E28 520i 1983 Ivo

Foorumiliikmete autod.
Vasta
Ivan
Postitusi: 50
Liitunud: 23 Mai 2010 12:32

E28 520i 1983 Ivo

Postitus Postitas Ivan »

Hallooo..

Peale seda kui mu diisel hainina kere osutus nii mädaks, et söita enam ei julenud ning E30 müüsin maha, sattusin ikka mingil pöhjusel ühe kuulutuse peale ja järgmine päev oli auto minu. See oli tegelikult juba eelmise aasta varakevadel. Auto ise lihtne, 83aasta vanur, bensukas, manuaal, ilma lisavarustuseta, ilusat värvi, ilusa salongi ning pruunide klaasidega. Kere on heas korras, vaid karbid on läbi. Veermik on korras, pidurid eeskujulikud, mootor töötab. Nüüd panin esisilda köik uued jupid ka ning sai sillastendis käidud.

Möni pilt kah, palju mul neid paraku pole.

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Iff
JanekEnde
Postitusi: 1077
Liitunud: 04 Nov 2011 21:11
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas JanekEnde »

Teine pilt meeldib 8)
e28 520i -> e34 525iAT -> Sierra Gt & Sierra
Ivan
Postitusi: 50
Liitunud: 23 Mai 2010 12:32

Postitus Postitas Ivan »

Esmaspäeval tahaks ülevaatusele minna. Eelmine aasta läks puhtalt, loodan, et see aasta läeb sama kergelt - auto nüüd korralikum kui ennem, vaid sumps pläriseb rohkem ja signaal ning eesmised udutuled ei tööta.

Aga originaalvedrusi tahaks, praegu maru sant söita. Ei pörka ega midagi aga lihtsalt ülijäik on. Sellega seoses vb vötan eest selle diisli pölleplastiku ka ära ja ajan väljast jälle veidi originaalsemaks. Veljed on praegu ikka need mis esimestel piltidel, 18 jäi liiga suur ja inetu klassikule. Riiulis ootavad 16x8.5 Zender Spordid oma taastamist. Probleem on vaid see, et ma ei sa ühtegi velje nö "fake randi" polti tervelt kätte. Plaanis oli randid ära poleerida ja keskelt värvida auto värvi aga ilmselt pean poldid kinni katma ja värvin üleni höbedaseks.

Tegelikult möni nädal tagasi ühel neljapävasel öhtul Ülemiste keskuse parklas tuli kaks noort ligi, kiitsid autot ja küsisid kas siin teema on.. nüüd vötsin laiskuse kokku ja tegin ära.
Ivan
Postitusi: 50
Liitunud: 23 Mai 2010 12:32

Postitus Postitas Ivan »

Ülevaatusel käidud. Kiideti gaase, pidureid ning auto üleüldist seisukorda. Vigadeks oli nörk helisignaal, puuduv akukinnitus, ohukolmnurga puudumine :D Signaali mu sportroolil polegi, akukinnitus on kadunud ning ohukolmnurk jäi koju lauale.

CO lubatud 4,5%, möödeti 2.282%
Pölematakütus CH lubatud 1000, möödeti 125

Pidurite effektiivsus 57%
Käsipiduri effektiivsus 33%
JanekEnde
Postitusi: 1077
Liitunud: 04 Nov 2011 21:11
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas JanekEnde »

Hmm.. akukinnitus?
e28 520i -> e34 525iAT -> Sierra Gt & Sierra
Kasutaja avatar
rean
Postitusi: 579
Liitunud: 25 Nov 2005 20:03
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas rean »

Laksu paned , siis l66b igal juhul aku lyhisese . Kinitus kaitseb e28 puhul yle katuse k2imise eest . Tihtipeale oli vanasti kuulda kui peale avariid m6ni hainina syttinud oli .
e21 316 81a ; e30 325i 86a ; e28 520i 83a
JanekEnde
Postitusi: 1077
Liitunud: 04 Nov 2011 21:11
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas JanekEnde »

:shock: pilti või infot ehk, milline see akukinnitus on? Endal ka pole sellist asja märganud kuskil..
e28 520i -> e34 525iAT -> Sierra Gt & Sierra
mkb
Postitusi: 174
Liitunud: 18 Juun 2008 11:41

Postitus Postitas mkb »

