K: Siduriga probleem!

Kõik tehnilised küsimused.
Vasta
cheech
Postitusi: 268
Liitunud: 28 Dets 2009 17:28
Asukoht: Tartu

K: Siduriga probleem!

Postitus Postitas cheech »

Juhtus siis üks päev järgmine asi...
Vajutan mina siduripedaali põhja ja sinna ta jäigi! Ja nüüd käib siduripedaal lihtsalt tühja.

Ootan siis teie arvamusi, et mis viga võiks olla?
Kasutaja avatar
tanele28
Klubiliige
Postitusi: 761
Liitunud: 23 Apr 2005 20:10
Asukoht: Tallinn

Re: K: Siduriga probleem!

Postitus Postitas tanele28 »

cheech kirjutas:Juhtus siis üks päev järgmine asi...
Vajutan mina siduripedaali põhja ja sinna ta jäigi! Ja nüüd käib siduripedaal lihtsalt tühja.

Ootan siis teie arvamusi, et mis viga võiks olla?
Võibolla siduri süsteemis õhk sees vaata peasilder ja töösilinder üle ega kuskilt ei lekki.
E28 525e & E28 535i
Ebling
Postitusi: 97
Liitunud: 13 Dets 2008 21:21
Asukoht: Lääne-Virumaa, Kadrina-Tartu

Postitus Postitas Ebling »

Minul juhtus sama asi, ning purunes töösilindrisse viiv metalltoru. Seega soovitan ka ise vaadata töösilindrit. Kui auto alune on kuiv, võid proovida ka sidurit uuesti üles pumbata....
E28 525e, 1986
cheech
Postitusi: 268
Liitunud: 28 Dets 2009 17:28
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas cheech »

nii, auto alune on kuiv. Ja ei tuvasta küll ühtegi katkist toru. Ei oska enam edasi väga teha midagi:S
Ja sidurit üles pumbata väga nagu ei saa ju, kui pedaal täiesti tühja käib?
Ruut
Klubiliige
Postitusi: 2634
Liitunud: 15 Okt 2004 09:54
Asukoht: Harju

Postitus Postitas Ruut »

Kas pidurivedelikui tase madal ei ole? Siduri võtt on kõrgemal. Kui süsteemi on õhk sisse sattunud, siis väga kergelt seda sealt kätte ei saa. Mina kasutasin "survemeetodit" - alt töösilindri õhutusnipli külge voolik ja ots purki, nippel lahti, ülevalt õlinõust kompressoriga surve peale. Kui alt enam õhumulle ei tulnud, siis nippel kinni. NB! tuleb jälgida, et protsessi käigus pealevoolu toru ots uuesti kuivale ei jää.
CSi, ti, i, RT, TC1, D
lembu
Postitusi: 43
Liitunud: 09 Apr 2010 19:06
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas lembu »

Kas oled oma probleemile lahendust saanud? Mul juhtus sama lugu, et siduri pedaal on täitsa tühi.
cheech
Postitusi: 268
Liitunud: 28 Dets 2009 17:28
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas cheech »

No sain korda siis enda siduri. Kuna visuaalsel vaatlusel ei tuvastanud ühtegi viga siis olin suhteliselt ummikus omadega, sest vähese kogemuste tõttu ei osanud kuskilt alustadagi. Aga kuna targemad inimesed arvasid, et äkki tõmbas õhu vahele vms, siis proovisingi seda kontrollida ja ets kae, oligi õhu vahele tõmmanud. Õhutsin siis siduri ära ja nüüd on jälle toimiv sidur.
Aga küsimus jääb ikka, et kust ta selle õhu vahele võis võtta???
markx
Postitusi: 45
Liitunud: 17 Juun 2008 10:33

Postitus Postitas markx »

Piduriõli tase ehk liiga madal, siis võib õhu vahele kiskuda. Ja muidugi võib ka siduripumpade mansettide kulumine olla (siis ei tõmba küll õhku vahele aga sümptomid on samad: pedaal käib tühja ja võib alumisse asendisse kinni jääda). Sellel juhul hakkab see jama korduma ja ilmselt vahetad mõlemad pumbad välja. Nii selle mis pedaali all istub, kui ka kasti küljes oleva töösilindri. Minul on 2 korda juhtunud nii et üks silinder hakkab õli tagasi laskma ja mingil põhjusel keerab kohe ka teise tuksi.
e30 324d
e28 524td
e34 524tda
Kasutaja avatar
Kristjan S
Klubiliige
Postitusi: 737
Liitunud: 18 Sept 2010 23:44
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas Kristjan S »

Probleem lahendatud. Vahetasin ära salongi poolse kolvi sees oleva tihendi ning selle otsas oleva vedru. Vedru mis oli kolmeks tükiks purunenud, oli ilmselt lõhkunud ka tihendit. Kas peaks ka kohe ära vahetama kasti poolse kolvi tihendi?
e21 318i, e28 528i, e23 735i, e24 635 csi
Vasta