Jalamattide valmistamisest

Vestlused vabadel, aga siiski vanu BMW'sid puudutavatel teemadel.
Vasta
piimaonu
Postitusi: 10
Liitunud: 24 Mär 2020 09:45

Jalamattide valmistamisest

Postitus Postitas piimaonu »

Hoi :)

Kuna endal on E28 sinine juhimatt puudu ja uute/kasutatud mattide leidmine on paras peavalu,
siis kas kellelgi on kokkupuudet salongimattide valmistamisega? Kas peale XL Motorsi neid teeb veel keegi? Kuidas kvaliteet on?

Parimat
Zen
piimaonu
Postitusi: 10
Liitunud: 24 Mär 2020 09:45

Re: Jalamattide valmistamisest

Postitus Postitas piimaonu »

Kõrvalfoorumis tuletati mulle meelde, et on olemas selline firma nagu Mistra Autex. Suhtlesin natuke nendega ja tellisin salongimatid ära. Tänud veel kord Sandrile juhimati lõike eest :) Alguses räägiti, et sinist vaipa neil pole, aga kuna hind oli hea, siis läksin sinna mõttega, et tulevad siis mustad matid. Mustadega on vähemalt see hea, et neile on veel vaibakinnitused poes olemas. Kohale jõudes minu üllatuseks võttis õmbleja näidiste kataloogist Volvo sinise vaibatüki välja. Kuna toonierinevus originaalmattidega on väike (nagu Lapisblau vs. Royalblau) ning Volvo sinine on paksem ja tummisem kui originaal, siis sinine variant läks pikalt mõtlemata loosi. Ääristuseks valisin overloki, kuna (kunst)nahaääristus oleks nii paksul vaibal jäänud kole. Pärast arve tasumist, tehti matid samal päeval valmis. Autos istuvad matid kui valatult ning toonivahe on põhimõtteliselt märkamatu.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
madis1080
Postitusi: 96
Liitunud: 12 Sept 2015 15:04

Re: Jalamattide valmistamisest

Postitus Postitas madis1080 »

Hea teema, endal on originaal rohelised vaibad. Kahjuks originaal kinnitustega enam vaiba küljes ei seisa- sõidavad pedaalide alla ja tagumised lähevad istmete alla. Originaal keeratavate kinnituste augud lihtsalt veninud ja ei püsi enam põhjavaiba küljes- olen proovinud kõrvale keerata neid,aga ikka tulevad välja. Uuematel bmwdel on seal mingi plastseib vaibas- minul E28, tundub, et ei ole kunagi midagi otseselt vaibas olnud- lihtsalt sisse keerata pildil olev kinnitus.Pilt

Ehk keegi oskaks soovitada kuidas vaibad paigale saada... Ise mõelnud ehk mingi velcro teip vms?
AARE540
Postitusi: 104
Liitunud: 03 Sept 2019 13:07
Asukoht: Pärnu

Re: Jalamattide valmistamisest

Postitus Postitas AARE540 »

Ma nüüd täpselt ei mäleta, mismoodi E60-l on, aga mälu järgi peaks olema nii, et jalamatil on allpool ümmargune takjakinnitusega plaat ning sellele vastus põhjamati küljes. Iseenesest on ka hea lihtne variant. E34-l on aga keeratav kinnitus, kuid see pole mitte keermega, vaid ots on T-kujuline, mis risti keerates end lukustab. Muidugi eeldab see ka vastavat auku põhjavaibas.
Vasta