e28 525i MARX

Foorumiliikmete autod.
Vasta
MARX

e28 525i MARX

Postitus Postitas MARX »

Tervitus kõigile haikala omanikele. Kuna hiljuti sai omale ka yx hai soetatud, Jaani ex masin, ja siin olev foorum tundus väga asjalik olema (paljud autofoorumid on nagu väljasurnud), siis mõtlesin et teex ka eraldi teema :)
Auto sai ostetud suht kiiresti ja ilma erilise valimiseta. Kuna autoost oli niikuinii plaanis sest eelmise masina myysin sygisel maha ja nn. talveautox (kuna meie teedel olev sool ei mõju autole just kõige paremini siis on lihtsalt kax võimalust kas on kaks autot või tuleb iga aasta korralik rooste tõrje teha, sest meie teedeehitajatest ajugeeniused lapivad suvel aukusid ja palja killustikuga mis aga sööb kaitse mastixi ära) olev oobljääd kotlett otsustas et tema enam ei sõida, ja olgem ausad sõidumõnu sellega oli kyll null. Kuna tln yhistrantsport pole just kiita ja hetkel on ikkagi kõige tähtsam just aeg, siis oli kiiresti vaja uus masin leida. Käisin päris mitut masinat vaatamas (olgem ausad yxi neist polnud bemm :oops: ), kuni nägin e28 kuulutust ja kui ka yx sõber ytles et "saada kuu peale kõik teised masinad, bmw on ainus õige auto", siis sai valik tehtud. Jaanil oli kyll väga raske loobuda :wink: , ja ma yldse ei imesta mix, ja nagu lubasin et auto on kyll heas korras aga mina pyyan teda taastada väga heasse korda siis nii ka teen 8)
Naise esimine reaktsioon oli kyll et "mis rullnoxi masina sa nyyd ostsid?" :lol: :lol: :lol: aga kyll ta harjub :twisted:
Muidu on masin heas korras, on kohe näha et eelmine omanik on masina eest hoolitsenud, siinkohal suured tänud Jaanile :D Minule kes ma bemmidega eriti kokku puutunud pole oli väga suur yllatus kui vaikne see masin võib olla, vedrustus on samuti väga heal tasemel tln kuumaastiku peaaegu ei tunnegi, samas mõne teise masinaga sõites plagisevad hambad nii et kole :lol:
2.5L moto on sellise suuruse ja kaaluga auto kohta väga sobiv, linnas jalgu ei jää ja maanteel on möödasõidud ikka väga lihtsad. Keskmise kytusekulu on kyll natuke suurem kui mõnel teisel masinal, aga ega see paar liitrit rohkem nyyd ka ei tapa ja peale sõidumõnu ju hoopis teine 8)
Tegemistest siis nii palju et kevade poole tahax yhe karbi ära vahetada ja auto yle värvida, sest mõnes kohas on natuke pindmist roostet ja värv on ka tuhmunud, aga tahax et see masin läigix nagu prillikivi :D
Samuti tahax yle vaatamist puksid ja vedrustus, kuna meie teedel on kombex seda päris isukalt syya, lisax võib veel midagi vahetamist vajada sest kunagi ei tea mis töölepingu yles võid öelda.
Salongi poolest on masin 5+, lisada tahax muidugi el.luugi, el.aknad, audio systm. (hetkel on masin suht plank, linnas hellitab kõrvu 2.5 aga maanteel muutub see vaikus tyytavax) Lähi ajal tuleb kindalasti paigaldada signa ja kesklukk, sest neid krdi amfi uimas autokratte koperdab meil ikka väga palju ringi :evil:
Samuti tahax yle lasta orig.valukad sest need suht kulunud välimusega ja suvex tahax ilusad veljed alla saada 8)
Muidu on auto välimuselt väga hea, eristub hallist massist väga hästi :wink:
Muud nagu ei oskagi lisada, vanad pildid on galeriis olemas ja uued teen kui mõne norm. digikarbi kätte saan, enda oma suht lahja :( , aga ex näis.
Jaan
Postitusi: 1280
Liitunud: 02 Veebr 2005 17:51

Postitus Postitas Jaan »

Nojah.. mul oli ausalt öeldes seda üsna raske müüa aga mis teha. Ma arvan, et rullnokast on asi kaugel :) Need on need rahwa seas levinud müüdid ja eksiarvamused. Tihti on nii, et inimesed ei tea isegi millest räägivad :) Veel arvan seda, et su tütarlapsele hakkab see auto väga meeldima (kui eelarvamustest üle saab). Mõne aja pärast ta Sierrasse või Hondasse enam istuda ei taha. 525i e28 on asjaliku, häid sõiduomadusi hindava inimese auto (keda ei koti üldse, et naabrimees ostis just liisinguga uue Kia). Põhiline on see, et masin nüüd asjaliku omaniku käes! Igatahes auto on tõesti mugav, mis mulle veel eriti meeldis siis soojendusüsteem on igati tasemel, seda just põhjamaa kliimat arvesse võttes. Elektriaknad ja luugi võiks paigaldada küll aga ega sinna muud erilist rohkem lisade poolest vaja polegi. Jõudu on mootoris piisavalt, maanteel 5 käiguga lastes saad keskmiseks kütusekuluks 6,5 - 7 l/ sajale. Linnas läheb kütet loomulikult rohkem kui su eelmisel/ eelmistel masinatel aga tõesti - paar liitrit siia sinna ei ole ka minu arust määrav. See on mugavuse hind. Natuke on tõesti vaja auto kallal nokitseda kuid ei minul ega ka omanikul enne mind ei ole selle autoga ühtegi probleemi olnud. Ise olin autoga väga rahul.

Kas sa galeriis kasutaja oled? Saada mulle oma kasutajanimi ja teen sulle oma endise e28 525i piltidele ligipääsu. Või kopeerid need endale ringi... aga ehk on veel mõni variant.
23. August 1939, der Tag der unser Leben veränderte.
Renx
Postitusi: 497
Liitunud: 07 Aug 2005 21:01
Asukoht: Pealinn

Postitus Postitas Renx »

auto on aus ja korralik...õnnitlused korraliku E28 soetamise puhul, aga üks asi mis jäi silma, et tahad keskluku paigaldada??....originaalis pole siis seda vä?? :? ...väga imelik...olen aint kahte E28-t näind, millel pole kesklukku....need olid 518 karpa ja täiesti plank 520 aastast 82 :D :D ...ise arvasin, et alates 83 aastast ja 520-st oli kesklukk baasvarustuses :)
E28 520i -86 ex
E28 528i -83 ex
E28 528i -84 ex
E28 528i -84- ex
E30 318i-325i -84-94a ca. 30tk
E39 525d touring -02 - hetkeliikur
MARX

Postitus Postitas MARX »

väga võimalik et keskluku mootorid on uste sees olemas, kuna auto suht uus siis lihtsalt pole veel jõudnud sisse piiluda :wink:
Kasutaja avatar
siim528
Postitusi: 250
Liitunud: 05 Jaan 2005 01:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas siim528 »

ukse sisse ei olegi vaja piiluda. vaata kas tagumiste uste sisse juhtmekimp läheb. kui laheb siis olemas kesklukk.

edu.
Vasta