Haininad ARK registris

Vestlused vabadel, aga siiski vanu BMW'sid puudutavatel teemadel.
Vasta
eix22
Postitusi: 402
Liitunud: 30 Juun 2009 11:13
Asukoht: tõrva

Postitus Postitas eix22 »

Siis vuta vuta ARK`i ja nõua tasuta uut registreerimistunnistust.
Selle lehe järgi seal ei saa teha mingit täpset statistikat, kuna paljud mudeli on ebatäpsed. Enamus inimesi ei huvita üldse, mis andmed neil passis on ja seega läheb kõik see lohakus läbi. Ise juba mitu aastat jagelenud seal nendega sel teemal. Sealset lehte vaadates saab ikka kõvasti ajuvabaduse üle naerda.
Ark peaspetsialisti sõnad:
Kui arvate et Teie sõiduki andmetes on viga, siis palun pöörduge koos sõiduki, selle registreerimistunnistuse ning isikuttõendava dokumendiga Teiele sobivasse liiklusregisti büroosse ning andke asjast teada. Vigade korral väljastatakse uus registreerimistunnistus riigilõivuvabalt.
Nii lihtsalt see muidugi ei lähe kunagi, kui e-maili kirjutatakse. Igal pool on mingid vanad pujäänid tööl, kel mingid omad reeglid ja arusaamad.
Julgelt võin väita, et pooled vanemate autode (bmw`de) reg. tunnistused on vigased (mudelitunnus, töömaht, võimsus ja massid on tüüpilised vead)
Paljudel juhtudel on ka värvus vale. Enamasti kantakse kõik andmed üle teise riigi passist, kui seal vead sees, siis ilma sekkumata jäävad vead ka eesti passi. Mudelitunnusel lähtutakse kapotialusest sildist, paljudel masinatel pole sinna kõik märgitud (näiteks e30 325IX puhul on seal sildil ainult 325I) See asi sai mõned aastad tagasi korda aetud ja lubati edaspidi kõik nelikveolised tähistada ikka mudelitunnusega 325ix . Asi sai tõestatud ja vin koodi järgi annavad kõik päringud ikka mudelitunnuseks 325ix. Samuti vaadatakse vin koodi katalüsaatori olemasolu jne. Siiski on paljud vanamoelised, kes ei oska arvutit kasutada vms ja lähtuvad ainul sellest sildist ja läheb passi ikka 325i . Seega ei saa ma sealt ark lehelt absoluutselt mingisugust statistikat teha 325IX kohta, sest pooled on vähemalt 325I`na arvel.
Samas on tegelenud ark ka ise mudelitunnuste väljamõtlemisega, seda just touringu puhul, kus lisatakse täht T, vahest on neid T tähtesi isegi mitu. Raske on ju sõna TOURING välja kohe kirjutada, kui seda niiväga rõhutada tahetakse? ( 318iT ,318i T, 325IX T T jne)
ARK spetsialisti sõnul väidetavalt minu pöördumiste tõttu ei kanna enam seda T tähte reg tunnistusele. Küll aga kantakse see neil oma andmebaasidel reale "modifikatsioon" ja sealt võtavad oma andmed kindlustusseltsid. Nii, et LKF numbreid sisse toksides satute kindlasti väga imepäraste ja haruldaste bmw mudelite otsa :)
Tüüpviga on passis vale kubatuur. Autoga kaasas olevas servise raamatus on antud numbrit, üks on effektiv ehk reaalne tulemus ja teine on saksas maksude tarbeks tuletatud väiksem number. Ja enamsti kantaksegi see väiksem number passi sisse. Lisaks on muidugi ka palju muid imepäraseid numbreid, mida pole kusagil kirjas.

Kõige selle jama aluseks on muidugi vigased tüübikinnitused juba ARK andmebaasides. Tavalised "töölised" neid muutma ei hakka (ilmselt ei saagi) ja nii pannaksegi kõige sobivamate andmetega tüübikinnitus teile.

Kui see jutt ei sobi siia, siis mõni mode võiks selle kusagile mujale tõsta või uueks teemaks teha.
Igatahes loodan et nii mõnigi saab mahti minna ark`i ja oma asjad korda ajada. Täpsed andmed saab auto service raamatust (betriebsanleitung) ja ka paljudest muudest raamatutest ja infoallikatest .
tel 55570186 - e30 varuosad
sillufromIV
Postitusi: 824
Liitunud: 02 Aug 2010 21:24
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas sillufromIV »

Mind huvitab just mootorite võimsuste märkimine reg.tunnistustele. Kust need numbrid võetakse? Oma eilses postituses peistisin kaks 320 (aasta järgi e21), võimsusega 75kW. Minu 318 e21, 1,8 karpa, oli ka algul 75kW. Ümberregamisel pandi ikka 66kW kirja. 1979.a 320, 2,0 karpa (90kW) on hetkel reg.tunnistuse järgi 95kW.

