BMW 525TDSA E34 carrating56

Foorumiliikmete autod.
Vasta
carrating56
Postitusi: 23
Liitunud: 22 Aug 2011 09:44

BMW 525TDSA E34 carrating56

Postitus Postitas carrating56 »

Sai igavusest siin foorumis ringi vaadatud ja tekkis mõte et teeks siia ka teema :D
Pilliks on siis mu esimene e34 ja esimene tds.
Õnnistatud on teda nahksisuga, 2x el aknad, väike kompu, el peegild nagu ikka ja peal on veel kont mis ei tööta.
Auto ostsin mingi venelase käest, kes oli autot suhteliselt hästi hooldanud, ainult seest ei mõistnud seda korras hoida. Esimese korraga küürisin pilli 3,5 tundi. Ise olen vahetanud esisillas mõned puksid, õlid, filtrid. Täna sai vahetatud ka tagumised kettad ja klotsid. Homme lähevad vahetusse paar puksi esisillas mis on pikemat aega juba pagassis kaasa sõitnud. Kuu algul sai tehtud ka kindlustus aastaks ja seda isa nimele, kuna see on esimene auto mis minu nimel ja ei ole veel 25a vana siis minu nimele oleks see lihtsalt liiga kallis. Isa nimele oli aastaks 70 euri, enda nimele oleks olnud 478euri. Plaanis on pill veel üle poleerida, praegu on üks külg jube matt. Mingiaeg sai ka neerud mustaks tehtud. Ise olen pilliga rahul, hakkab aja jooksul üha rohkem meeldima.
Müügipildid:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Praegune olukord:

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt


Kui kellelgi selist juhiistet üle vedeleb siis olen huvitatud ja vähe viisakamat rooli tahaks ka saada :D
EBK teema ka siis: http://foorum.bmwclub.ee/viewtopic.php?f=4&t=189700" onclick="window.open(this.href);return false;
mkb
Postitusi: 174
Liitunud: 18 Juun 2008 11:41

Re: BMW 525TDSA E34 carrating56

Postitus Postitas mkb »

Igavusest tehtud teemad on alati lahedad.
Kasutaja avatar
Kristjan S
Klubiliige
Postitusi: 737
Liitunud: 18 Sept 2010 23:44
Asukoht: tallinn

Re: BMW 525TDSA E34 carrating56

Postitus Postitas Kristjan S »

Peaks ootama ligikaudu 10 a ja siis teema uuesti tegema.
e21 318i, e28 528i, e23 735i, e24 635 csi
carrating56
Postitusi: 23
Liitunud: 22 Aug 2011 09:44

Re: BMW 525TDSA E34 carrating56

Postitus Postitas carrating56 »

See et igavusest tehtud on ei tähenda kohe seda et seda täiustama ei hakka
carrating56
Postitusi: 23
Liitunud: 22 Aug 2011 09:44

Re: BMW 525TDSA E34 carrating56

Postitus Postitas carrating56 »

Miks ootama? See et pill on aastast 92 tähendab seda et pole piisavalt vana et siia teemat teha?
JanekEnde
Postitusi: 1077
Liitunud: 04 Nov 2011 21:11
Asukoht: Pärnu

Re: BMW 525TDSA E34 carrating56

Postitus Postitas JanekEnde »

Dislaheiterid :D

E34 nüüd päris "klassik" veel ei ole, aga no varem või hiljem muutub selleks. Kuigi suur hunnik 34jasid siia tekiks siis ma ei tea, mis saab.. paras segadus.
e28 520i -> e34 525iAT -> Sierra Gt & Sierra
Kasutaja avatar
lennukiga
Postitusi: 231
Liitunud: 22 Mai 2009 21:01
Asukoht: Tallinn

Re: BMW 525TDSA E34 carrating56

Postitus Postitas lennukiga »

Kuidas ei ole klassik? Siin isegi suur teema kuidas E34 omanikke austusväärselt kutsuda foorumisse :D
http://www.bmwclassic.ee/forum/viewtopic.php?f=3&t=8357" onclick="window.open(this.href);return false;
vaguniga
carrating56
Postitusi: 23
Liitunud: 22 Aug 2011 09:44

