e23

Vestlused vabadel, aga siiski vanu BMW'sid puudutavatel teemadel.
Vasta
ilmari
Postitusi: 105
Liitunud: 11 Mär 2005 12:42
Asukoht: Narva-Tartu

Postitus Postitas ilmari »

Auto värviks on burgundrot ja kood 199. Selline kood ja nimi on ka kerel kirjas.

liikmete autod- ka varsti
Jaan
Postitusi: 1280
Liitunud: 02 Veebr 2005 17:51

Postitus Postitas Jaan »

Burgundrot-metallic on väga hea toon. Piisavalt tume, raamib ilusti auto ära ja toob kõik disaini peensused välja. Ütleme nii, et mul oleks e23 puhul 4 värvieelistust: burgundrot, achatgrün ning must ja hõbedane. Sellisele limusiinile sobib tumedam värv alati. Ka kroom tuleb tumedama värvi taustal paremini esile. Tume e23 võib olla väga efektne. Burgundrot-metallic + must nahk = 8) Samas heledatest toonidest näeb hõbedane väga hea välja. Hõbedane auto, must nahksisu - poleks ka paha. Üldiselt suurematele autodele sobivad tumedamad toonid, väiksematele heledamad.
ilmari
Postitusi: 105
Liitunud: 11 Mär 2005 12:42
Asukoht: Narva-Tartu

Postitus Postitas ilmari »

Ka nahkistmed on mul olemas. Ootavad värvimist ja salongi paigutamist. Ise ootan soojemaid päevi, et saaks salongi viimistleda (uksepolstrid, katus, vaipkate põrandale jne). koju võtsin ka kodutööd, nimelt puitdekooderiga tegelen praegu.
Muide burgundrot+ hele nahk on ka väga efektne kuid ebapraktiline. 8)

värviga olen mina väga rahul :mrgreen: päiksepaistelisel ilmal tundub auto hele-kirsipunane ning varjus tume-kirsipunane.
Jaan
Postitusi: 1280
Liitunud: 02 Veebr 2005 17:51

Postitus Postitas Jaan »

Võib ka hele nahk olla. Kontrastid võivad samuti huvitavalt mõjuda - näiteks auto: diamantschwarz ja sisu: hele nahk 8) Praktilisus on loomulikult omaette teema.
ilmari
Postitusi: 105
Liitunud: 11 Mär 2005 12:42
Asukoht: Narva-Tartu

Postitus Postitas ilmari »

muide siin http://www.e21.ee/forum/viewtopic.php?t=165 hõbedat värvi(kuni 82a. seitsmene omab ka selliseis spoilasid mis minulgi)
Arvo
Postitusi: 1375
Liitunud: 09 Sept 2004 08:41
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Arvo »

ilmari kirjutas:Ka nahkistmed on mul olemas. Ootavad värvimist ja salongi paigutamist.
Kas selle värvimise osas on sul mingi kindel koht kus lased teha või ostad vajalikud materjalid ja teed ise?
Ma paar aastat tagasi otsisin poelettidelt nahavärvi ja avastasin, et eestist seda naljalt ei leia. Jõgeval olevast nahaparkimise kombinaadist (nimi ei meenu) oleks saanud aga ainult suuremates kogustes.
Jaan
Postitusi: 1280
Liitunud: 02 Veebr 2005 17:51

müügikuulutus

Postitus Postitas Jaan »

Avastasin ühe huvitava müügikuulutuse, ehtne vana tüübi e23:

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... 95911&rd=1

SEDA kassid ostaksid.
ilmari
Postitusi: 105
Liitunud: 11 Mär 2005 12:42
Asukoht: Narva-Tartu

Postitus Postitas ilmari »

Arvo kirjutas:
ilmari kirjutas:Ka nahkistmed on mul olemas. Ootavad värvimist ja salongi paigutamist.
Kas selle värvimise osas on sul mingi kindel koht kus lased teha või ostad vajalikud materjalid ja teed ise?
Ma paar aastat tagasi otsisin poelettidelt nahavärvi ja avastasin, et eestist seda naljalt ei leia. Jõgeval olevast nahaparkimise kombinaadist (nimi ei meenu) oleks saanud aga ainult suuremates kogustes.

Selle fima nimi on ecoclean , Viljandi mnt 22, Tallinn. Panin üx kord 1182.ee- naha värvimine, ning sealt ujus välja keemiline pesu, naha puhastus, -värvimine. maili teel sai ka räägitud ning osutus ,et see on võimalik ja nad olevat seda ka teinud juba.

