BMW E30 318is aljaava

Foorumiliikmete autod.
aljaava
Postitusi: 18
Liitunud: 06 Nov 2012 23:28
Asukoht: Tallinn-Viljandi

BMW E30 318is aljaava

Postitus Postitas aljaava »

Tervist kõigile BMW sõpradele. Minu nimi Priit ja peale pikka mõtlemist teen siia oma autost teema. Foorumil olen silma peal hoidnud juba pikemat aega, aga erinevatel põhjustel sain ametlikuks foorumikasutajaks alles mõned tunnid tagasi. Autoks E30 nagu pealkirjaski mainitud, natuke värskem masin küll kui siin enamus, aga vast pakub huvi. Eelnevad kokkupuuted vanemate BMW-dega puuduvad, seega avastamisrõõmu on olnud küllaga, lisaks muutuvad sedasorti autod mulle iga päevaga sümpaatsemaks.

Auto sai ostetud detsember 2011 ja esialgsete plaanide kohaselt puhtalt jäärajaks ja funiks. Jääle aga ei jõudnudki kuna enne tekkis mootorisse kõrvaline kõrin/sirin. Kuna selleks ajaks olin seda tüüpi autode eluga end rohkem kurssi viind, saigi vastu võetud otsus, et proovin teda hoopis tasapisi korda teha säilitades teda võimalikult originaalilähedasena. Masin ise eestis alates 2011 aasta veebruarist, mina teine omanik eestis. Kuna tehnilisi puudujääke oli praktiliselt igas sõlmes, siis sai märts 2012 suure hurraaga auto laiali lammutatud, omamata eelnevat kogemust nii mahukaks tööks. Lühidalt kokkuvõttes said enamus tähtsamaid asju ligi kahe kuuse töökojas viibimise järel ka korda. Suuremate töödena võib välja tuua keretööd, auto sai üleni üle värvitud. Mootorisse uus ketiliin, plokikaane remont, uued tihendid. Veermiku poole pealt läks vahetusse kõik mis vaja, uued kütuse- ja piduritorud, lisaks veel palju väiksemaid asju. Kuna tol hetkel ei taibanud teemat teha siis vanu asju pikalt lahkama ei hakka. Pigem proovin siin kajastada tulevasi sündmusi. Loomulikult kui kellegil tekib huvi võib küsida ja olen nõus vastama.

Autost lähemalt. Nagu mainitud BMW E30 318 is. 100 kw. Esmane registreerimine aprill 1991. Lisadest võiks välja tuua roolivõimu, manuaalse katuseluugi, ruudulise sportsisu ja 14´´ BBSid. Minu käeläbi on auto saanud omale LSD. Erinevaid asju on ka riiulisse kogunenud, aga nendest täpsemalt kui need auto külge jõuavad.

Pilt

detsember 2011

Pilt

suvi 2012

Pilte väga palju pakkuda pole, kui leian siis lisan juurde. Tänaseks päevaks auto teises linnas talvekorteris ja pikk nimekiri seinapeal. Kui ise ka sinna satun siis on plaanis sealt vähemalt käigukastiga tagasi tulla, aga sellest juba järgmises saates. Peace

EDIT:ei saa hetkel pilte nähtavaks, kell juba palju ka proovin homme uuesti.
Viimati muutis aljaava, 07 Nov 2012 21:53, muudetud 8 korda kokku.
Kasutaja avatar
lennukiga
Postitusi: 231
Liitunud: 22 Mai 2009 21:01
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas lennukiga »

Tore valge putukas. Siit piltidelt võid samuti ennast leida: Audru.
Kas plaanid edaspidigi sellistest üritustest osa võtta? Mis käigukasti vaevab?
vaguniga
Kasutaja avatar
nuga
Klubiliige
Postitusi: 3082
Liitunud: 01 Sept 2004 13:42
Asukoht: Tartu - Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas nuga »

Ilus ja haruldane auto 8)

Muidugi mis vanusesse puutub, siis minu e21 323i oli foorumisse teema tegemise hetkel sama vana ;) Lihtsalt aeg on vahepeal edasi läinud.

Eks hoia meid kursis :)
323i, 320 Baur & 750iAL Highline
aljaava
Postitusi: 18
Liitunud: 06 Nov 2012 23:28
Asukoht: Tallinn-Viljandi

Postitus Postitas aljaava »

Tänud vihje eest. Kindlasti on plaanis tulevikuski sellistel üritustel autot ja ka ennast tuulutada. Käigukastist on kuulda esimese kahe käiguga aeglaselt sõites undamist. Teine probleem ilmneski audrus, nimelt ei lähe teine käik sisse, kui esimesega korralikult kiirendada. Vaatab mis seal sees paistab ja mis teha annab.