JanekEnde kirjutas::shock: pilti või infot ehk, milline see akukinnitus on? Endal ka pole sellist asja märganud kuskil..
Aku lahtiselt peal v?
JanekEnde
Postitusi: 1077
Liitunud: 04 Nov 2011 21:11
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas JanekEnde »

No mul on aku lihtsalt klemmidega kinni. Kuskil mingisugust kinnitust küll märganud pole.. :roll:
e28 520i -> e34 525iAT -> Sierra Gt & Sierra
mkb
Postitusi: 174
Liitunud: 18 Juun 2008 11:41

Postitus Postitas mkb »

JanekEnde kirjutas:No mul on aku lihtsalt klemmidega kinni. Kuskil mingisugust kinnitust küll märganud pole.. :roll:
Kehva lugu siis.
Ivan
Postitusi: 50
Liitunud: 23 Mai 2010 12:32

Postitus Postitas Ivan »

Möni uuem pilt. Ja kuna autol nüüd ülevaatus olemas ning pill tehniliselt OK, siis nüüd ei jää muud üle kui suve nautida, kallata ning tallata ;)

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
-Myyr-
Postitusi: 1127
Liitunud: 17 Sept 2009 15:19
Asukoht: Suvepealinn

Postitus Postitas -Myyr- »

Muidu on kena aga rooli võiks küll välja vahetada ;)
"Old bmw isn't just a classic.
It's a sign of having good taste in cars" - S.Müür

Autode varuosad Pärnus
Küsimused või päringud PM'i
JanekEnde
Postitusi: 1077
Liitunud: 04 Nov 2011 21:11
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas JanekEnde »

Pigem lase juhitiival see mõlk korda teha :) vana Usa raud on ka vägev!
e28 520i -> e34 525iAT -> Sierra Gt & Sierra
Ivan
Postitusi: 50
Liitunud: 23 Mai 2010 12:32

Postitus Postitas Ivan »

Rool jääb praegu kuna see rool koos BMW märgiga on ilmselt sama vana kui see auto, vöi isegi vanem.

Mölgi teen talvel korda, siis saab kogu auto uue kuue.
bergo
Postitusi: 64
Liitunud: 07 Mär 2008 19:47

Postitus Postitas bergo »

Meeldib! Pane bmw logo ka luugile.
Ivan
Postitusi: 50
Liitunud: 23 Mai 2010 12:32

Postitus Postitas Ivan »

Panen kindlasti. Just ennem nende piltide tegemist panin ette uue märgi ja vötsin tagumise ka ära, et sinna samuti uus embleem sättida kuid siis avastasin, et teine uus märk on garaashis kaduma saanud. Kui kadunud asjade hulgast üles leian siis läheb kohe külge. Oma aega on veel ootamas uus tagaluuk ja veel paar pudinat ning M21D24 mootor aga seda talvel. Siis tahaks veel köik veermiku jupid liivapritsida ja pulbervärvida, uued piduri ning küttetorud vedada ning peakski hea olema minujaoks. Nüüd läheb pöhiröhk igapäevaliikurile ning talveauto ehitamisele - HAI on selleks suveks valmis ja parem kui eelmine suvi :)
Ivan
Postitusi: 50
Liitunud: 23 Mai 2010 12:32

Postitus Postitas Ivan »

Vahepeal mainiks ära, et auto küll otseselt müügis pole aga kui keegi pakuks vahetuseks heas korras E30 vöi E32 siis ma täitsa kaaluks ja mötleks :)
dcshoes
Postitusi: 23
Liitunud: 23 Mär 2013 23:49

Postitus Postitas dcshoes »

Kas rool kaib eraldi vahetykkiga? Kui jah ja loobuda tahad siis oleks huvi roolivahetykki vastu :)
Ivan
Postitusi: 50
Liitunud: 23 Mai 2010 12:32

Postitus Postitas Ivan »

Vahetükk on küll eraldi aga kuna see on selle rooli õige vahetükk siis seda eraldi ei loovuta.. ning koos rooliga ka mitte :)

Aga selline värk, et pookisin ette mingid udutuled aga tahaks saada nad originaal lüliti alt lülitatavaks. Ilmselt on mul udukate juhtmed tehasepoolt ette ka veetud aga voolu ma neisse ei saanud. Panin küll relee ja kaitsme ilmselt õigesse kohta aga ei midagi. Seega kas keegi oskab öelda, milliste klemmide alla ma uue voolujuhtme pean udutulede lülitissse vedama ?
Vasta