BMW 518 4,4 210kw 84a. rallyiff LUKKU

Foorumiliikmete autod.
Kasutaja avatar
lennukiga
Postitusi: 231
Liitunud: 22 Mai 2009 21:01
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas lennukiga »

M62 tahhoka vanema tahhomeetriga ühendamiseks oli vist mingit signaalimuundurit vaja, Tambeti driftikale sai pandud tuuningperformaans tahhomeeter- selle jaoks võtsime signaalid läbi dioodide otse süütepoolide juhtmestikust. Automaatkasti juhtmeid tuli sealt jah päris hea ports ära :D

http://www.rtsauto.com/e30-bmw-m62-v8-swap-3/
sealt lehelt leiad päris palju tarkusi:

Tachometer
for proper display of speed in the E30 has a code plug (or the whole speedometer unit) from a four cylinder E30 be installed. The incoming speed signal or pulse divider must be halved by. (Source: External plug rev 50 EUR, stifter.homer @ freenet.deReady, custom speedo units:gert.kupfer @ gmx.de)
vaguniga
rallyiff
Postitusi: 180
Liitunud: 06 Aug 2011 07:39
Asukoht: paide

Postitus Postitas rallyiff »

No nii!! õnnestus 1 fotokas leida mis toimib kuidagi moodi! Siia ka midagi siis :D

kapotialune siis!

Pilt

ja põhjaalune!
Pilt

Ning lahendus väsinud kapotiamordile! See oli juba ostes selline, kuid muutma ka ei hakka kuna nii lihtne ja toimiv!
Pilt

Ning kuna jõuülekande osad on veel peenikesed ja nõrgad siis juhtub paraku selliseid asju, ketastega õõtsad toon siis lähevad ka jämedamad võllid
Pilt

Natuke olen edev ja tegin märgid selliseks :D

Pilt

ja üks niisama pilt ka!
Pilt

Ilmselt peab mingi aeg mootorit nati nihutama, et kardaan otse pukki jookseks, praegu veidi kiivas asi ja kipub põtkima kui takka anda! Aga ma arvan, et see niipea ei juhtu kuna mul veidi kopp ees praegu asjast, ehk kevadel on tuju suurem asi timmi teha!
Aga eks kui on uudiseid siis jälle kriban siia!!
Praeguseks kõik ja head päeva jätku teile!!
Viimati muutis rallyiff, 21 Nov 2013 10:16, muudetud 1 kord kokku.
kw müüb autot, vääne liigutab autot
GTA
Postitusi: 16
Liitunud: 15 Sept 2013 14:13

Postitus Postitas GTA »

Ah sellised masinad siis siinkandis... :twisted:

Üksõhtu nägin linna peal tiirutamas, vaatasin, et päris sile ja kena retro E28. Ainult, et summuti vist katki või midagi, müdises natuke liiga kõvasti. A kui hiljem nägin veidi kõvema gaasivajutuse saatel Maxima parklast lahkumas siis sain aru küll mis pada seal peal on :lol:

Meeldiv masin igatahes, jõudu! :)
Ära osta autot, mida sa lükata ei jaksa! - Al Bundy, USA pereisa
2105 '82 > 21073-40 '96 > 21072 '85 > 320i (M20B25) '88 (müüdud) > 325i '90
JanekEnde
Postitusi: 1077
Liitunud: 04 Nov 2011 21:11
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas JanekEnde »

Meeldib 8)
e28 520i -> e34 525iAT -> Sierra Gt & Sierra
rallyiff
Postitusi: 180
Liitunud: 06 Aug 2011 07:39
Asukoht: paide

Postitus Postitas rallyiff »

No veidi uuendust jälle!
Kuna see minu jaoks on esimene omataoline projekt siis mootor oloi jah veidi viltu peal ja kardaani leevendi oli pinges, seega kui korralikult drifti tegin siis hakkas kardaan korralikult laamendama seda´vahepukki!
Laupäeval siis oli mul selline tuhin peal jälle, et võiks teha miskit! Ja vaikselt hakkasin nokkima ning sain moto peale otseks ja tulemus oli päris meeldiv juba:d
Mingi aeg ehk on lootust normaalne lsd differ ka saada siis saab selle kemppi oma sealt kus kurat visata sest sellega ikka tüütu sõita.
Talve jooksul loodan ka 16" veljed semmida śiis saab pidurite kallale minna.
Reedel jõudsid minuni e39 540i 324x30 esimesed pidurid :twisted: mis sobivad väikeste modifikatsioonidega külge!
Taha tulevad ilmselt tavalised e28 ketaspidurid ja kässar tuleb hüdrokas, kuna originaal kässari süsteem ketastega varjandil ei ole eriline saavutus minu meelest ja pealegi läheks see kallimaks ka.(plekid, trossid, klotsid, ajamid seal sees jne.)
Kui pidureid hakkan vahetama siis teen kindlasti pilti ka, sest need mis praegu küljes on tunduvad nende suurte kõrval nagu mänguauto pidurid:D
Pidurite koha pealt 1 paha uudis ka! Kuna pidureid on vaja kolimkutes mis asuvad roolikarbi juures veidi ringi ühendada, siis ilmselt pean ma mootori maha tõstma korra kuna sinna ma muidu ligi ei pääse!! Suur töö aga mis seal ikka, selline ehitamine ongi pm selle auto eesmärk:D

Aga selleks korraks uudistega kõik ja järgmise korrani!!
kw müüb autot, vääne liigutab autot
rallyiff
Postitusi: 180
Liitunud: 06 Aug 2011 07:39
Asukoht: paide

Postitus Postitas rallyiff »

Uusi pilte!