Ei saa neid pilte nähtavaks otse postituses, toimetasin selle juhendi järgi: http://www.bmwclassic.ee/forum/faq.php?mode=bbcode#10 Kellelgi näpunäiteid?
Kasutaja avatar
Priit
Klubiliige
Postitusi: 2556
Liitunud: 29 Mär 2005 11:13
Asukoht: Estonia

Postitus Postitas Priit »

Tegin sul need pildid nähtavaks aga ega see Delfi galerii väga sõbralik ei ole jah.

Soovitan meie enda galerii kasutajaks hakata :wink:
e12, e21 Baur, e46 Alpina, e85, e90 Alpina
Kasutaja avatar
lennukiga
Postitusi: 231
Liitunud: 22 Mai 2009 21:01
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas lennukiga »

Vist on nii, et Delfi galeriis pildil paremklõps ja ava uues aknas, avanenud aknas jälle paremklõps ja sõltuvalt lehitsejast copy img URL(chrome) või properties(IE) ja sealt käsitsi kopeerid pildi URL-i mille siis siin foorumis img tabide vahele pead panema.
vaguniga
eix22
Postitusi: 402
Liitunud: 30 Juun 2009 11:13
Asukoht: tõrva

Postitus Postitas eix22 »

Kasutajal Lennukiga on pakkuda sulle seda põnevat asja, mida minult küsisid ja pakub isegi paigaldust, tegu üsna suure süsteemiga, ära jäta võimalust kasutamata :)
tel 55570186 - e30 varuosad
Kasutaja avatar
rean
Postitusi: 579
Liitunud: 25 Nov 2005 20:03
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas rean »

Muidugi mis vanusesse puutub, siis minu e21 323i oli foorumisse teema tegemise hetkel sama vana ;) Lihtsalt aeg on vahepeal edasi läinud.

Eks hoia meid kursis :)[/quote]

Siia väikse OT ka , tundub ..et siis ma võiks ka kandideerida oma 325i 86 a Alpinweiss värvi isendiga siia foorumisse :roll:
Valget värvi autod on mulle siiani väga meeldinud , head nautimist 8)
e21 316 81a ; e30 325i 86a ; e28 520i 83a
aljaava
Postitusi: 18
Liitunud: 06 Nov 2012 23:28
Asukoht: Tallinn-Viljandi

Postitus Postitas aljaava »

lennukiga kirjutas:Vist on nii, et Delfi galeriis pildil paremklõps ja ava uues aknas, avanenud aknas jälle paremklõps ja sõltuvalt lehitsejast copy img URL(chrome) või properties(IE) ja sealt käsitsi kopeerid pildi URL-i mille siis siin foorumis img tabide vahele pead panema.


Ei olnd sellest abi, vb peaksingi bmwclassicu galerii kasutajaks hakkama nagu nimekaim soovitas. Kelle poole selle murega pöörduda?

eix22 kirjutas:Kasutajal Lennukiga on pakkuda sulle seda põnevat asja, mida minult küsisid ja pakub isegi paigaldust, tegu üsna suure süsteemiga, ära jäta võimalust kasutamata

Tänud eix,nägin jah toda kuulutust, ei ole lihtsalt suutnud veel otsustada. Huvi on, peab rahakotiga aru pidama. Teistele ka teadmiseks, et jutt käib esitulede kojameeste süsteemist. Igati lõbus ja ka praktiline? lisa. Äge enivei.

Nädalavahetusel sai auto juures ka käidud, käigukastini küll ei jõudnud, kuna üle pika aja kodulinna minek tähendab paljude vanade sõpradega kohtumist ja see tähendab omakorda pikki õhtuid. Ei olnd päris see pühapäev, et külili auto all nokitseda :)

Küll aga mõtlesin, et tutvustan üht huvitavat lisa, mis on kindlasti ka praktiline: http://pilt.delfi.ee/show_display.php?i ... ZpO7G.jpeg Selline vigur, õnnestus hankida puhtalt tänu tõsisele huvile e30-te vastu :) Nimelt töökaaslane, kes kunagi saksast autosid maarjamaale vedas koristas kodus kuuri ja avastas kolahunnikute alt selle.. Kuna minu hobi oli talle teada, leidiski kanister kiirelt koha minu auto tagavararatta sees.

Side lõpp.
Kasutaja avatar
lennukiga
Postitusi: 231
Liitunud: 22 Mai 2009 21:01
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas lennukiga »

Porisel ajal hoiab tuled puhtad küll :)
Pane uuesti oma albumi aadress siia, siis saab uue instruktsiooni joonistada :D
vaguniga
aljaava
Postitusi: 18
Liitunud: 06 Nov 2012 23:28
Asukoht: Tallinn-Viljandi

Postitus Postitas aljaava »

Proovib seda http://pilt.delfi.ee/my_picture/14966163/ Kanku omal kohal.
Kasutaja avatar
lennukiga
Postitusi: 231
Liitunud: 22 Mai 2009 21:01
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas lennukiga »

Pildi kõrval kasutaja info all on "funktsioonid"- neist valid "lisa kodulehele" ja selle alt kopeerid BBkood kastist pildi aadressi siia postitusse.

