Bmw 528i e12 1979 Toivoku

Foorumiliikmete autod.
Suletud
Kasutaja avatar
Toivoku
Postitusi: 1005
Liitunud: 03 Veebr 2005 09:37
Asukoht: Saku
Kontakt:

Bmw 528i e12 1979 Toivoku

Postitus Postitas Toivoku »

Heh mõtlesin suurest igavusest ka siia kolida :P .

Autost siis nii palju, et jah sai soetatud teine 2002 aastal 3-4 päeva ennem jõule, isu tuli hainina järgi hirmus ja mõtlesin et soetan e28 omale aga jah nädal aega autot otsides hakkas mu kannatus katkema ja kuna yks tuttav pakkus paidest yhte 528 e12 kerel siis ma nii ahastuses olin ja läksingi tõin ära masina, mina ja mu 2 sõpra veel siis kella 5 bussipeale tallinnas ja paide poole uhama, paides passisime mingi 3-4 tundi ennem kui auto juurde saime, riskisime padiesse jäädes sellega et tagasi minna poleks olnud mitte millegi muuga kui taksoga kuna viimane buss sõitis minema ja me ootasime et saaks autot näha, tuli välja et tyypidel kes myysid on bensiin otsas ja nemad meile järele tulla ei saa, nu helistasin oma tuttavale kellega sai kanistri täis kytust võetud ja siis auto juurde mindud, ehmatus oli suur kuna ma pold kuangi e12 bemarit näindki ja taga oli veel mingi suur "spoiler" 16 nagu ma olin sattusin autost vaimustusse, aga kuna oli väga pime ja mul selline ahvi vaimustus peal siis proovi sõitu ei hakanud tegema, tuli välja et masin on 4 käigulise kastiga ja katuseluugiga, nu käisin ymber auto katsusin karpe ja tagakoopa ääri aga noh palju sa pimedas ikka näed, nu tegime diili ära, vennike võttis aku laadija juhtmed pealt ära ja käivitas, krt imelikku häält tegi kolises ja nagu plärises, kysisin et miks siis selline hääl masinal, tema siis et ohh kollektori tihendid tahavad vahetust no jah mina siis kui heauskne inimene et noh okei see ei maksa muhvigi et kui koju jõuab eks vahetab ära, sõitsime siis seal kynkalisel teel minul muidugi suu kõrvuni ja vaikselt ködistame, jõudsime maanteele ja noh et proovime mida suudab bemari 2.8 mootor, tuli välja et ma oleks vist jalgrattaga kah kiiremini saand kiirendada sest masin yle 3000 pöörde ei läind ja sedagi väga vaevaliselt :S noh jah tuli omanik et mingi kala näppis karpat ja värki ja midagi muutus aga ei olnud ikakgi päris see, jõudsin siis esimese ristmiku pealt ära keerata kui vaatasin et ohho niikui siduri alla vajutan siis sureb välja :S mul hkkas juba paanika tekkima ja sai peatatud yhes bensukas ja kohe omanikule tagasi helistatud et kuule käima ei lähe ja temp tõuseb ikka punasesse :S , nu vennike tuli kohale ytles et kyynlad läbi ja jahutus vedelikku pole sees no okei ostsin uued kyynlad ja panin vedeliku sisse, tõmbasime käima ja näed teine asi kohe kuid siiski mitte päris see mis peaks olema yks 2.8 moto no pohhui ma nii närvis olin juba et masin putsis ja loll ost ja vägagi närvis, saime siis yks 20km vast sõita kui sama nali hakkas uuesti pihta, sidur alla ja sureb ära ja temp hakkas tõusma, sai siis veel vedelikku valatud ja paar korda poistega käima lykatud, lõpuks viskas yle ja helistasin siis ema järele kes köie otsas mu sealt ära lohistas, aa tänu vedeliku puudumisele ei tulnud sooja kah mitte kuskilt, õues oli mingi -15-20 kraadi :D sain koju öösel kell 3 selle saaniga, hommikul ärgates lootsin et see oli ainult paha unenägu aga jah kui aknast välja vaatasin oli paanika suur et kuradima loll olen ikka. nii ta seisis mul maja ees yks nädal aega ja mina enda peale vihastasin kõvasti nii kaua.
masin siis nägi välja selline kui tema tõin:

http://www.zone.ee/toivoq/bmw/toomine/t ... 0032.jpg?2
http://www.zone.ee/toivoq/bmw/toomine/t ... 0042.jpg?2
http://www.zone.ee/toivoq/bmw/toomine/t ... 0059.jpg?2
http://www.zone.ee/toivoq/bmw/toomine/t ... 0061.jpg?2
http://www.zone.ee/toivoq/bmw/toomine/t ... 0062.jpg?2
http://www.zone.ee/toivoq/bmw/toomine/t ... 0063.jpg?2

noh kutid jube või mis? ette on aretatud skorpio pamper ja taha on mingi pioneeri kleepekas pagasiluugi peale pandud ning muidugi ka toonklaas ja tagatuled põranda lakiga ja mis on mu arust yks parimaid asju on see et taha aknale oli lorinseri kleepekas pandud :D (lorinser tuunib mersusid)

