BMW 635CSi '83 Ruut

Foorumiliikmete autod.
Ruut
Klubiliige
Postitusi: 2633
Liitunud: 15 Okt 2004 09:54
Asukoht: Harju

BMW 635CSi '83 Ruut

Postitus Postitas Ruut »

Mõtlesin, et panen ka oma autost väikese jutu kirja. Paljud foorumikasutajad on seda masinat küll oma silmaga juba näinud ning pildid on ka ca aasta galeriis üleval. Nüüd siis ka veidi uuemaid pilte.
PiltPilt

Väike kõrvalepõige ajaluku. Esimene auto oli mul ca 15a tagasi M403. Sellega sai näguripäevi nähtud aga auto „hingeelu“ sai selgeks. Lääne auto oli siis veel täielik haruldus linnapildis. Mõni aasta hiljem, siis 94 a, kannatas rahakott juba ka väljamaa autot. Iga laupäevane kohustulik ring oli Tallinna autoturul. Sealt siis sai ka esimene hai soetatud - '78 320. Sõber hiljem kommenteeris, et ega ma muid masinaid vaadanudki kui bemmi. Mäletamist mööda olid mul ka kaalumise all audi quattro ja ameeriklased. Sellega oli siis sõrm antud. Peale seda on oma ja pere käest läbi käinud üle kümne BMW.

Kõige selle juures on algusest saadik soovunelmaks olnud kuuene. Viimastel aastatel hoidsin silma peal mobile'l, et kas mingi kerge kõksuga masinat soodsalt müügis ei ole. Asjaolude soodne kokkulangemine toimus eelmise aasta jaanuari algul. Just oli olnud sünnipäev ja nagu alati kingiti mingit ninni-nänni aga ei midagi hingele. Sõber teatas, et ta läheb saksa endale „uut“ autot tooma ning Ebays oli täiesti sobiv masin müügis. Otsus tehtud - sünnipäevakink hingele.
Pilt Pilt

Edasi oli asi lihtne. Lennukiga Berliini. Seal saime sõbrale autot otsides pettumuse osaliseks ning olime rongiga sunnitud kuuese jägi minema. Öö otsa sõitu ning mitmeid ümberistumisi ja hommikuks olime Lõuna-Saksamaal. Vormistamine läks libedalt. Ainuke probleem oli ilmaga – hakkas lund sadama. Ei olnud eriti lõbus suverehvidega seal mägedes liigelda. Põhjapoole liikudes lumi kadus ja sai paremat jalga aktiivsemalt kasutama hakata. Peatuskohta jõudes avastasin, et kapoti alt tuleb auru. Kuna suurt vedeliku kadu ei olnud, siis lootsin, et ehk saan pealevalamisega hakkama ning jõuab ikka masinaga koju. Järgmisel päeval oli vaja teha 100 km ring, et sõbrale autot minna otsima. See sai tehtud aga radikaga olid lood halvad. Sai siis Frankfurti bemmi esindus ja muud varuosapoed läbi kammitud aga kõik pakkusid tarned kolme-nelja päeva pärast. Oli reedene päev ja meil oli plaan hiljemalt pühapäeval Saksamaa seljataha jätta. Sai muret kurdetud autopoes, kust sõbrale auto ostsime. Müüja oli abivalmis tüüp, võttis mind auto peale ning viis paar kvartalit edasi, soojendus/jahutus süsteemidega tegelevasse remonditöökotta. Seal samuti abivalmid mehed ning arvasid, et järgmiseks hommikuks peaks radika kätte saama. Ütlesid, et ma oma radika igaks juhuks kaasa võtaksin, et võrrelda. Mnjah... aga auto seisis selleks ajaks juba 50km eemal hotelli ees. Egas midagi. Öö varjus lasin jahutusvedeliku rentslisse ja eemaldasin radika autolt (siinkohal tänusõnad eelmistele omanikele, kes „tööriistakohvrit“ laiali polnud kandnud). Järgmisel hommikul uuesti rongi peale, et Frankfurti sõita. Sõber pani oma autoga Hamburgi poole ja pidime õhtul Lübeckis kokku saama. Kokkulepitud ajal ei olnud töökojas kedagi. Ka pool tundi hiljem mitte kedagi. Laupäeva hommik ja kõik veel magavad. Lõpuks siiski ilmus mees kohale koos radikaga ja veidi hiljem tormasin mina juba kahe radikaga raudteejaama poole, et oma rongile jõuda. Paar tundi hiljem oli juba uus radikas auto peal – uus jahutusvedelik sees ning TULD!

Õhtuks Lübeckis. Järgmiseks lõunaks Stockholmis ning päev hiljem Tallinnas. Üks e24 jälle maarjamaal juures.

