viljandimaa

Re: Bronco 318i

Postitus Postitas Bronco »

Paar aastat viimasest uuendusest möödas, kuid auto täitsa elus ja võtaks kiirelt viimased aastad järgi :lol:

2013a kasutasin autot üldiselt suhteliselt vähe kuid puhkuste ajal sai ikka tuulutatud vanakest ning liigutud nii Hiiumaast Värskani, Rakverest Riiani. Muus osas sellel aastal suuri muudatusi auto juures ei toimunud. Esimesed kõlarid said vahetatud Polk Audio 4x6 kõlarite vastu, mis peaksid olema ühed parimad antud mõõdus kõlarid. Originaal pesasid suuremaks endiselt lõigata ei raatsi, kuid raadio võiks ikka mängida.
2014a kohta ei leidnud autost isegi ühtegi pilti mitte. Mingil perioodil sai peale igapäevaauto müüki kuuke igapäevaselt küll kasutatud kuid üldiselt rohkem auto seisis ja puhkas.
2015a kevadel tuli tahtmine kuskiltotsast autot ikka jälle paremaks saada ja otsustasin, et aeg oleks salong veidi värskemaks teha ning said kogu sisu välja kruvitud ning nahatamisesse viidud. Värvide suhtes mõtlesin ja kaalusin päris pikalt kuid lõpuks otsustasin halli/musta tooni kasuks peamiselt praktilistel kaalutlustel. Punane ilmselt oleks autoga paremini kokku sobinud kuid kipub päris kiirelt koledaks minema jms. Nahk on naturaalne ja ise olen väga rahul. Praeguseks on küll tagaaknalauaga päike oma töö teinud ja naha liimist lahti tõmmanud, kuid lasen selle mingi hetk korda teha.

Käesoleval kevadel ajasin auto juba 1.mai puhul garaazist välja, tegin kindlustuse ära ning jõudsin 2 nädalaga ka pea 1000km maha vurada kui summuti otsustas lekkima hakata ja auto hakkas valjemat häält tegema.
Tagasi garaazi, veakoht leitud, kuid kuna sobivat juppi kohe võtta ei olnud sai hoopis auto nina täiesti laiali võetud, et veidi rohkem ära teha. Vahetusse läks siis jälle veepump, vahetatud ka mootoriamort ning rooligardaan. Samuti sai lisatud sisselaskekollektorile paar vaakumotsa ning paigaldatud uus õhufilter ja õhujahuti. Summuti sai siis ka korraga 2.5" suurusega ning lisatud vahele üks "silencer". Ülejäänud summuti tuleb samuti lähiajal veidi suuremast torust ja ilmselt ka teine pütt, kuigi proovin hääle võimalikult vaikseks ikkagi jätta. Hetkel lihtsalt tahtsin auto kokkutulekuks uuesti liikuma saada ja üle aastate teisi vanureid ka autole tutvustada.

Edasi toimetan veel veidi tehnika kallal ning varun ka vaikselt detaile auto välimuse värskendamiseks. Järgmisena ilmselt võtab kere iluvead ette, värskendaks värvi (Hellrot? Imola Red II?) ning hing ihkaks ka uusi põrkeraudu (uued kummiribad on juba olemas). Aga tähtaegu panema ei hakka, kuna tegemist on peamiselt ikkagi hobiautoga mitte kohustusega :lol:

Mõni pilt ka vahepealsest (klikkides pildil avaneb veel mõni pilt):
Pilt
Viimati muutis Bronco, 23 Juul 2016 08:52, muudetud 1 kord kokku.
mart154
Postitusi: 858
Liitunud: 27 Dets 2005 10:17

Re: Bronco 318i

Postitus Postitas mart154 »

A turbo???
Bronco
Postitusi: 547
Liitunud: 07 Sept 2004 18:19
Asukoht: Viljandimaa

Re: Bronco 318i

Postitus Postitas Bronco »

mart154 kirjutas:A turbo???
Bronco kirjutas:Samuti sai lisatud sisselaskekollektorile paar vaakumotsa ning paigaldatud uus õhufilter ja õhujahuti. Summuti sai siis ka korraga 2.5" suurusega ning lisatud vahele üks "silencer".
"silenceri" peale on kirjutatud Garrett :lol:
Kasutaja avatar
nuga
Klubiliige
Postitusi: 3081
Liitunud: 01 Sept 2004 13:42
Asukoht: Tartu - Tallinn
Kontakt:

Re: Bronco 318i

Postitus Postitas nuga »

Bronco kirjutas:Esimesed kõlarid said vahetatud Polk Audi 4x6 kõlarite vastu, mis peaksid olema ühed parimad antud mõõdus kõlarid.
Kuidas sa nende kõlarite helikvaliteediga rahul oled? Originaalkatted panid ka peale või jäi paljas kõlar?
323i, 320 Baur & 750iAL Highline
Bronco
Postitusi: 547
Liitunud: 07 Sept 2004 18:19
Asukoht: Viljandimaa

Re: Bronco 318i

Postitus Postitas Bronco »

nuga kirjutas:Kuidas sa nende kõlarite helikvaliteediga rahul oled? Originaalkatted panid ka peale või jäi paljas kõlar?
Kõigist teistest samas mõõdus kõlaritest mida olen proovinud, on ikka väga palju paremad ja olen nendega väga rahul. Originaalkatteid ei ole mul kunagi olnud, kuna juba saksast tuli auto Pioneeri kõlarite ja katetega. Polk'dele enam need Pioneeri katted peale ei sobinud ja kuna mulle nende kõlarite välimus ka meeldib, jäidki paljalt.

