BMW 1600-2 '66 Jaanis_K

Foorumiliikmete autod.
Kasutaja avatar
Jaanis_K
Postitusi: 38
Liitunud: 15 Mär 2014 06:32

Re: BMW 1600-2 '66 Jaanis_K

Postitus Postitas Jaanis_K »

Täna terve päeva jamasin, aga ei tea, kas see auto sel aastal veel liigubki.
Sõidetakse ka kehvemas olukorras autodega, aga elu on kallis ja lihtsalt turvalisuse pärast ei taha.

Täna hommikul läksin summutit keevitama ja seda juhipoolset nurka, et teha selleks suveks mingi viisakas lahendus.
Summuti toru oli nagu šveitsi juust. Vaatad ühest otsast sisse ja valgust näed 1000 august. :)

Põhja sain keevitatud, aga siis läksin koju ja tahtsin selle korralikult mastiksiga üle määrida. Poritiiva võtsin maha ja seal all ei olnud üldse enam ilus pilt. Peale raami ei ole nende ilusate väliste plekkide taga midagi. :?
Lasin lihtsalt spreiga üle, et oleks pildi peale ka miskit näha


Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
Jaanis_K
Postitusi: 38
Liitunud: 15 Mär 2014 06:32

Re: BMW 1600-2 '66 Jaanis_K

Postitus Postitas Jaanis_K »

Pole siin foorumis ammu teemat täiendanud.
Suve alguses sai esmane tehniline ülevaatus tehtud ja siis vaid sõidetud. Kokku suve jooksul ca 3000 km.
Paar korda pirtsutas ja suri hoopealt välja. Uuesti võtit keerates aga läks ilusasti käima.
Mõned korrad sai Pärnut külastatud, seal oli sellel autol eriti palju fänne 8) Mõnele tegin isegi väikese tiiru linna peal.
Jõudis see auto ka Tallinna tänavaid mööda veereda. Aga kõige mõnusam oli ikkagi Saaremaa sõit.

Hetkel tegin auto jaoks garaažis väikese nurga puhtaks ja sinna ta talvituma jäi. Kõrvuti 1502-ga.
Varsti saavad need omale kaks vanurit seltsiks. Mõne jaoks vanaraud, aga minu jaoks hindamatu klassika. 320 aastast 37 ja 340 aastast 50. Kui aeg õige ehk teen ka teemad. Kuigi ega seal lähima paari aasta jooksul midagi toimuma ei hakka.

Suuremal hulgal sai varuosi kogutud:
- doonorauto 1502 (mille raam on korralikum kui 1600-2 oma, seega ei raatsi selle kere lõikuda, jääb paremaid päevi ootama, kahjuks dokumente pole)
- selle sinise 1602: tagasild, mootor, istmed, esimesed püstakud

Mõned jäädvustused ka:

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
karlerik
Postitusi: 297
Liitunud: 17 Veebr 2009 14:55
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: BMW 1600-2 '66 Jaanis_K

Postitus Postitas karlerik »

Ma ikka ja jälle näen seda kahe sõbra pilti, autol on küll selline alandlik olemine seal pildil. "Olen su truu kaaslane aga silitades sa naeratust väja ei võlu, samas ma ei vihasta ka"
Hing, tundub, et on sees.
Mis muud ikka, kogu juppe :) .
320i 83a. Saab9-3 08a.
Kasutaja avatar
Kristjan S
Klubiliige
Postitusi: 737
Liitunud: 18 Sept 2010 23:44
Asukoht: tallinn

Re: BMW 1600-2 '66 Jaanis_K

Postitus Postitas Kristjan S »

Jaa täitsa tore. Samas, kas sellist isendit on üldse mõtet keevitama hakkata. Niisugust vaatepilti, mis esitiiva alt paistis, pole mina varem näinud. Ilmselt põhi on samas seisus. Tore, et auto koos püsib :)

Edu!
e21 318i, e28 528i, e23 735i, e24 635 csi
Kasutaja avatar
Jaanis_K
Postitusi: 38
Liitunud: 15 Mär 2014 06:32

Re: BMW 1600-2 '66 Jaanis_K

Postitus Postitas Jaanis_K »

Ei ole see asi nii hull midagi. Pole ma kunagi natukest tööd kartnud.
Esipaneel ja juhi pool kuni raamini tuleb vahetada. Põhi on läbi ainult juhi istumise alt, aga vahetusse läheb kunagi kõik.

Samas kõrvalistuja poolel on poritiiva alune nagu uus.
JanekEnde
Postitusi: 1077
Liitunud: 04 Nov 2011 21:11
Asukoht: Pärnu

Re: BMW 1600-2 '66 Jaanis_K

Postitus Postitas JanekEnde »

Pole hullu midagi sellist kere keevitada. Koolis oli üks vana mersu, mis oli ikka kõvasti hullemas seisus. Aga omanik tahtis ikkagi, et autost saaks asja ning tõi uusi kereplekke juurde :D
e28 520i -> e34 525iAT -> Sierra Gt & Sierra
Kasutaja avatar
Jaanis_K
Postitusi: 38
Liitunud: 15 Mär 2014 06:32

Re: BMW 1600-2 '66 Jaanis_K

Postitus Postitas Jaanis_K »

Vastu kevadet tuleb ikka hirmus soov see masin garaažist välja ajada. Teeme kevadise hoolduse ära ja teedele ta läheb.

Mõned kereplekid said tellitud, muud pole miskit muutunud.

Kui keegi teab, kes vedas ära Virtsust ühe valge 1502, siis võiks selle inimese kontakti jagada. Oleks soov mõningate detailide järgi, kui see auto varuosadeks läheb.

Pilt

Pilt

Pilt
Vasta