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Pesematta on aint, sellise ilmaga pointless ka veidi!!
kw müüb autot, vääne liigutab autot
rallyiff
Postitusi: 180
Liitunud: 06 Aug 2011 07:39
Asukoht: paide

Postitus Postitas rallyiff »

Jõuluvana võttis mu rahakotist nati eurosi ja tõi uued lelud mulle :D nv saab hakata esipidureid installima 8)

Pilt

Ise olen väga rahul, sobivad täpselt nii nagu mulle meeldib!
kw müüb autot, vääne liigutab autot
Kasutaja avatar
rean
Postitusi: 579
Liitunud: 25 Nov 2005 20:03
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas rean »

Ilus 8)
e21 316 81a ; e30 325i 86a ; e28 520i 83a
rallyiff
Postitusi: 180
Liitunud: 06 Aug 2011 07:39
Asukoht: paide

Postitus Postitas rallyiff »

No nii!! Esipidurid installitud ja tulemusega rahul! Eriline jutumees ma ei ole seega panen mõned pildid!



Paksuse vahe on päris suur ikka :D
Pilt
ja suuruse vahe on ka arvestatav

Pilt
Velgede sisse mahuvad täpselt ära 8)
Pilt
Ja lubatud pilt käigukastist, eriti hästi ei tulnud pildistamine välja aga annab aimu mis on tehtud!
Pilt
Igapäeva liikurist ka 1 pilt peale pesu!!
Pilt
kw müüb autot, vääne liigutab autot
rallyiff
Postitusi: 180
Liitunud: 06 Aug 2011 07:39
Asukoht: paide

Re: BMW 518 4,4 210kw 84a. rallyiff

Postitus Postitas rallyiff »

Tere taas!
Kuna pühad pikad ja tööl ei pea praegu käima siis tegin oma masina pm tuttuueks!! :D
Nimelt otsustas ükspäev spidomeeter töölepingu lõpetada, on ennemgi nii teinud kuid väike müks vastu armatuuri ja on siiani uuesti tööle hakanud. Seekord oli siis nii et löö või armatuur kapoti alla välja aga tööle ei hakanud. Kuna armatuuri müksamine siiani oli aidanud siis aimasin, et viga ilmselt on blokis sees, seega sai see maha võetud ja laiali lammutatud. Trükkplaadid olid iseenesest väga ilusad, ei olnud ära korrodeerunud ega midagi. Küll aga leidsin nii mõnegi külmjoote erinevatest kohtadest, kui need olid üle joodetud siis algas auto uuendamine :wink: Nimelt siis arvasin et oleks hea mõte odomeeter nulli ajada, natuke nikerdamist oli, et see ära teha nii, et kõik terveks ka jääks aga tehtud see sai.
Pilt
Praegu on siis vaatepilt selline :D

Lisaks sellele, et spido isegi tööle ka hakkas, hakkasid tööle ka service tuled, algul põlesid kõik punased ja kirjad mis võimalik kuid peale kiiret traadijupiga jebimist kustusid need kõik ära ja enne käivitamist põlevad nüüd ilusti rohelised tuled nagu peab. See oli päris meeldiv bonus selle töö juures, Kohe näha, et aint 4km sõitnud masin :D

Praeguseks kõik!!
Ilusat pühade lõppu ja tulevat aastavahetust!!!
kw müüb autot, vääne liigutab autot
rallyiff
Postitusi: 180
Liitunud: 06 Aug 2011 07:39
Asukoht: paide

Re: BMW 518 4,4 210kw 84a. rallyiff

Postitus Postitas rallyiff »

01.02 oli siis minu auto 30es juubel!!
kw müüb autot, vääne liigutab autot
JanekEnde
Postitusi: 1077
Liitunud: 04 Nov 2011 21:11
Asukoht: Pärnu

Re: BMW 518 4,4 210kw 84a. rallyiff

Postitus Postitas JanekEnde »

Head juubelit 8)
e28 520i -> e34 525iAT -> Sierra Gt & Sierra
rallyiff
Postitusi: 180
Liitunud: 06 Aug 2011 07:39
Asukoht: paide

Re: BMW 518 4,4 210kw 84a. rallyiff

Postitus Postitas rallyiff »

Tere taas!

Väike uuendus jälle! Kuna 4,10 kemppi ülekanne muutus juba pehmelt öeldes tüütuks siis tõin omale ajutiselt lahtise 2,93 diffri ja panin selle alla, tundub nagu oleks 1 käik juurde tulnud, pöörded on normaalsed ja sõita ka mõnusam. Isegi 1. käigule leiab rakendust nüüd.