Autost. Tehasest väljunud juuli 1983. Bronzit-Beige metallic kere ja Piniengrün sisu. 3,5l 160 kW moto. Kõik komplektne ainult juhi ukse sisemine käepide ja juhiistme vasak serv purud (need on tänaseks nahaga kaetud). Odomeetril oli ostuhetkel 17x xxx km, mis võib ka õige läbisõit olla. Esimene omanik oli ostuhetkel 57 a mees, kelle omanduses oli auto 16 a. Peale seda oli saksas veel kaks omaniku. Esimene omanik ei olnud autot tellides lisadega just liialdanud. UM väljatrükk näitas (krt olen selle kuhugi kaotanud), et ainuke arvestatav lisa oli juhi Recaro sportiste. Vana oli vist ratsionaalselt mõtlev mees. Milleks kaassõitjale sportiste - peaasi, et juhil hea oleks. Kellele ei meeldi kaasa sõita võib ka jala käia. Ainuke asi, mis sellest nimekirjast auto küljest on aja jooksul lahkunud on originaalstereo. Standardvarustusest on mainimist väärivad asjad OBC-I kompuuter, 4x elektriaknad ning -luuk ja ABS pidurisüsteem, mis sel ajal veel laialt levinud ei olnud. Peaaegu täielikult on säilinud tööriistade komplekt ning isegi taskulamp on kindalaekas alles.

Nurk koputati Värvaltransis ülesse. Kapitaalne sillaremont sai tehtud, sest mingid kolksud olid sees. Saksas oli G-Kat alla poogitud koos lambda ja juhtkarbikesega aju juures. Kuna kat oli surnud siis need said eemaldatud. Vedrustuse vahetasin jäigema vastu – alla läksid sinised H&R vedrud ning mingid oranzhid sportamordid (vist Sachs). Vahetasin veel termostaadi ning ventilaatori viskosiduri.

Panen siia ka ühe pildi eelmisest aastast, kui hoov hakkas juba ilmet võtma
Pilt
Renx
Postitusi: 497
Liitunud: 07 Aug 2005 21:01
Asukoht: Pealinn

Postitus Postitas Renx »

kena kuuekas :) ....velgedele oleks vaja aint bbs-i keskkapsleid :P ...siis oleks hoopis teine tera :wink:
E28 520i -86 ex
E28 528i -83 ex
E28 528i -84 ex
E28 528i -84- ex
E30 318i-325i -84-94a ca. 30tk
E39 525d touring -02 - hetkeliikur
enthusiast
Postitusi: 295
Liitunud: 05 Mär 2006 15:32

Postitus Postitas enthusiast »

...kuulu järgi peaks Ruudul olema Alpina veljed ka vist, sarnased või samasugused nagu mul. :) :roll:
E24 630CS `78
Ruut
Klubiliige
Postitusi: 2633
Liitunud: 15 Okt 2004 09:54
Asukoht: Harju

Postitus Postitas Ruut »

enthusiast kirjutas:...kuulu järgi peaks Ruudul olema Alpina veljed ka vist, sarnased või samasugused nagu mul.
:roll: huvitav kust sellised ilma igasuguse tõepõhjata kuulujutud pärinevad? Üks komplekt on küll 17" velgi-rehve aga need hoopis Melberi toodang ja ei meenuta kuidagi alpinat.

Keskkapslitega on oma kamm. Mina ei ole veel sobivaid sinna leidnud - ka mitte UM valikust. Kindlasti ei käi sinna polte kattev kapsel. Aga veljed soovin lähiajal uue värvi alla panna. Eks siis paistab veidi viisakam.
Kasutaja avatar
tõnis
Klubiliige
Postitusi: 876
Liitunud: 07 Sept 2004 21:03

Postitus Postitas tõnis »

Ruut kirjutas:
enthusiast kirjutas:...kuulu järgi peaks Ruudul olema Alpina veljed ka vist, sarnased või samasugused nagu mul.
:roll: huvitav kust sellised ilma igasuguse tõepõhjata kuulujutud pärinevad? Üks komplekt on küll 17" velgi-rehve aga need hoopis Melberi toodang ja ei meenuta kuidagi alpinat.