Okei eks siis noh nädal läks mööda ja mõtlesin et davai panen käima, eks siis sain ta kudiagi käima siin maja ees ja hakaksin uurima et mis viga olla võib, masin oli alguses karpaga et okei proovin seda kruttida ja lähemal uurimisel selgus , et solex 401 karpa on ja sellele peaks nagu mingi 4-5 juhet taha käima mingite klappide jaoks mida sellel karpal mis minu masina peal oli vabsjee polnudki, okei kruttisin seda karpat seal edasi tagasi ja masin ikka kuumenes yle, no uurisin foorumites ja värki ringi et mis viga võib olla, et raip yle kuumeneb, bmw foorumist lugedes ja sri foorumist lugedes sain selgusele et peaks olema nii et plokikaane tihend läbi, kogusin raha ,leidsin inimese kes vahetaks ära ja kui kaane maha saime siis mis tuli välja? tuli välja see et kaanest on suur tykk väljas ja see on silikooniga tagasi topitud( myyja ytles et tegi just kapremondi) :D
sai siis suure surmaga veel raha kuskitl orgunnitud ja see kaas kah orgunnitud ainult et e28 oma ja näed kaas ei sobinudki kuna kuna kolbidel on see kyhm seal peal teisel pool, no vaatasime seda kaant mis ennem peal oli olnud ja noh numbrid kõik on sama, vaatame alt seda osa kus klapid on ja avastasime et kaane kallal on rellakaga käidud ja tehtud e28 kaas parajaks e12 kolbide jaoks, no jah siis ikka vihastasin kõvasti ja mõtlesin et ahh perse myyn maha kellelegi mingi võileiva hinna eest vms , et saaks natukenegi raha tagasi, siis aga inimene ytles et davai tal on e28 kolbid olemas no jah vahetas ära ja värki ja kui autole järele läksin lootsin juba et tõesti saan vajutada nyyd nii et naeratus kõrvuni, heh huisnim, mootor oli ikka täielikult kohvi aparaat ja mul viskas yle, sri foorumist yks hea inimene aitas leida mulle 2.8 mootori odava hinna eest ja selle ka ostsin ja lasin siis enda autole peale panna ja vahetati siis mootor ära ja ka igaksjuhuks plokikaane tihend ja plokikaas ise käis lihvimises, nii mootoriga on korras see käib nagu kella värk ja kui kuu aega on seisnud siis käima läheb kenasti.
Mõned pildid kah peale mootori vahetust:

http://www.zone.ee/toivoq/bmw/POL_0065.JPG?2
http://www.zone.ee/toivoq/bmw/POL_0066.JPG?2
http://www.zone.ee/toivoq/bmw/POL_0391.JPG?2
http://www.zone.ee/toivoq/bmw/POL_0392.JPG?2

oi jah siis hakkas mulle närvidele käima masina viimane rullnokklik välimus, kiskusin "spoilerid" ära ja sealt alt tuli välja väga räsitud ja rellakaga töödeldud e12 originaal põll, eks ma siin paar suve siin vaikselt yksinda nokitsesin sest auto vastu oli armastus väga suureks kasvanud, aga kuna ise ei oska keretöid siis isa tuttava juurde ta veereski sest vaja oli korrlikukult pahteldada ja keevitada tagatiivad ja 100 asja veel, esimsed usked oli täiesti mädad ja need lähevad kylge nyyd e28 omad, kuigi ei jää avamis systeem enam sama stiilne kui e12 siis arvan et parem sõita korralike ustega kui ustega mis kohe kokku vajuvad :S.
nyydseks olen leidnud oamel esitiiva ja otsin veel teist tiiba ning ka põlle, keegi võiks suure rahakoti kinkida mulle. igatahes nyydseks on keevitatud taga tiiva ääred ja kõvasti pahteldamis töid, vaja uksed tiivad ja põll kylge ning siis värvimisse, igatahes olen hetkel täiesti 0 rahalise seisuga ja pole raha et kuradima pigigi osta ,et tiiva aluste alt korralikult puhtaks teha ning korraliku pigiga ära katta.