Pilt
vaguniga
aljaava
Postitusi: 18
Liitunud: 06 Nov 2012 23:28
Asukoht: Tallinn-Viljandi

Postitus Postitas aljaava »

Lihtsam kui oleks osanud arvata :D Suured tänud.
JanekEnde
Postitusi: 1077
Liitunud: 04 Nov 2011 21:11
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas JanekEnde »

Kusjuures esimest korda näen BMW'l originaalkankut.. :D
e28 520i -> e34 525iAT -> Sierra Gt & Sierra
Kasutaja avatar
lennukiga
Postitusi: 231
Liitunud: 22 Mai 2009 21:01
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas lennukiga »

Neid kanistreid mitu varianti- vastavalt velje mõõdule 6L ja 9L
Mul on üks MB kanister mis peaaegu sama asi, ainult keskauk väiksem.
vaguniga
aljaava
Postitusi: 18
Liitunud: 06 Nov 2012 23:28
Asukoht: Tallinn-Viljandi

Postitus Postitas aljaava »

Update. Kuigi ilm ja õues toimuv on selline, et hirmsasti tahaks auto välja ajada ja minna metsavaheteid mõõtma, sai tehtud hoopis nii

Pilt

Pilt

ehk siis sai ette võetud esisilla värskendus, mis kevadel ajapuudusel tegemata jäi. Roostest puhtaks, värske värv selga ja kuluosad vahetusse. Amortide,vedrude kohta pole veel otsustand, tüv stendis oli kõik väga hea ja ise ka kurta ei oska. Eks täpne tõde selgub siis kui püstakud ka laiali on.

Lisaks käis sirgestamises 50 protsenti sellest hunnikust

Pilt

Uueks hooajaks plaanis jalanumbrit kasvatada, 15 tollini.

Viimase asjana uksepolstrid, on teised juba ostmisest saati alt servadest laines. Täpsemalt siis sellised
Pilt

Mida nendega teha? Ise kaalusin neid millegagi niisutada ja siis niiöelda pressi alla panna mingiks ajaks? Ideid, soovitusi?
eix22
Postitusi: 402
Liitunud: 30 Juun 2009 11:13
Asukoht: tõrva

Postitus Postitas eix22 »

Enamus polstrid sellised, on ka paremaid ja ka hullemaid.
Ise samamoodi teinud et survekaga ära pesenud, siis saab ta üleni märjaks nagunii ja siis pressi alla pannud. Kas sul ukse kiled on alles? Need on olulised nii vee salongi tulemise pärast kui ka niisama niiskuse kaitseks polstritele. Olen märganud, et näppimata autodel (ustel) need polstrid veel heas seisus. :)
tel 55570186 - e30 varuosad
aljaava
Postitusi: 18
Liitunud: 06 Nov 2012 23:28
Asukoht: Tallinn-Viljandi

Postitus Postitas aljaava »

Kiled alles. Kõik praod ja augud tuunisin mägiaivariga lisaks kinni.Usun, et see niiskus sinna saand hoopis läbi põhjas olevate aukude. Nüüdseks need likvideeritud ja kiledega koostöös peaks see probleem minevik olema. Eks proovin neid pühade ajal niisutada ja sirgemaks ajad. Annan märku kuda läks.
Sven
Postitusi: 53
Liitunud: 26 Aug 2010 09:14
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Sven »

aljaava kirjutas:Usun, et see niiskus sinna saand hoopis läbi põhjas olevate aukude. Nüüdseks need likvideeritud...
Ukse all servas olevate aukude funktsioon on kondensvee väljajooksu võimaldamine. Kui Sa need kinni panid, siis roostetavad Su uksed kiirkorras läbi alla serva koguneva vee tõttu. Need augud on kõikidel autodel. Vesi satub ukse sisse igal juhul ühel või teisel moel (kondensatsioon, leke).
aljaava
Postitusi: 18
Liitunud: 06 Nov 2012 23:28
Asukoht: Tallinn-Viljandi

Postitus Postitas aljaava »

aljaava kirjutas:
Usun, et see niiskus sinna saand hoopis läbi põhjas olevate aukude. Nüüdseks need likvideeritud...


Ukse all servas olevate aukude funktsioon on kondensvee väljajooksu võimaldamine. Kui Sa need kinni panid, siis roostetavad Su uksed kiirkorras läbi alla serva koguneva vee tõttu. Need augud on kõikidel autodel. Vesi satub ukse sisse igal juhul ühel või teisel moel (kondensatsioon, leke).
Siinkohal pidasin silmas autokere põhjas olnud ajahambast puretud auke. Uste vee äravoolu augud on lahti.
Viimati muutis aljaava, 02 Jaan 2013 00:40, muudetud 1 kord kokku.
Vasta