Iff 635csi -83

Foorumiliikmete autod.
Vasta
JanekEnde
Postitusi: 1077
Liitunud: 04 Nov 2011 21:11
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas JanekEnde »

Sellised vedrud lähevad E28le samuti..? :shock: Palju maksid? Tahan ka!! :D
e28 520i -> e34 525iAT -> Sierra Gt & Sierra
Kasutaja avatar
Iff
Klubiliige
Postitusi: 509
Liitunud: 25 Jaan 2005 22:16
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Iff »

Lähevad ikka. Jebaist saab vast 150-200eur neid uusi
635csi
Kasutaja avatar
trevi
Postitusi: 1075
Liitunud: 27 Mai 2006 14:05
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas trevi »

kuidagi bauri mulje jätab ilma tagaklaasita :)
There's no school like old school, and I'm the fucking headmaster.
Kasutaja avatar
Iff
Klubiliige
Postitusi: 509
Liitunud: 25 Jaan 2005 22:16
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Iff »

trevi kirjutas:kuidagi bauri mulje jätab ilma tagaklaasita :)
On küll seda moodi jah. Klaasilt sai prügikott maha kistud, asemele läheb kõige nõrgema tooniga kile. Samuti läheb maha esimestel küljeklaasidel olev kile.
635csi
Arvo
Postitusi: 1372
Liitunud: 09 Sept 2004 08:41
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Arvo »

Nagu ma aru olen saanud tuleb sellesse autosse ka kvaliteene helisüsteem. Kuidas ja kuhu Sul esikõlarid paigutatud on? ma ise üritan kickpanelitesse elemente suruda aga seal on suht vähe ruumi, kõlar jääb kindalaeka teele ette.
E24 635CSi | E10 2002
Kasutaja avatar
Jaks
Klubiliige
Postitusi: 1136
Liitunud: 12 Dets 2007 11:54
Asukoht: L-Virumaa, Kadrina

Postitus Postitas Jaks »

kuuekal on minu arust kõige lihtsam ukse sisse leiutada.
Aga eks kindasti on ju võimalik see kinda laega ringi teha :wink:
F25 ja E63
Varuosadeks E24 628 ja E23 osasi.
Kasutaja avatar
Iff
Klubiliige
Postitusi: 509
Liitunud: 25 Jaan 2005 22:16
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Iff »

Plaanis on 4-riba passiivsüsteem. Esialgu on paigas ainult midrange elemendid - need on armatuuri sisse ehitatud. Midbassid tuleb ukse külge ehitada. Tweeterid paigutan tõenäoliselt peeglite taha. Kuna mul on elemendit ostmata siis hetkel ei ole need kohad veel 100% kindlad, eks näis kuidas midbassid ära mahuvad ja võibolla tuleb tweeterite asukohti muuta, et nad paremini mängiksid.
Kellele midagi ütleb siis esikõlarid tulevad scan speak-i tootevalikust, bassikõlariks Peerlessi XXLS 12, võimud Mcintosh mcc404m (olemas), mcc301m (tuleb juurde), head Nakamichi cd 700 (pmtslt olemas).
Öeldakse, et heli puhul on tehnika osa 50% ja install teine 50%. Kuna ma installist ei tea midagi siis loodan, et fancy tehnika teeb ka kehva installiga enamvähem normaalset häält :D
635csi
Arvo
Postitusi: 1372
Liitunud: 09 Sept 2004 08:41
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Arvo »

Eks kõlarid ukse sisse olekski vist kõige õigem ka heli kvaliteedi mõttes ehitada, ma paraku tahaks salongi välimuse enam-vähem originaali säilitada, seepärast see kickpaneli variant. Kindalaegast saaks tõesti vajadusel lõikuda, eks seda teed ilmselt tulebki mul minna...

Iff, sul siis korralik SQ projekt tulemas, ma üritan esialgu madalamat joont hoida, aga eks süües isu kasvab :)
Paigalduse osas tasub võibolla mõne profi nõuandeid või abi kasutada, ma ise vähemalt lähen seda teed ja ei hakka jalgratast leiutama :)
E24 635CSi | E10 2002
Kasutaja avatar
Iff
Klubiliige
Postitusi: 509
Liitunud: 25 Jaan 2005 22:16
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Iff »

Ma olen suht palju lugenud erinevatest audiofoorumitest paigalduse kohta, pilte vaadanud jne. Samuti üritan teha installi EMMA paigalduse hindamise juhendi järgi. Samuti suhtlen vajadusel oma ala proffidega kui midagi teada vaja.
Muide, mul on plaanis midbassi kastid kinnised teha.
635csi
Muhv
Postitusi: 272
Liitunud: 13 Nov 2005 14:44