Ylejäänud pildid on masinast nyyd peale pleki töid:

www.zone.ee/toivoq/bmw/uuemad


Sitaks kirjavigu on kyll jah aga tähevigu yritasin parandada, komasid panna ei oska.
hetkel olen suutnud yhe 75 masina laiali lammutada ja sealt omale vajalikud asjad ära võtta ja hetkel e28 maja ees millelt uksed tulevad.
Kasutaja avatar
nuga
Klubiliige
Postitusi: 3081
Liitunud: 01 Sept 2004 13:42
Asukoht: Tartu - Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas nuga »

Eks ta nii on, et esimene auto saab suure tuhinaga ostetud ja alles pärast hakkad vaatama, mis sa siis ikkagi ostsid :P
Toivoku, ma teeks sulle galeriisse kasutajanime, siis saad oma pilt seal hoida. Nii oleks neid pisut mugavam vaadata :)

P.S. Kas sul see 528 originaal solex karpa on alles?
323i, 320 Baur & 750iAL Highline
Kasutaja avatar
Toivoku
Postitusi: 1005
Liitunud: 03 Veebr 2005 09:37
Asukoht: Saku
Kontakt:

Postitus Postitas Toivoku »

ei ole alles kahjuks, sama karpa oli ka sellel bemaril mille laiali võtsin ja temal oli veel originaal mootor jne aga kuna keegi ei suutnud järele tulla temale ja mul ta siin ruumi kinni hoidis siis kogu minu jaoks mittevajalikuga läks see emexi poole. oleks sa eelmine aasta sutsu peale jõule tahtnud oleksin sulle selle karpa anda saand, agak ui sul huvi siis tean veel ksut saab ;) aga ta pole parimas korras just.
Kasutaja avatar
tõnis
Klubiliige
Postitusi: 876
Liitunud: 07 Sept 2004 21:03

Postitus Postitas tõnis »

Kas see Solex mitte 4A1 ei olnud :? . Kui tead kust saab 2,8 mootori pealt Solex 4A1 siis oleksin sellest täitsa huvitatud :D .
Muidu sinu masina ost tuleb päris tuttav ette, me igaüks oleme kunagi omale esimest autot ostnud 8) . Aga eks mida rohkem vaeva näed seda armsamaks saab :)
Jõudu siis sulle masina ehitusel.
Carclassic OÜ
Kasutaja avatar
Toivoku
Postitusi: 1005
Liitunud: 03 Veebr 2005 09:37
Asukoht: Saku
Kontakt:

Postitus Postitas Toivoku »

tean ksut saab jah :) või noh tean kellele myysin ja kes seda siiski ei kasutanud. aga tema olukord on nutune. aga jah esimene ja viimane auto peaks see mul olema ma arvan :) vähematl mis sõiduks on,s est maha tedaei myy kuna tema väärtus tõuseb koguaeg :)
sysi
Klubiliige
Postitusi: 1591
Liitunud: 03 Sept 2004 22:34
Asukoht: Tln

Postitus Postitas sysi »

toivoku, auto väärtus tõuseb suht teosammul, kui sa seda ise ei tõsta ;)

ehk siis vihje sellele, et spekuleerimine väga edasi ei vii (samad sõnad ka minu enda kohta) :)
Kasutaja avatar
Toivoku
Postitusi: 1005
Liitunud: 03 Veebr 2005 09:37
Asukoht: Saku
Kontakt:

Postitus Postitas Toivoku »

njah vaata rahakott paneb sellele väärtuse tõstmisele suured piirangud peale :S hea et praegu söödudki saan, aga kui tööle tagais siis hakkab asi ma arvan et ikka arenema :)
kustas
Postitusi: 992
Liitunud: 18 Sept 2004 14:01
Asukoht: MI

Postitus Postitas kustas »

Kaugel load on?... :)
Kasutaja avatar
Toivoku
Postitusi: 1005
Liitunud: 03 Veebr 2005 09:37
Asukoht: Saku
Kontakt:

Postitus Postitas Toivoku »

väga kaugel :D
kustas
Postitusi: 992
Liitunud: 18 Sept 2004 14:01
Asukoht: MI

Postitus Postitas kustas »

Kuidas nii? :(

Keskendu siis ikka juhilubade peale ja esmalt kõik raha ikka sinna alla... Siis ju parem tunne ka autot ehitada, saad juppidel ise järgi käia, kas või tartusse :!:

Või mis? :D
Kasutaja avatar
Toivoku
Postitusi: 1005
Liitunud: 03 Veebr 2005 09:37
Asukoht: Saku
Kontakt:

Postitus Postitas Toivoku »

autokool ootab ees :P mingi nädalajooksul peaksin autokoolis käima juba :D
Kasutaja avatar
nuga
Klubiliige
Postitusi: 3081
Liitunud: 01 Sept 2004 13:42
Asukoht: Tartu - Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas nuga »

Tegin igavusest natuke nokkimist ja panin toivoku masina pildid galeriisse ülesse :P
http://bmwclassic.ee/323/toivoku
323i, 320 Baur & 750iAL Highline
Kasutaja avatar
Toivoku
Postitusi: 1005
Liitunud: 03 Veebr 2005 09:37
Asukoht: Saku
Kontakt:

Postitus Postitas Toivoku »

äitäh nuga, aga kuna nyyd sõidan kaugele kaugele äraja hakkan rehaga miljoneid kokku ajama siis juhin oma auto ehitamsit sealt kaugelt kaugelt, masin viiakse uuesti tagasi sinna angaari kus siis keretödi sai tehtud ja viiakse see asi ykskord lõpule :) ja kui tagasi tulen vat siis teen kärtsu ja myrtsu.
Suletud