Pilt
Kasutaja avatar
Priit
Klubiliige
Postitusi: 2552
Liitunud: 29 Mär 2005 11:13
Asukoht: Estonia

Re: Bronco 318i

Postitus Postitas Priit »

Bronco kirjutas:
nuga kirjutas:Kuidas sa nende kõlarite helikvaliteediga rahul oled? Originaalkatted panid ka peale või jäi paljas kõlar?
Kõigist teistest samas mõõdus kõlaritest mida olen proovinud, on ikka väga palju paremad ja olen nendega väga rahul. Originaalkatteid ei ole mul kunagi olnud, kuna juba saksast tuli auto Pioneeri kõlarite ja katetega. Polk'dele enam need Pioneeri katted peale ei sobinud ja kuna mulle nende kõlarite välimus ka meeldib, jäidki paljalt.

Pilt
Kas magnetid mahtusid ilusti esimestesse avadesse ära?
e12, e21 Baur, e46 Alpina, e85, e90 Alpina
Bronco
Postitusi: 547
Liitunud: 07 Sept 2004 18:19
Asukoht: Viljandimaa

Re: Bronco 318i

Postitus Postitas Bronco »

Mahtusid ära täpselt. Vastu ei jäänud ja midagi lõiganud ei ole...
Kasutaja avatar
Priit
Klubiliige
Postitusi: 2552
Liitunud: 29 Mär 2005 11:13
Asukoht: Estonia

Re: Bronco 318i

Postitus Postitas Priit »

Ainult ees sellised või taga ka?
e12, e21 Baur, e46 Alpina, e85, e90 Alpina
Bronco
Postitusi: 547
Liitunud: 07 Sept 2004 18:19
Asukoht: Viljandimaa

Re: Bronco 318i

Postitus Postitas Bronco »

Ainult ees hetkel. Tahtsin tagumisi ka ülejärgmine kevad osta koos sisu värskendusega, kuid esimene kord tarninud pood küll tegi väidetavalt päringu, kuid mulle enam ei vastanud kuu aja jooksul. Siis ostsin kiirelt Pioneer TS-A4613i tagumisteks ning neil on peal need vanad Pioneeri katted, millega auto 94a saksast tuli. Aga peakski uurima, kusmaal nad oma päringuga 1.5a hiljem on :lol: Kuna tagumine aknalaud vaja nagunii uuesti välja võtta, siis äkki ikka tagumised ka välja vahetada veelkord.
Bronco
Postitusi: 547
Liitunud: 07 Sept 2004 18:19
Asukoht: Viljandimaa

Re: Bronco 318i

Postitus Postitas Bronco »

Uus kevad! Jälle :lol:

Eelmine hooaeg sai autoga sõidetud paartuhat kilomeetrit ning lisandunud vääne on sõitmise palju mugavamaks teinud, eriti maanteel mööda sõites. Sügisel aga ühel pealinna sõidul kadus see oodatud jõulisa ootamatult ja probleemi ka kohe leida tee ääres ei suutnud, sõitsin siis edasi 300km mõtetega, et ilmselt pean ikkagi uue õhufiltreerija ostma ning koju jõudes sõitsin auto garaazi ja sinna see ka jäi. Uued soovitud jupid ostsin ka juba sügisel valmis ning olin üpris optimistlik, et talve jooksul saab kõik peale ja varakevadel olen juba sõidus, kuid läks nii nagu alati ning sättima hakkasin autot alles nädalake tagasi. Demonteerisin kõik auto küljest ära ja pärast teisele poole autot lõdvikuid lahti kruvima minnes avastasin, et oli sisselaske lõdviku lahti löönud gaasiklapi küljest ainult :lol: Nüüd see ka uue, kitsama klambriga kinni ja siiani on kenasti küljes püsinud. Garretti tigu asendab nüüd BorgWarneri isend ikkagi, kuna kasutatult ostetud GT lekkis õli väljalaskesse ja seetõttu suitses auto nagu ilma klapisääretihenditeta Žiguli.