Keskkapslitega on oma kamm. Mina ei ole veel sobivaid sinna leidnud - ka mitte UM valikust. Kindlasti ei käi sinna polte kattev kapsel. Aga veljed soovin lähiajal uue värvi alla panna. Eks siis paistab veidi viisakam.
Sul jah bbs veljed, ühel teisel haihuvilisel on alpinad. Niipalju autosid käib silmeeest läbi et hakkab juba sassi minema :roll: .
Aga muidu igati ponks kuuekas, kahju et korralikke niivõrd vähe siiamaile tuuakse, enamus ikka parajad laibad :( .
Carclassic OÜ
enthusiast
Postitusi: 295
Liitunud: 05 Mär 2006 15:32

Postitus Postitas enthusiast »

Ruut kirjutas:
enthusiast kirjutas:...kuulu järgi peaks Ruudul olema Alpina veljed ka vist, sarnased või samasugused nagu mul.
:roll: huvitav kust sellised ilma igasuguse tõepõhjata kuulujutud pärinevad? Üks komplekt on küll 17" velgi-rehve aga need hoopis Melberi toodang ja ei meenuta kuidagi alpinat.

Keskkapslitega on oma kamm. Mina ei ole veel sobivaid sinna leidnud - ka mitte UM valikust. Kindlasti ei käi sinna polte kattev kapsel. Aga veljed soovin lähiajal uue värvi alla panna. Eks siis paistab veidi viisakam.
Mehed kuskil garaazis pajatasid :) , aga ju ajasid sassi miskit :wink:

Vabandage kui nüüd liiga tegin kellelegi, lihtsalt rõõm oleks näha Ruudu oma Alpinadega. 8)
E24 630CS `78
Ruut
Klubiliige
Postitusi: 2633
Liitunud: 15 Okt 2004 09:54
Asukoht: Harju

Postitus Postitas Ruut »

Lihtsalt kibeleb keelel ja pean ära ütlema, et mingit velje fetishit ma ei põe :) Mind jätab suht külmaks see erinevate velgede teema. Tegelikult on kuuene mul alles esimene bemm, millel valud all. No nüüd ka e30 üks komplekt valusid aga ainult rajal sõitmiseks. Olen alati lugenud tähtsamaks auto tehnilist seisukorda, kui välist ilu. Rataste juures ostan enne jooksu uusi rehve ja panen nad plekkvelgedele, kui pastlad rehvid ja valuveljed. Seega niikaua, kui olemasolevad veljed on piisavalt sirged, püsivad nad ka auto all.
Kasutaja avatar
tõnis
Klubiliige
Postitusi: 876
Liitunud: 07 Sept 2004 21:03

Postitus Postitas tõnis »

Ruut kirjutas:Lihtsalt kibeleb keelel ja pean ära ütlema, et mingit velje fetishit ma ei põe :) Mind jätab suht külmaks see erinevate velgede teema. Tegelikult on kuuene mul alles esimene bemm, millel valud all. No nüüd ka e30 üks komplekt valusid aga ainult rajal sõitmiseks. Olen alati lugenud tähtsamaks auto tehnilist seisukorda, kui välist ilu. Rataste juures ostan enne jooksu uusi rehve ja panen nad plekkvelgedele, kui pastlad rehvid ja valuveljed. Seega niikaua, kui olemasolevad veljed on piisavalt sirged, püsivad nad ka auto all.
Sul on õige suhtumine, mul ka juhuslikult sama teema. Enne ostan uued rehvid, seejärel hakkan üldse veljele mõtlema 8) .
Carclassic OÜ
enthusiast
Postitusi: 295
Liitunud: 05 Mär 2006 15:32

Postitus Postitas enthusiast »

tõnis kirjutas:
Ruut kirjutas:Lihtsalt kibeleb keelel ja pean ära ütlema, et mingit velje fetishit ma ei põe :) Mind jätab suht külmaks see erinevate velgede teema. Tegelikult on kuuene mul alles esimene bemm, millel valud all. No nüüd ka e30 üks komplekt valusid aga ainult rajal sõitmiseks. Olen alati lugenud tähtsamaks auto tehnilist seisukorda, kui välist ilu. Rataste juures ostan enne jooksu uusi rehve ja panen nad plekkvelgedele, kui pastlad rehvid ja valuveljed. Seega niikaua, kui olemasolevad veljed on piisavalt sirged, püsivad nad ka auto all.
Sul on õige suhtumine, mul ka juhuslikult sama teema. Enne ostan uued rehvid, seejärel hakkan üldse veljele mõtlema 8) .

täiesti nõus.....:)
lihtsalt kõlakad jõudsid kõrva ja mõtlesingi, et taastad neid vms.....muud miskit.... :wink:
E24 630CS `78
Renx
Postitusi: 497
Liitunud: 07 Aug 2005 21:01
Asukoht: Pealinn

Postitus Postitas Renx »

mul muidu siuksed kapslid täitsa olemas :wink: ....välja näevad siis sellised:Pilt
E28 520i -86 ex
E28 528i -83 ex
E28 528i -84 ex
E28 528i -84- ex
E30 318i-325i -84-94a ca. 30tk
E39 525d touring -02 - hetkeliikur
Ruut
Klubiliige
Postitusi: 2633
Liitunud: 15 Okt 2004 09:54
Asukoht: Harju

