VIN numbri asukoht

Vestlused vabadel, aga siiski vanu BMW'sid puudutavatel teemadel.
Vasta
matthias
Postitusi: 127
Liitunud: 28 Apr 2013 12:51

VIN numbri asukoht

Postitus Postitas matthias »

saadeti siis ülevaatuselt pikalt kuna ei leitud mu masinal kerenumbrit
sõidukiks on bmw e28 518

parema amordikannu juures on värvi kleeps ning needitatud plaat kere andmetega aga se neile ei sobinud. Öeldi et vanematel autodel kui 1998 peab olema kerenumber et ülevaatust omada, mis on muidugi müsteerium sest auto on omanud ennem kehtivat kindlustsut ning ülevaatust.

kas ma peaks lihtsalt kuskile teise ülevaatuspunkti minema või võtma rahakoti selga ning ARKi poole?
JanekEnde
Postitusi: 1077
Liitunud: 04 Nov 2011 21:11
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas JanekEnde »

Kuidas see neile ei sobinud? :shock: :shock: Mis koht see oli, kus käisid?
Seal plaadil on ju VIN kood jne kirjas ju... Väga kahtlane :?
e28 520i -> e34 525iAT -> Sierra Gt & Sierra
jx
Postitusi: 917
Liitunud: 10 Mär 2008 19:43
Asukoht: Sulbi

Postitus Postitas jx »

kere küljes on see parema tiiva üleval osas keskel, kus tiiva kinnituspoltide valtsirenn teeb jõnksu sisse, teinekord ära värvitud või mastiikaga üle võõbatud...
e28...
sillufromIV
Postitusi: 824
Liitunud: 02 Aug 2010 21:24
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas sillufromIV »

JanekEnde kirjutas:Kuidas see neile ei sobinud? :shock: :shock: Mis koht see oli, kus käisid?
Seal plaadil on ju VIN kood jne kirjas ju... Väga kahtlane :?
Needitud plaadi vahetamisega keret ei vaheta :) Peab ikka juppi plekki ka ümber keevitama.

Kerenumber plekil on tõesti (kunde pool, kui ei eksi) amordikannu kandis tiiba kandva pleki peal. Seal peaks olema süvend, kuhu saab sõrmed taha ajada ja katsuda, kas pole paksuks pahteldatud ega keevitusjälgi tunda.

Tegelikult on e28-l veel esiklaasi taga armatuuri all keskel ka needitud (ja värvitud) plaat numbritega. Mujal pole silma hakanud haininade rappimisel.
Berlingo 1,4i; Suzuki gsx 750 RW '94; Skoda Rapid Scout TSI; Suzukid Samurai 1,9d '02 ja Jimny '99, Hyundai H1 '06
FreeDay
Postitusi: 29
Liitunud: 18 Dets 2013 19:35
Asukoht: Jõgevamaa

Re: VIN numbri asukoht

Postitus Postitas FreeDay »

Aga kuidas tuleks siis käituda kui kerenumber on rooste poolt nahka pandud ja seal on auk sees?
E28 87a. 2.8i
E28 87a. 2.5e
s2si
Postitusi: 132
Liitunud: 04 Mai 2010 23:17

Re: VIN numbri asukoht

Postitus Postitas s2si »

Käige normaalses ülevaatuspunktis, kus kontrollitakse tehnilist seisukorda, mitte ei tegeleta mingi jamaga. Mul pole kunagi keegi kere küljes olevat VIN koodi ülevaatusel kontrollinud, seega mina soovitaks lihtsalt teise TÜV punkti sõita.
Kasutaja avatar
meelis k
Postitusi: 1062
Liitunud: 15 Jaan 2007 11:59
Asukoht: Tartu

Re: VIN numbri asukoht

Postitus Postitas meelis k »

FreeDay kirjutas:Aga kuidas tuleks siis käituda kui kerenumber on rooste poolt nahka pandud ja seal on auk sees?
Ma käisin kunagi ARKis küsimas sama küsimust. Õeldi, et tuleb autoga kohale minna ning kerenumbri kadumine fikseerida paberites.
Minu puhul oli muidugi kerenumber alles kadumas, st VIN esimene pool roostetanud ja viimased 7 olulist nr alles.

Ma ei tea, kas nad ka uuesti numbri kuhugi lõõvad, aga tookord jäi mulje et mehed olid minu jutuga täiesti päri, et vanadel autodel võib rooste liiga teha ka kerenumbri piirkonnas.
sillufromIV
Postitusi: 824
Liitunud: 02 Aug 2010 21:24
Asukoht: Tallinn

Re: VIN numbri asukoht

Postitus Postitas sillufromIV »

Numbrit uuesti lööma ei hakata. Ehk kleebivad plastikust ribal numbri kuhugi kapoti alla, kus värv korralik ja pori peale ei pritsi. Vähemalt tuttava NL tsikli puhul tehti aastaid tagasi just nii, kleebiti raamile kleeps numbriga.
Berlingo 1,4i; Suzuki gsx 750 RW '94; Skoda Rapid Scout TSI; Suzukid Samurai 1,9d '02 ja Jimny '99, Hyundai H1 '06
raunz
Klubiliige
Postitusi: 2270
Liitunud: 08 Veebr 2006 16:43
Asukoht: Saku

Re: VIN numbri asukoht

Postitus Postitas raunz »

Ühel mitte nii vanal BMW-l on ARK-i nõusolekul UM-is vana kerenumber X sümboliga üle löödud ja selle alla uus vin kood löödud niiet saab ka sedasi põhimõtteliselt.
BMW E21 323 2,5 M50 1981
BMW E21 320 2,5 M20 1980
BMW E88 135i 2008
Vasta