Postitus Postitas Muhv »

Lausa piinlik hakkab mul siinkohal. :oops: E46-te sai kunagi ehitatud just nimelt haininade tippajastu absoluutsel tipptehnikal põhinev süsteem. Sahtliga Alpina head läbi suure, vaskplaadile ehitatud Alpina D/A konverteri (loomulikult optilised kaablid jms., haruldane põlvkondade vaheline tippklassi Alpina CD box sealhulgas) Võimendamas BRAX limiteeritud seeria võimuke. Igatahes, luban et kui kunagi E46 müüki panen, eraldan tehnika ja panen siia müüki.
Arvo
Postitusi: 1372
Liitunud: 09 Sept 2004 08:41
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Arvo »

Muhv kirjutas:Lausa piinlik hakkab mul siinkohal. :oops: E46-te sai kunagi ehitatud just nimelt haininade tippajastu absoluutsel tipptehnikal põhinev süsteem.
Kuidas selline "kuldajastu" tehnika võrreldes tänapäevaste süsteemidega ka kõlab? Ma olen ebays ikka üritanud säärastel 80ndate tipptehnikal silma peal hoida aga hinnad ei ole sellistel headidel üldse naljakad. Ei julge riskida. :? Seega läksin teist teed, ostsin tänapäevase headi mille üritan kuhugi armatuuri alla ära peita, need sinise ja roosa valgustusega asjad võtavad vanal inimesel ju silmanägemise ära :D Armatuuris augutäiteks läheb originaal becker.
E24 635CSi | E10 2002
Kasutaja avatar
Iff
Klubiliige
Postitusi: 509
Liitunud: 25 Jaan 2005 22:16
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Iff »

Muhv kirjutas:Lausa piinlik hakkab mul siinkohal. :oops: E46-te sai kunagi ehitatud just nimelt haininade tippajastu absoluutsel tipptehnikal põhinev süsteem. Sahtliga Alpina head läbi suure, vaskplaadile ehitatud Alpina D/A konverteri (loomulikult optilised kaablid jms., haruldane põlvkondade vaheline tippklassi Alpina CD box sealhulgas) Võimendamas BRAX limiteeritud seeria võimuke. Igatahes, luban et kui kunagi E46 müüki panen, eraldan tehnika ja panen siia müüki.
Seda tehnikat küll häbenema ei pea :)
Rääkides näiteks 7909 makist ja 5959 boxist siis heli poolest saavad neile vastu ainult tänapäeva tipptooted. Alpine tahtis sellel ajal teha parimat toodet, sellest ka vastava kvaliteediga tehnika.
Ostaks isegi sellise maki aga hinnad on normaalse välimusega (ja töötavatel) asjades pehmelt öeldes jubedad. Näiteks 7909-t alla 500eur pole mina näinud.
635csi
Muhv
Postitusi: 272
Liitunud: 13 Nov 2005 14:44

Postitus Postitas Muhv »

Kasutan 7619R headi, mille ainus funktsioon on kogu süsteemi juhtimine. Heli protsessimine toimub D/A konverteris 3900. Boxiks on optika võimalusega CHA-s607 kuna 5959s ei ole selles konfis mõtet. s607-t on võimalik ka vanakooli headiga juhtida.

Kuidas kõlab? Kuulasin päevi antud konfi + BRAXi võimu toakõlarite taga ja võrdlesin tavapärase korralikuma otsa Yamaha setiga. Vahe on oodatust tuntavam. Lausa kahju oli kogu padajanni autosse tarida.
Kasutaja avatar
Iff
Klubiliige
Postitusi: 509
Liitunud: 25 Jaan 2005 22:16
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Iff »

Pole paha komplekt :) Sa pidid ikka vaeva nägema, et Eestis selliseid asju hankida
635csi
Muhv
Postitusi: 272
Liitunud: 13 Nov 2005 14:44

Postitus Postitas Muhv »

Iff kirjutas:Pole paha komplekt :) Sa pidid ikka vaeva nägema, et Eestis selliseid asju hankida
E-Bay. Osa Euroopast, osa suure lombi tagant. Tehnika varumine võttis 1,5a :D Ühesõnaga - tavaline värk. Kui mõni narkar täna seda setti müüma läheks, ei makstaks talle 15 euri ka mitte :D

Vabandan siinkohal OT pärast.
Arvo
Postitusi: 1372
Liitunud: 09 Sept 2004 08:41
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Arvo »