Kuidas need suht tähtsad numbrid nii mööda olla saavad?
Berlingo 1,4i; Suzuki gsx 750 RW '94; Skoda Rapid Scout TSI; Suzukid Samurai 1,9d '02 ja Jimny '99, Hyundai H1 '06
eix22
Postitusi: 402
Liitunud: 30 Juun 2009 11:13
Asukoht: tõrva

Postitus Postitas eix22 »

Tõin välja neid sissekantavaid metoodikaid oma ülemises postituses. See ongi lohakus ja ükskõiksus. See palju mingi number reaalsuses on või peaks olema, selle leiad vastava aastakäigu betriebsanleitungist. Seal on selgelt kirjas kõik. Neil seal ARK on kõik segi need andmed ja pannakse oma äranägemise järgi ilmselt. Ma olen nii palju kirjutanud nendega ja ka kohapeal vaielnud. Oma autopargi näidud olen õigeks saanud, teiste ja üldiste vigade kohta mingit loogilist seletustg ei anta vaid kirjutatigi nii, nagu ma üleval tsiteerisin.
Nägin ise seal arvutis näiteks e30 325ix tüübikinnitusi, ainult facelift sedaani puhul oli üks õige variant, kus kõik asjad õiged. Ülejäänu oli kõik jura, touringute puhul oli töömaht vale jne. Hoolimata sellest, et need 2.5 mootorid on kõik täpselt sama töömahuga (85-95a), siis ei vaevu nad tegema seal korrektuure.
tel 55570186 - e30 varuosad
Kasutaja avatar
meelis k
Postitusi: 1062
Liitunud: 15 Jaan 2007 11:59
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas meelis k »

Nad võiksid teha mingi kampaania, et kes 2 aasta jooksul auto arvelhoidmise soovist teada ei anna, selle auto kustutatakse registrist.
ARK saaks ka palju numbreid ju uuesti ringlusse lasta ja meie täpsema info haininade arvust Eestis :).

See kampaania võiks hõlmata näiteks ainult autosid, mille väljalaskeaasta on varem kui 1990.
e28 528iA '84
vahur73
Postitusi: 117
Liitunud: 14 Dets 2012 17:20
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas vahur73 »

meelis k kirjutas:Nad võiksid teha mingi kampaania, et kes 2 aasta jooksul auto arvelhoidmise soovist teada ei anna, selle auto kustutatakse registrist.
ARK saaks ka palju numbreid ju uuesti ringlusse lasta ja meie täpsema info haininade arvust Eestis :).

See kampaania võiks hõlmata näiteks ainult autosid, mille väljalaskeaasta on varem kui 1990.
Sa peaksid ARK'i tööle minema.
Opel Senator A1, 1982
eix22
Postitusi: 402
Liitunud: 30 Juun 2009 11:13
Asukoht: tõrva

Postitus Postitas eix22 »

Olnud numbreid(kombinatsioone)ei võeta enam kasutusse minuteada.
tel 55570186 - e30 varuosad
karu
Postitusi: 1057
Liitunud: 03 Okt 2005 22:31

Postitus Postitas karu »

Mul oli ka e28-l värv ja motori kubatuur vale, vaadati üle ja muudeti ära.
745, R-23, R-12
Arvo
Postitusi: 1372
Liitunud: 09 Sept 2004 08:41
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Arvo »

Mul oli E24 passis märgitud sedaan ja 5 kohta :P Aga vead parandasid nad täitsa omal initsiatiivil, loeti turvavööd üle ja puha :)
Aga ausalt öeldes ise selle peale oma aega ja närve küll kulutada ei viitsiks, see asjaajamine ja selgitustöö nende iseteadlike ametnikega on sageli liiga väsitav, minu, kui auto omaniku jaoks ei muuda need paar rida passis ju midagi. Lisaks tuleb ju maksta vist ka riigilõiv passi vahetuse eest või tehakse nendepoolse vea puhul passivahetus tasuta?
E24 635CSi | E10 2002
eix22
Postitusi: 402
Liitunud: 30 Juun 2009 11:13
Asukoht: tõrva

Postitus Postitas eix22 »

Loomulikult on see tasuta ja see käega löömine on tüüpiline eestlase tunnusmärk.
tel 55570186 - e30 varuosad
Kasutaja avatar
heigo
Postitusi: 234
Liitunud: 29 Nov 2010 20:18
Asukoht: Perth AU

Re: Haininad ARK registris

Postitus Postitas heigo »

Välja ilmusid sellised aparaadid.
nr1
Pilt
nr2
Pilt

Asjad müügis.
nr1 väga korraliku kerega.
nr2 tehnika doonor. Kere mäda
+61438856151
Vasta