Re: BMW 525TDSA E34 carrating56

Postitus Postitas carrating56 »

Jah, ise mõtlesin ka algul et kas pill on piisavalt klassik et siia teema teha kuid sai ringi vaadatud ja nägin et siin on uuemaid e34jasid. Kas mitte üks ei olnud 95. aastast või ma eksin. Pill on 22 aastat vana, on klassik küll. :D
Ja ega neid korralike e34jasid meie liikluses enam nii väga ei ole ka. Korra tekkis mõte pill ka müüki panna ja midagi uuemat osta, need e39 hinnad on ka nii madalale langenud aga see mõte sai maha maetud.
Aga teemasse siis niipalju et kohe lähen esisilla pukse vahetama mis tükk aega juba pagassis kaasa sõidavad. :)
Tegelt on see e34 mul igapäevasõiduks, ehitamiseks ja taastamiseks on mul e30. Kui selle uuesti käsile võtan siis teen ka teema siia. See on kohe kindlasti piisavalt klassikaline et siia teema teha :mrgreen:
Kasutaja avatar
mds
Klubiliige EBK
Postitusi: 60
Liitunud: 14 Mai 2012 13:09
Asukoht: Tallinn

Re: BMW 525TDSA E34 carrating56

Postitus Postitas mds »

JanekEnde kirjutas:Dislaheiterid :D

E34 nüüd päris "klassik" veel ei ole, aga no varem või hiljem muutub selleks. Kuigi suur hunnik 34jasid siia tekiks siis ma ei tea, mis saab.. paras segadus.
Eks samasugune segadus nagu siin praegu lõigatud vedrudega E28'tega.
-Myyr-
Postitusi: 1127
Liitunud: 17 Sept 2009 15:19
Asukoht: Suvepealinn

Re: BMW 525TDSA E34 carrating56

Postitus Postitas -Myyr- »

Eks alates E34'st ongi küsimus, kas enam on.
Aasta arv võib olla nagu ta on aga ikkagu kere.
Aga see pole teema, kus arutada sobivuse üle.

Täitsa kena isend on aga ära neere küll mustaks tee :D
"Old bmw isn't just a classic.
It's a sign of having good taste in cars" - S.Müür

Autode varuosad Pärnus
Küsimused või päringud PM'i
carrating56
Postitusi: 23
Liitunud: 22 Aug 2011 09:44

Re: BMW 525TDSA E34 carrating56

Postitus Postitas carrating56 »

Eks see must neer ole maitse asi, mulle isiklikult meeldiks kui oleks veel laia ninaga ja must neer ja veel shadowline liistud. Aga eks see kõik ole tuleviku teema.
Sai siis ees vahetatud õõtsa mis jubedat häält tegi, nüüd sillad jälle kolinavabad.
Hea kohe vaikse pilliga sõita. 8)
Ja väike küsimus ka, kas peale õõtsa vahetust peaks ka stendi tegema?
JanekEnde
Postitusi: 1077
Liitunud: 04 Nov 2011 21:11
Asukoht: Pärnu

Re: BMW 525TDSA E34 carrating56

Postitus Postitas JanekEnde »

Mõtekas oleks teha küll. Aga muidu suht viisakas isend siiski, kere paistab ka veel hea, mitte nagu enamus 34-jadel :D Kapott paistab nagu teist tooni?
Edu ja jaksu igatahes.
e28 520i -> e34 525iAT -> Sierra Gt & Sierra
carrating56
Postitusi: 23
Liitunud: 22 Aug 2011 09:44

Re: BMW 525TDSA E34 carrating56

Postitus Postitas carrating56 »

