M30B28 probleemid.

Kõik tehnilised küsimused.
Vasta
raudsik
Postitusi: 134
Liitunud: 26 Mai 2011 17:09

M30B28 probleemid.

Postitus Postitas raudsik »

Tere.


Alustan algusest, kuidas probleemid algasid. Mootoril olid aftermarket jube pikad küünlajuhtmed, auto toimis, hakkasin jagaja kaant ja rootorit vahetama ja kuidagi moodi läks üks küünlajuhe katki, parandada polnud võimalik. Uued juhtmed tuli M30B35 pealt, võtsin netist skeemi, kuidas juhtmed peaksid minema. Ja sellest hetkest alates ei toimi enam. Algul arvasin, et süüde läks kuidagi paigast ära, kuid hiljem selgus, et mingil põhjusel ei tööta 4 silindrit. Sai vanaisa teadmised appi võetud ja asjad nö nullasendisse paigutatud ja juhtmed uuesti veetud, kuid endiselt miskit. Oskab keegi head nõu anda?
Küünlajuhtmed tunduvad korralikud olevat, pole küll üksipulki kontrollinud kas sädet annavad.


Kristjan
Ruut
Klubiliige
Postitusi: 2633
Liitunud: 15 Okt 2004 09:54
Asukoht: Harju

Re: M30B28 probleemid.

Postitus Postitas Ruut »

Klapikambri kaanel peaks süütejärjekord kirjas olema. Vist oli 1-5-3-6-2-4. Kui sul on 1. silinder paigas ja õieti juhtmed ühendatud (kas jookseb päri- või vastupäeva), siis ma kahtlustaksin hoopis uut rootorit ja jagaja kaant.
CSi, ti, i, RT, TC1, D
kässar
Postitusi: 78
Liitunud: 04 Mai 2015 20:08

Re: M30B28 probleemid.

Postitus Postitas kässar »

Jagaja kaane peal ka numbrid väikses kirjas peal äkki, mul m20 peal vähemalt on. Võid ju küünaldel vaadata ka kontrolli mõttes kas säde tekib igal pool või mitte. Veel variant et keera nukk ja vänt märki, siis peaks jagaja rootor olema 1 silindri peal, ehk siis võta esimese silindri küünlajuhe ja mine sedamööda jagaja kaaneni välja, jäta meelde kus see juhe on seal ja võta kaas maha ja kas rootor jääb selle juhtme alla ( see kontakti osa siis )
raudsik
Postitusi: 134
Liitunud: 26 Mai 2011 17:09

Re: M30B28 probleemid.

Postitus Postitas raudsik »

Saime asja toimima, probleem oli selles, et jagaja kaas ei sobinud juhtmetega, kuna juhtmed M30B35 omad, siis sai ajutiselt M20ne kaas pandud, aga see läks nipukatega kinni. Oskab keegi öelda, mis mootori kaas oleks sobiv, ehk siis kontaktid nagu M20ne omad, aga kinnitus nagu M30 oma, ehk siis klambritega. Nii palju kui ma uurinud olen, siis ei paista selliseid olevat, ehk siis äkki on kellegil M30B28sale sobivaid küünlajuhtmeid pakkuda.
Vasta