O: E21-le tahomeetri koos digit. kellaga või ilma

Klassikaliste BMW'de varuosad, varuosadeks müüdavad autod ja ajastukohane lisavarustus.
Vasta
Indrek I
Postitusi: 112
Liitunud: 07 Nov 2005 21:53
Asukoht: Tallinn

O: E21-le tahomeetri koos digit. kellaga või ilma

Postitus Postitas Indrek I »

Ainult siis tahomeetrit digitaalse kellaaja näiduga.Kellaaja reguleerimis nuppu ja juhet pole vaja.

Nimelt soov see intallida 318i peale ,tahaks nagu pöördeid näha
Viimati muutis Indrek I, 08 Dets 2005 03:28, muudetud 1 kord kokku.
Kontakt: viis kaks viis üks kolm üks üks
sysi
Klubiliige
Postitusi: 1591
Liitunud: 03 Sept 2004 22:34
Asukoht: Tln

Postitus Postitas sysi »

Mõned tähelepanekud -
1) Kelladeplokki tervikuna on märksa lihtsam vahetada, kui hakata tahhomeetrit eraldama plokist (kui sa seda teha mõtlesid).
2) E21 4cyl tahhomeetreid on suht vähe liikvel.
Bronco
Postitusi: 547
Liitunud: 07 Sept 2004 18:19
Asukoht: Viljandimaa

Postitus Postitas Bronco »

sysi kirjutas:Mõned tähelepanekud -
1) Kelladeplokki tervikuna on märksa lihtsam vahetada, kui hakata tahhomeetrit eraldama plokist (kui sa seda teha mõtlesid).
2) E21 4cyl tahhomeetreid on suht vähe liikvel.
Esimene tähelepanek pole kusjuures päris korrektne, kelladeplokid saab kõiki osasid omavahel vahetada teiste samaväärsetega (bensunäidiku-äär (koos muude märgutuledega), temperatuurinäidiku äära (koos õlirõhu jne tuledega), spido, kell/tahho.)

Just omale tahhot installides arvasin ka et ei hakka laiali kakkuma, aga siis selgus et teisel plokil ei tööta õlirõhu tuli, see ei sobinud mitte... Siis mõtlesin et tõstan tahho endale kella asemel, seal oleks aga see tobe kellareguleerimise auk jäänud plokki, mida tahho puhul pole vaja ;)

ja siis sai tahhoka plokki igaks juhuk tõstetud kõik 3 ülejäänud originaalploki osa + tahho jäetud sellest plokis...

kõik tükid on ristpea kruvikeerajaga lahtikeeratavad, kokku mingi 8-12 kruvi oli vist ainult...

Teise väitega aga olen vägagi nõus :S mina olen endale otsinud seda vaikselt juba 4 aastat, ning alles selle kuu alguses sain, kusjuures, ilma kellata variant, aga töötab :D
Lisaks, minu autol oli ka kellade taga juhtmed olemas tahho jaoks(ilusasti pistukuga, ainult järgiühendamise vaev)
Ahjaa, kui kellade plokki lahti ei võta, ei saa sa tahhot ka kalibreerida (seal on väike kruvi, millest saad natuke muuta pöördeid), sest minu oma näitas alguses tyhikäiguks 300 pööret 800 asemel...

kogu lammutamine võttis mul aega mingi 2 tundi, aga selle aja jooksul, kombineerisin erneivad kelladeploki osi, panin asja kokku paar korda tagasi, selgus et midagi ei sobi, võtsin lahti jälle, jne, puhastasin saadu kelladeplokki seestpoolt jne:P
sysi
Klubiliige
Postitusi: 1591
Liitunud: 03 Sept 2004 22:34
Asukoht: Tln

Postitus Postitas sysi »

Esimene tähelepanek on siiski korrektne - tervet kelladeplokki on lihtsam vahetada kui ainult tahhokat :P
Bronco
Postitusi: 547
Liitunud: 07 Sept 2004 18:19
Asukoht: Viljandimaa

Postitus Postitas Bronco »

sysi kirjutas:Mõned tähelepanekud -
1) Kelladeplokki tervikuna on märksa lihtsam vahetada, kui hakata tahhomeetrit eraldama plokist (kui sa seda teha mõtlesid).
2) E21 4cyl tahhomeetreid on suht vähe liikvel.
Juhin paksult esinevale sõnale tähelepanu, ikka ei ole päris korrektne :)
sysi
Klubiliige
Postitusi: 1591
Liitunud: 03 Sept 2004 22:34
Asukoht: Tln