Kui uurid asja lähemalt sellel aadressil siis oleks tore kui see info mida sulle räägiti siia kirja paned. Kahjuks ei ole mul võimalik kohal käia kuna elan Narvas ning Tallinnas käin aint täiendkoolitustel tööasjus.
Jaan
Postitusi: 1280
Liitunud: 02 Veebr 2005 17:51

Postitus Postitas Jaan »

Kes veel näinud ei ole siis siin oleks üks huvitav link ühe põneva autoga:

http://www.bigarnie.co.za/cars/745i/M745i.htm
raul
Postitusi: 133
Liitunud: 16 Sept 2004 11:27

Postitus Postitas raul »

Seal lehel ka 745 kasutusmanuaal pdf olemas - huvitav lugemine, ma sain sealt enda mootori kohta ka "ametlikud" õlid teada :) . Aga see auto on ka huvitav - e23 kere + m88 mootor +"gogleg" manuaalkast või reziimidega automaatkast. Kusjuures mujal ilmas m5/m6 (ei m88, ega s38) automaatkasti üldse ei pakutud. Vist ainuke M-seeria aparaat oli M3, mida sai usas ka automaatkastiga?
Kasutaja avatar
Iff
Klubiliige
Postitusi: 509
Liitunud: 25 Jaan 2005 22:16
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Iff »

Kõik muud õlid olid seal manuaalis küll ilusasti kirjas aga mida peaks valama nivooamortide paaki, mis asub juhipoolses tagakoopas. Paak on suht kuival, kuid amordid hoiavad taset praegu veel ilusti. Äkki on keegi tark...? :D
635csi
Jaan
Postitusi: 1280
Liitunud: 02 Veebr 2005 17:51

Postitus Postitas Jaan »

Seda vaatasin isegi, et väga põhjalik kasutusjuhend masinale kaasa pandud :D Trükkisin isegi paberile välja :oops: Suur osa informatsioonist kehtib loomulikult ka teistele sarnastele autodele. Kellel aga M5 või M6 kodus - nendele peaks see samuti põnev lugemine olema.
raul
Postitusi: 133
Liitunud: 16 Sept 2004 11:27

Postitus Postitas raul »

Iff, UM oled küsinud õli marki? Nad peaksid seda suht täpselt teadma :)
PS. Selles manuaalis oli ka kirjas, kuidas istme asendite mällu salvestamine käib.
Kasutaja avatar
Iff
Klubiliige
Postitusi: 509
Liitunud: 25 Jaan 2005 22:16
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Iff »

UM-st pole küsinud aga seda peaks tõesti tegema. Istmete mällu panek sai juba ühest varasemast manuaalist selgeks, mis siit läbi käis
635csi
raul
Postitusi: 133
Liitunud: 16 Sept 2004 11:27

Postitus Postitas raul »

ETK-st leidsin 745 kohta sellise info:
Hydraulic Oil
Pentosin CHF 7.1 / kood: 81 22 9 407 549
Pentosin CHF 11S / kood: 81 22 9 407 758
Ja www.bavauto.com pakub sarnast kraami:
Hydraulic Fluid - Comparable to Pentosin 11s / kood: 82 11 1 468 041
Hydraulic Fluid - Comparable to Pentosin 7.1 / kood: 81 22 9 407 549
Jaan
Postitusi: 1280
Liitunud: 02 Veebr 2005 17:51

Postitus Postitas Jaan »

Nendele, kes kord päevas bimmerboardi ei külasta. Siin oleks üks kena puitsisuga vanema tüübi e23:

http://www.bimmerboard.com/forums/posts/77012
kustas
Postitusi: 992
Liitunud: 18 Sept 2004 14:01
Asukoht: MI

Postitus Postitas kustas »

Ülemine osa armatuurlauast ju uuema tüübi oma, millel veel ka õhutus restid puudu ja esipõll ka kahtlaselt kõver :? Ja jube rool on ka

Oh mind virisejat, kuid auto ise on aus :P
Jaan
Postitusi: 1280
Liitunud: 02 Veebr 2005 17:51

Postitus Postitas Jaan »

Ma jällegi lootusetu optimist, eriti selles osas mis puudutab igasuguseid haikalu :)
Jaan
Postitusi: 1280
Liitunud: 02 Veebr 2005 17:51

Postitus Postitas Jaan »

Kasutaja avatar
Priit
Klubiliige
Postitusi: 2556
Liitunud: 29 Mär 2005 11:13
Asukoht: Estonia

Postitus Postitas Priit »

vot see oli ilus :D
e12, e21 Baur, e46 Alpina, e85, e90 Alpina
Vasta