Igatahes on auto jälle liikvel ning järgmisena on vaja hädasti jahutust veidi järgi aidata, kuid ruumiga on kole kitsas mootori ja radiaatori vahel. Elektriventilaator on 0.5cm kaugusel veepumba rihmaratta poltidest, kuid veidi pikemaks aku poole kannataks nagu minna. Kellelgi häid mõtteid või tuttav radiaatorivalmistaja? Samuti oleks vaja kitsamat klaasipesuvedeliku paaki (kuulutus siin: http://www.bmwclassic.ee/forum/viewtopi ... =2&t=11634) :?

Mõni pilt ka galeriis juures (klikk pildil näitab veel mõnda pilti nagu ikka):
Pilt
Viimati muutis Bronco, 03 Juul 2017 20:13, muudetud 1 kord kokku.
raunz
Klubiliige
Postitusi: 2270
Liitunud: 08 Veebr 2006 16:43
Asukoht: Saku

Re: Bronco 318i

Postitus Postitas raunz »

Minu autol on E34 hot climate M50 mootori radiaator mis on täpselt poolraamist poolraamini ning selle ette panin ventilaatori(E34 kliimaventilaator). Kuumaks pole kordagi läinud. Kui aku on kapoti all siis ta muidugi ära ei mahu. Mõni E36 radiaator ehk mahuks paremini?
BMW E21 323 2,5 M50 1981
BMW E21 320 2,5 M20 1980
BMW E88 135i 2008
Kasutaja avatar
Toivoku
Postitusi: 1005
Liitunud: 03 Veebr 2005 09:37
Asukoht: Saku
Kontakt:

Re: Bronco 318i

Postitus Postitas Toivoku »

raunz kirjutas:Minu autol on E34 hot climate M50 mootori radiaator mis on täpselt poolraamist poolraamini ning selle ette panin ventilaatori(E34 kliimaventilaator). Kuumaks pole kordagi läinud. Kui aku on kapoti all siis ta muidugi ära ei mahu. Mõni E36 radiaator ehk mahuks paremini?
Mina kasutan e21l e39 528 radikat aga tunduvalt paremini mahub ära e36 328 kliimaga masina radikas, ei pea eriti midagi ymber tegema.
Autoremont. e34 524td, e32 750il, e21 315, e12 520, e30 325i, Audi Allroad, e39 528i , e39 530d
Bronco
Postitusi: 547
Liitunud: 07 Sept 2004 18:19
Asukoht: Viljandimaa

Re: Bronco 318i

Postitus Postitas Bronco »

Päris mitu aastat vaikust jälle olnud, kuid auto on endiselt alles.

2017-2018 tegelesin jahutusega ning lõpuks jäi külge E30 M3 jaoks mõeldud Mishimoto alumiiniumist radiaator (ei tahtnud ninaraami lõikuda ja cooler radiaatori ees ka segab). Tegelikult sai lisaks veel ka elektriline veepump juba ära ostetud ja üks vana veepump ümber tehtud nii, et saaks kasutada "korgina", kuid auto külge veel jõudnud ei ole. Samuti sai "shortshifter" külge Z3 1,9 kangi näol mis tegi käiguvahetused palju paremaks (muud hoovad/puksid olid juba uued).
Siis tekkis kõrvale üks E46 325ti (rajasuunitlusega) mis võttis ajutiselt hobiauto koha endale ja E21 jäi tahaplaanile. Mõned kilomeetrid ikka sõitsin, kuid midagi erilist ei teinud.
2020 sai välja vahetatud kütusepaak täiesti uue vastu ning 2021 sai külge KW V3 coilover komplekt 51mm esipüstakutega. Esisild sai täielikult uueks kuid 323i tagasild on endiselt juppidena laos. Kõik vajalik sinna on olemas (puksid, piduriplekid, laagrid, diferentsiaali renoveerimiseks kõik vajalik), kuid ilmselt jõuab selleni kevadel (aastat ei luba) :D

Seadistamas käisin ka 2017 aasta sügisel, kuid kahjuks jäi poolikuks, kuna lisandunud jõuga sidur hakkama ei saanud. Sidur sai vahetatud Sacsh 4-labaga ketta ja Saabi jaoks mõeldud sidurikorvi vastu ning siiani on pidanud, kuid seadistama uuesti jõudnud ei ole ning see jääb ka jälle "kevadesse".
Muidu 10Hz GPSiga mõõdetult on kiirusnäitajad hetkel sellised:
60ft 2.5s
1/8m - 9.6s
1/4m - 14.6s @162km/h
0-100kph - 6.8s

Pilte eriti ka teinud ei ole, kuid mõned leidsin (klikk pildil avab galerii lehe):
Pilt
Arvo
Postitusi: 1372
Liitunud: 09 Sept 2004 08:41
Asukoht: Tartu

Re: Bronco 318i

Postitus Postitas Arvo »

See el. veepumba lahendus huvitaks, kas pilti on jagada? mis tootja pump?
Mul nimelt läks 2002 külge paksem radikas ja see originaal veepump on ebameeldivalt radika lähedal oma otsaga, otseselt ohtu küll veel pole aga mulle eriti ei meeldi sellised napid lahendused.
E24 635CSi | E10 2002
Vasta