Postitus Postitas sysi »

No mis, peame mingi komisjoni kokku kutsuma või? :lol:

Mina jään endale kindlaks - on isegi märksa lihtsam. St et kelladeploki eemaldamine armatuurist tuleb teha mõlemal juhul. Sinu variandil on lisaks veel hulk kruvimist jms 8)
Kasutaja avatar
lamp
Postitusi: 706
Liitunud: 01 Veebr 2005 10:23
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas lamp »

neid kellaga varjante liigub suht vähe jah endalegi otsisin vahepeal, ilma kellata tahhoka sain endalegi üllatusena väga lihtsalt . :D
e28 528i & e21 316
e21 315 & e6 2000
Saab 900c
Arvo
Postitusi: 1375
Liitunud: 09 Sept 2004 08:41
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Arvo »

:)
esimese tähelepaneku kohta ütleks ka omalt poolt: no ega seal midagi keerulist küll ei ole, täitsa huvitav kruvide kruttimine :D
teise tähelepaneku kohta - 6 sil tahhomeetreid annab kuuldavasti ümber kohendada 4 sil jaoks. Täpset skeemi ise ei oska küll hoobilt välja käia aga kui õieti mäletan siis tqhq.ee foorumis oli sellest kunagi täpsemalt juttu.

edit: kirjavead.
Viimati muutis Arvo, 27 Nov 2005 21:51, muudetud 1 kord kokku.
E24 635CSi | E10 2002
Bronco
Postitusi: 547
Liitunud: 07 Sept 2004 18:19
Asukoht: Viljandimaa

Postitus Postitas Bronco »

Arvo kirjutas::)
esimese tähelepaneku kohta ütleks ka omalt poolt: no ega seal midagi keerulist küll ei ole, täitsa huvitav kruvide kruttimine :D
teise tähelepaneku kohta - 6 sil tahhomeetreid annab kuuldavasti ümber kohendada 4 sil jaoks. Täpset skeemi ise ei oska küll hoobilt välja käia aga kui õieti mäletan siis kunagi tqhq.ee foorumis oli sellest kunagi täpsemalt juttu.
ma arvasin ka et ei tasu käppima hakata, aga sisude ümbertõstmiseks läks kokku mingi 8 minutit :P

seega jah, midagi keerulist seal ei ole...
sysi
Klubiliige
Postitusi: 1591
Liitunud: 03 Sept 2004 22:34
Asukoht: Tln

Postitus Postitas sysi »

Endiselt on tervet kelladeplokki märksa lihtsam vahetada :lol:
Indrek I
Postitusi: 112
Liitunud: 07 Nov 2005 21:53
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek I »

no vahet pole ,kui keegi soovib võib ju mulle ka kogu näidikuploki müüa :D

aga kui panna tavaline tahaokas siis kuhu käib kell

võib ka tavalist tahokat pakkuda
Kontakt: viis kaks viis üks kolm üks üks
Bronco
Postitusi: 547
Liitunud: 07 Sept 2004 18:19
Asukoht: Viljandimaa

Postitus Postitas Bronco »

Indrek I kirjutas:no vahet pole ,kui keegi soovib võib ju mulle ka kogu näidikuploki müüa :D

aga kui panna tavaline tahaokas siis kuhu käib kell

võib ka tavalist tahokat pakkuda
tglt ei olegi nagu kellajaoks kohta :S

minul on kell raadio küljes praegu, samuti käe peal, ning kaelas ripub ka mobiiltelefon, kus on ajanäitaja integreeritud:P
Indrek I
Postitusi: 112
Liitunud: 07 Nov 2005 21:53
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek I »

upitan teemat ,kas siis kellegil pole 4sillise tahokat pakkuda

nimelt veel üks küssa ,ma saaksin diditaalse kella juhtnupuga aga seal puudub seier ja mootor ,küsimus siis et kui saada tavaline seieri mootor siis kas see ühtib digitaalse kella juhtblokiga
Kontakt: viis kaks viis üks kolm üks üks
Vasta