Minu isetehtud diffrikaane tugevdus, ilma selleta sai sellest kaanest ikka üsna lihtsasti jagu!

Pilt
kw müüb autot, vääne liigutab autot
rallyiff
Postitusi: 180
Liitunud: 06 Aug 2011 07:39
Asukoht: paide

Re: BMW 518 4,4 210kw 84a. rallyiff MÜÜGIS

Postitus Postitas rallyiff »

Nii!! Elu läheb paraku seda teed, et muud asjad vajavad raha ja seega on masin müügis. Esialgu hinda siia ei pane seega ootan pakkumisi ps-i.(kommiraha eest ära ei anna)
kw müüb autot, vääne liigutab autot
rallyiff
Postitusi: 180
Liitunud: 06 Aug 2011 07:39
Asukoht: paide

Re: BMW 518 4,4 210kw 84a. rallyiff

Postitus Postitas rallyiff »

Kes tahab võib seda masinat endiselt omale soetada, kuid nüüd on mul endal ka isu tulnud seda uuesti edasi tjuunida!Viimase asjana paigaldasin pillile pagassi vahepaagi, muidu juhtus vahest see et tõmmas õhu vahele ja siis oli hoobist hing kinni.
Paagi enda tegin kilosest tulekustutist :D oli selline paras suurus ja sai ise keevitada ka seda. Hetkel see süsteem täitsa toimib kuid etteande pump mille sinna panin lekib veidi, kuid juba on olemas e39 3,0d etteandepump mis peaks ka selle tööga edukalt hakkama saama, nagu minu puhul ikka siis fotokat mul kaasas ei olnud kui tegin, kui meelde tuleb siis pildistan ka seda sankompunni.
Praeguseks kõik, külastage meid jälle :D
kw müüb autot, vääne liigutab autot
rallyiff
Postitusi: 180
Liitunud: 06 Aug 2011 07:39
Asukoht: paide

Re: BMW 518 4,4 210kw 84a. rallyiff

Postitus Postitas rallyiff »

Asi toimib ja isegi tegin pildi ka oma tulekustutist/vahepaagist!

Pilt


Jube hea, kinnitus oli ka kohe olemas :D
kw müüb autot, vääne liigutab autot
rallyiff
Postitusi: 180
Liitunud: 06 Aug 2011 07:39
Asukoht: paide

Re: BMW 518 4,4 210kw 84a. rallyiff

Postitus Postitas rallyiff »

Leidsin netis tuiates ühe pildi ja mul juba oli meelest läinud et ka minu masin oli kunagi selline kapoti alt :D
Pilt

võrdluseks siis praegune seis :o

Pilt

mulle isiklikult istub praegune varjant rohkem!!

Loodan et esimese pildi autor ei pahanda, et tema pilti kasuasin!
kw müüb autot, vääne liigutab autot
matthias
Postitusi: 127
Liitunud: 28 Apr 2013 12:51

Re: BMW 518 4,4 210kw 84a. rallyiff

Postitus Postitas matthias »

Votan esimese pildi omaks. Mis siin ikka pahandada :D
rallyiff
Postitusi: 180
Liitunud: 06 Aug 2011 07:39
Asukoht: paide

Re: BMW 518 4,4 210kw 84a. rallyiff

Postitus Postitas rallyiff »

Vahelduseks uuendan ka teema veidi!
Suurt midagi ei ole lisanud masinale, ainult kardaani olen välja vahetanud!
Kuna m30 kardaanil väsis 1 rist ära siis tegin edasiarenduse ja panin sinna e39 528iA kardaani mis oli pikkuselt kõige lähemal minu vajadustele,siiski oli see 3cm liiga pikk.
Kõne treialile ja asi tehti vajalikule pikkusele, olukord paranes kõvasti kuid päris hea ikka ei ole, ilmselt tuleb tasakaalustada lasta. Auto küljes tuli aint puki kinnituskoht nati tahapoole nihutada.
Muus osas on ainult kalla, talla ja vaheta tagumisi rehve :D Tagumisi rehve vist läks 5 või 6 jooksu see suvi.
Vahepeal sai 1 velg ka veidi kannatada kui keset drifti läks välimine tagumine rehv pauguga puruks, velg tsentrist kõver ja seespool 2 korralikku mõlki. Õnneks lähedalasuv meistrimees tegi selle nagu uueks, ning kuna velje värv kannatada ei saanud siis nagu ei olekski midagi juhtunud.
Hetkel rohkem uuendusi ei ole ja soovin teile kena pühapäeva jätku!!
kw müüb autot, vääne liigutab autot
JanekEnde
Postitusi: 1077
Liitunud: 04 Nov 2011 21:11
Asukoht: Pärnu

Re: BMW 518 4,4 210kw 84a. rallyiff

Postitus Postitas JanekEnde »

Kas vahepaak ohtlikus kohas ei ole? Aku kohe kõrval..
Jaksu masina hoidmisel :)
e28 520i -> e34 525iAT -> Sierra Gt & Sierra
Suletud