Postitus Postitas Ruut »

Renx kirjutas:mul muidu siuksed kapslid täitsa olemas
kuna sul autot enam ei ole, kas siis kapslid on müügiks? kui jah siis võid ps-i hinna panna.
Ruut
Klubiliige
Postitusi: 2633
Liitunud: 15 Okt 2004 09:54
Asukoht: Harju

Postitus Postitas Ruut »

Sain siis lõpuks pikalt taga otsitud LSD kätte. Esialgu kõik nagu ilus.
Pilt
Pilt

Pilk auto alla aga jahutas headmeelt ja pani kukalt sügama
Pilt

Ilmselgelt on tegu erinevate reduktoritega. Tagumine kinnituskoht on olemasoleval reduktoril keskel, ostetul aga vasakus servas. Kas tegu on e23 reduktoriga? Kas piisab tagumise kaane vahetusest, et asi alla läheks? Siin veel üks pilt
Pilt

Kas keegi oskab pildi järgi öelda kas on tegu keskmise või suure korpusega. Ja endiselt ootan pakkumisi aeglastele reduktoritele ülekandega 3,46 või 3,64
Kasutaja avatar
Mart
Postitusi: 71
Liitunud: 08 Juun 2005 21:14
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Mart »

99% kindel,et piisab tagumiste kaante vahetusest
Kasutaja avatar
indrek
Postitusi: 251
Liitunud: 08 Okt 2004 18:21
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas indrek »

Auto all on keskmine suurus,laua peal kõige suurema korpusega(õli väljajooks alt korpusest).E28-sal on nii,et 84/09 ja üles on kinnitus koht vasakul,vanemal keskel.Piisab tagakaane vahetusest.
EX M535i 1985.
Ruut
Klubiliige
Postitusi: 2633
Liitunud: 15 Okt 2004 09:54
Asukoht: Harju

Postitus Postitas Ruut »

Kas siis keskmise korpuse kaas istub suurele korpusele?
Ja täpsustame oma soovi - vajalik oleks suure korpusega tagasillareduktor ülekandega 3,46 või 3,64. Sellised ülekanded peaks olema pandud 525i ja 528i alla samuti peaks leidma 3,46 M535kat alt.
Tõenäoliselt suure korpuse LSD keskmisesse korpusesse ei mahu. Oskab keegi seda kinnitada?
Kasutaja avatar
indrek
Postitusi: 251
Liitunud: 08 Okt 2004 18:21
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas indrek »

Kas siis keskmise korpuse kaas istub suurele korpusele?
Seda pead proovima,ise pole proovinud.
Tõenäoliselt suure korpuse LSD keskmisesse korpusesse ei mahu. Oskab keegi seda kinnitada?
Tean ainult,et E23/E24/E28 kõige suurema korpusega lsd sisu on vahetatav E32/E34 lsd sisuga,sealt võid ka sobivaid ülekande kombinatsioone otsida.
M535 kat.-i all 3,25 lsd on.
EX M535i 1985.
Ruut
Klubiliige
Postitusi: 2633
Liitunud: 15 Okt 2004 09:54
Asukoht: Harju

Postitus Postitas Ruut »

indrek kirjutas:M535 kat.-i all 3,25 lsd on.
Selle lehe kohaselt on ka 3,45 (peaks vist olema 3,46) pandud
http://www.bmwe28.de/e28_datenblaetter.htm
Ruut
Klubiliige
Postitusi: 2633
Liitunud: 15 Okt 2004 09:54
Asukoht: Harju

Postitus Postitas Ruut »

indrek kirjutas:laua peal kõige suurema korpusega(õli väljajooks alt korpusest).
Kas see peaks tähendama, et kork on põhja all? Väljalaskeava sellel reduktoril asub vasakul küljel, täpselt pooltelje kinnituskoha all.
Kasutaja avatar
indrek
Postitusi: 251
Liitunud: 08 Okt 2004 18:21
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas indrek »

Kas see peaks tähendama, et kork on põhja all? Väljalaskeava sellel reduktoril asub vasakul küljel, täpselt pooltelje kinnituskoha all.
Täpselt nii.
EX M535i 1985.
Arvo
Postitusi: 1372
Liitunud: 09 Sept 2004 08:41
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Arvo »

Ruut kirjutas:Kas siis keskmise korpuse kaas istub suurele korpusele?
Kui õieti mäletan siis ei sobi, poldiaugud olid vist erineva asetusega.
E24 635CSi | E10 2002
Vasta