Jätkaks pisut OT.
Ma pole vist piisavalt audiofriik, aga IMHO on klassikaliste süsteemide suurimaks puuduseks CD. ehk siis kogu see cd-boxindus, plaatide vahetamine ja see krempel.
Ma olen oma lemmikplaadid juba aastaid tagasi 320kbit mp3 formaati viinud, tänapäevaste mälu hindade juures on suurema osa lemmikmusa ühel andmekandjal (mul 32Gb) kaasaskandmine igaühele jõukohane.
Kuidas tõsisemaltel audiofännidel see asi tänapäeval käib, kas ikka mässatakse plaadikohvritega või on kõik juba oma mussi digitaliseerinud?
E24 635CSi | E10 2002
JanekEnde
Postitusi: 1077
Liitunud: 04 Nov 2011 21:11
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas JanekEnde »

Cd'sid ikka on endal, kuid kahjuks makki ei saa neid panna :D Muidu USB ja AUX'i kaudu või siis mälukaardilt :)
e28 520i -> e34 525iAT -> Sierra Gt & Sierra
Kasutaja avatar
lennukiga
Postitusi: 231
Liitunud: 22 Mai 2009 21:01
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas lennukiga »

Räägiks ikka makkidest mis ülejäänud armatuuriga kokku sobivad :D Siin vist oli see asja mõte. Ebays on saada mingid cd-boxi emulaatorid ja vahetükid, kuhu saab ühendada USB või 3,5mm stereopistiku jne.
Nagu see siin http://www.ebay.co.uk/itm/BMW-3-5-7-SER ... 2a1e797145

Kuidas ja kas need vanematega tööle saab ei oska kommenteerida. Teoreetiliselt võiks ju saada ka nii kui raadio sees AM või kasseti sisend eelvõimust lahti ühendada ja selle asemele ühendada audio pistik?

Kunagi proovitud FM-transmitter oli igatahes jubeda kvaliteediga.
vaguniga
Kasutaja avatar
Iff
Klubiliige
Postitusi: 509
Liitunud: 25 Jaan 2005 22:16
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Iff »

Arvo kirjutas:Jätkaks pisut OT.
Ma pole vist piisavalt audiofriik, aga IMHO on klassikaliste süsteemide suurimaks puuduseks CD. ehk siis kogu see cd-boxindus, plaatide vahetamine ja see krempel.
Ma olen oma lemmikplaadid juba aastaid tagasi 320kbit mp3 formaati viinud, tänapäevaste mälu hindade juures on suurema osa lemmikmusa ühel andmekandjal (mul 32Gb) kaasaskandmine igaühele jõukohane.
Kuidas tõsisemaltel audiofännidel see asi tänapäeval käib, kas ikka mässatakse plaadikohvritega või on kõik juba oma mussi digitaliseerinud?
Ei oska teiste kohta öelda, ise kuulan ikka võimalusel plaati. Igapäeva autos on aux sisend olemas, saab lasta läbi mini-jack pistiku suvalise muusikat mängiva asja. Samas on seda kasutada ebamugav, sest ei näe auto ekraanilt lugu ega ei ole võimalik seda roolilt näiteks edasi panna. Lisaks on tema kvaliteet CD-st ikka jupp maad kehvem, müra on kõrvaga kuuldav kui midagi parasjagu ei mängi.

Uuematel makkidel enamusel USB sisend või näritud puuvilja doki võimalus, see on oluliselt mugavam variant. Ainuke asi, et palju on selliseid uusi makke mis haisse sobivad
635csi
Muhv
Postitusi: 272
Liitunud: 13 Nov 2005 14:44

Postitus Postitas Muhv »

Minu jaoks on CD veel täiesti tegija. Samas vanakooli süsteemi ja tänapäeva süsteemi ühildamises probleemi ei näe. Eelpool kirjeldatud E46s on originaal navi ja box samuti närvisüsteemi ühendatud. Samas on konkreetne vahe, kas kuulad originaalsüsteemi või vanakooli hi-endi - kusjuures kõllid ja võimud on ju täpselt samad! Vahe tuleb ilmselt põhiliselt heli protsessimisest, mahamängija teema on auto puhul vist juba rohkem usu küsimus. Arvan, et USB-lt tuleva kompressitud musa puhul oleks vahe veel tuntavam. Samas, ise olen konvertimisel kasutanud kõrgeimat bit reiti - failid on suuremad, aga ehk on ka kvaliteet pisut parem.
Vasta