JanekEnde kirjutas:Mõtekas oleks teha küll. Aga muidu suht viisakas isend siiski, kere paistab ka veel hea, mitte nagu enamus 34-jadel :D Kapott paistab nagu teist tooni?
Edu ja jaksu igatahes.
Eks siis tuleb kuskile stendi minna.
Kere on suhteliselt hea jah. Kapotti ja paremat esimest tiiba on värvitud, kapoti tooniga on veits mõõda mindud jah. Ei tea mismoodi seda üldse tehti, sisemine äär roostetab juba ja tiiva äär samuti. Endal on mõtted käinud peas et need uuesti üle värvida aga eks näis mis saab.
Üks küsimus veel, kui mul on kütuse voolikud vanad, kas on reaalne et saab nende vahelt kuskilt õhku ja auto ei lähe enam käima nii nagu peaks? Natuke aega tagasi läks mul üks kütuse toru katki, sai see siis ära vahetatud ja voolik kuhu otsa toru läks polnud enam see mis peab, seekord ma sellele erilist tähelepanu ei pööranud, vaatasin lihtsalt et ei lekiks. Võib asi voolikutes olla?
carrating56
Postitusi: 23
Liitunud: 22 Aug 2011 09:44

Re: BMW 525TDSA E34 carrating56

Postitus Postitas carrating56 »

Täna siis tekkis huvitav mõte et tagumine iste käib väga lihtsalt ära ja et võtaks ta tuppa kaasa ja puhastaks seda natuke. Kuna salongi eest eelmine omanik hoolitseda ei osanud siis on need ülisitased. Kui tagumise istme tuppa olin tirinud ja seda juba natuke puhastanud ja kui nägin vahet siis tekkis küll naeratus näole :D Vahe oli väga suur ja kui olin istme lõpetanud siis olin enam kui kindel et võtan ette ka tagumise seljatoe. Mõeldud tehtud, saigi siis seegi välja võetud ja samamoodi ära puhastatud ja kuna see ei olnud nii kulunud kui istmiku alune siis jäi see veelgi parem. Kahjuks ei jõudnud ennem puhastust pilti teha. Homme võtan ehk esimesed istmed ette ja siis teen ka pildid. Ise olen igatahes ülirahul. Istmed lausa teist värvi :D
carrating56
Postitusi: 23
Liitunud: 22 Aug 2011 09:44

Re: BMW 525TDSA E34 carrating56

Postitus Postitas carrating56 »

Tänase ilusa ilma puhul sai autoga jälle tegeletud. Alustuseks sai pill väljast puhtaks tehtud. Seejärel sai võetud ette esimeste istmete puhastamine. Arvestades istmete olukorda sai tulemus väga hea ja ise olen väga rahul. Eriline fotograaf ei ole aga sai ka mingisugused pildid ka tehtud.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
carrating56
Postitusi: 23
Liitunud: 22 Aug 2011 09:44

Re: BMW 525TDSA E34 carrating56

Postitus Postitas carrating56 »

Kirjutaks siia kah siis midagi.
Vahepeal on siis niipalju muutunud et vahetatud sai veepump. See oli täitsa läbi omadega.
Vahetusse on läinud ka veel kütusevoolikud. Uus aku sai ka muretsetud.
Muud midagi pole muutunud, sõidan ja naudin pilli.
carrating56
Postitusi: 23
Liitunud: 22 Aug 2011 09:44

Re: BMW 525TDSA E34 carrating56

Postitus Postitas carrating56 »

Uuemat siis niipalju et nädalavahetusel sai pandud kässar toimima, vahetusse läksid siis klotsid koos vedrudega.
Pillil elektriga mingi kala sees. Kui pill käib siis kojamehed töötavad ainult viimases astmes ja el aknad ei toimi üldse. Samas kui on lihtsalt süüde sees nii et ei käi pill siis toimivad kõikides astmetes kojamehed ja ka el aknad. Ise elektrist suurt ei jaga aga kahtlustan et äkki on mõni relee õhtal. Tagumise istmete juures mingi relee plõksub küll kui süüde on sees ja el aknaid kasutada aga kui käib siis ei toimi miskit ja ei plõksu ka midagi. Keegi targem võiks aidata, suvi tulekul aknad ja kojamehed vaja korda saada :D
Sai ostetud ka eelsüüteküünlad ära, need peaks ka siis mingiaeg vahetama. Tds-i mehed, lähevad väga lihtsalt need küünlad pooleks?
Vasta