BMW 520i aastast 1986

Foorumiliikmete autod.
jumpsik
Postitusi: 273
Liitunud: 09 Sept 2010 02:07

BMW 520i aastast 1986

Postitus Postitas jumpsik »

Tere. Olen siia kirjutanud igasuguseid varuosade ja remondiga seotud abipalveid, kuid ei ole veel kordagi oma autot siia foorumisse toonud. Tegu on siis 1986.a. toodetud haiga mille ma soetasin oma sõbra käest. Pildid tulevad lähipäevil kuid hetke olukorrast siis nii palju, et tegu on shadowline mudeliga mis on eestisse toodud 1998.aastal ja LKF'i andmeil ei ole veel eestis ühtegi registreeritud õnnetust teinud, samuti otsisin ma netist ja sain nii palju targemaks, et tegu on autoga mis tõenäoliselt ei olegi ühtegi plekimõlkimist näinud. Tegemist selle autoga on, kuid mitte midagi kontimurdvat. Aiste vahele on talle pandud 2.0L mootor mis arendab 95kw. Lisade poolest on ta suht vaene, st. et on olemas 2x El.aknad, vändaga luuk, ABS, tagaklaasisoendus, kesklukk ja siis juhi ukseluku elektriline sulatamine vms. Tuleviku visioon oleks see auto kevadeks tehniliselt korda teha, natuke keretöid ja millalgi võiks ÜV ka ära teha, kuna auto seisab praegu tänu sellele. Sisse on talle pandud sinine veluursisu milles istudes võib kuulata muusikat läbi alpine maki. Teostatud on tal praegu summuti keevitus ja uued amordid, kuid oma järgi ootavad uus termosidur, kerepuksid, üks rooliots, bensupaak ajab kusagilt keskelt kergelt läbi, filtrid tahaksid vahetust ja kui masin järjepidevalt sõidus hakkab olema siis võiks tglt õli ka ära vahetada. See teostati tegelikult sügisel ära kuid kuna auto on mitu kuud seisnud siis võiks juba uue õli sisse valada. Praegu oleks vist kõik kuid piltidega tegelen nii kiiresti kui saan :)
jumpsik
Postitusi: 273
Liitunud: 09 Sept 2010 02:07

Postitus Postitas jumpsik »

Juttu on palju kuid lisaks nüüd mõne pildi ka, pisut halvad küll teised kuid vähemalt midagigi. Tahtsin seest ka teha kuid telefon ei võimaldanud nii pimedas pilti teha :S

http://www.upload.ee/files/1066425/Foto0064.jpg.html

http://www.upload.ee/files/1066423/Foto0063.jpg.html

http://www.upload.ee/files/1066421/Foto0062.jpg.html

http://www.upload.ee/files/1066419/Foto0061.jpg.html

Kuid kuidas ma pildid siia esile saan tuua nagu enamus teinud on :S
-Myyr-
Postitusi: 1127
Liitunud: 17 Sept 2009 15:19
Asukoht: Suvepealinn

Postitus Postitas -Myyr- »

Aitan natukene :P

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
"Old bmw isn't just a classic.
It's a sign of having good taste in cars" - S.Müür

Autode varuosad Pärnus
Küsimused või päringud PM'i
jumpsik
Postitusi: 273
Liitunud: 09 Sept 2010 02:07

Postitus Postitas jumpsik »

Tänud :)
-Myyr-
Postitusi: 1127
Liitunud: 17 Sept 2009 15:19
Asukoht: Suvepealinn

Postitus Postitas -Myyr- »

Tore on näha uusi tegelasi siin foorumis:P

Paistab, et leitakse veel korralike isendeid :P

Jõudu ja jaksu sellega:)
"Old bmw isn't just a classic.
It's a sign of having good taste in cars" - S.Müür

Autode varuosad Pärnus
Küsimused või päringud PM'i
jumpsik
Postitusi: 273
Liitunud: 09 Sept 2010 02:07

Postitus Postitas jumpsik »

Seda läheb ikka vaja :)
jumpsik
Postitusi: 273
Liitunud: 09 Sept 2010 02:07

Postitus Postitas jumpsik »

Siiamaani siis on asi arenend seda teed, et auto sai ametliku ülevaatuse. Läks puhtalt läbi mis paneb mind imestama, kuna arvasin, et nii vana auto on natuke halvemas seisus kui ta tegelikult oli :) aga mis on ainult hea ;)
Aix
Postitusi: 284
Liitunud: 10 Aug 2008 21:03
Asukoht: Tartu / Hiiumaa

Postitus Postitas Aix »

Sul tundub olema sarnane probleem minu omaga - esipõll on korralikult kannatada saanud. Ei tea, kuidas nende saadavusega enam olla võib?

Ülevaatus - väga positiivne :idea:
jumpsik
Postitusi: 273
Liitunud: 09 Sept 2010 02:07

Postitus Postitas jumpsik »

Kuule jah, pisut nukker ta sealt eest on, ma arvan et neid peaks ikka saama, samas kui see on nii väändunud magu mul nt. siis kas seda lihtsalt sirgeks ei kannata kangutada kuidagi :S
reyo22
Postitusi: 625
Liitunud: 07 Apr 2008 17:40
Asukoht: Igal pool:)

Postitus Postitas reyo22 »

NB! piltide ülespanija on liiga suured pildid pannud, kehv vaadata peab kerima, võin sul ise korralikku mööduga pildid panna:)
Auto sul väga kena;)
e28 528i , 525i
Suunatuli on nagu kondoom, kui pauk käib siis mõtled miks seda ei kasutanud;)
jumpsik
Postitusi: 273
Liitunud: 09 Sept 2010 02:07

Postitus Postitas jumpsik »

Nunii, laenasin sõbralt fotoka ja tegin siis mõned pildid teile, et ikka aru oleks saada kuidas on säilinud see vana hai :P

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Küsiks, et kas see voolik peabki seal lahti olema?

Pilt
Mis on need kollased juhtmed mis peakaablist nii jooksevad :? enne oli seal pistik küljes kuid see on katki läinud ja no isoleerimata otsad lõikasin ma lihtsalt ära

Pilt

Ja kuhu kohta need juhtmed peaksid minema mis tuleb esimese ratta seest :S (vist ABS ) ka sellel oli pistik katki ja juhtmed rippusid niisama

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Sõiduaeg ka tehtud, mis räägib enda eest juba. Vihjeks võiks öelda et temp. nt. kõrgemale ei tõusegi, abs ja klotsiandur põlevad ja kas sellisel kiirusel selline küttekulu on normaalne?

Pilt

Vabandan, et ma ei oska siiski veel panna siia väikest pilti millele klikkides saaks seda vaadata uuelt avanevalt lehelt :?
Aix
Postitusi: 284
Liitunud: 10 Aug 2008 21:03
Asukoht: Tartu / Hiiumaa

Postitus Postitas Aix »

jumpsik kirjutas: Küsiks, et kas see voolik peabki seal lahti olema w?

http://www.upload.ee/files/1075783/Picture_106.jpg.html
Ülevooluga tegu, võid pudelisse ka suunata :P
Aga jah, paagist välja või maha ta peab minema.
jumpsik
Postitusi: 273
Liitunud: 09 Sept 2010 02:07

Postitus Postitas jumpsik »

Selge :)
Kasutaja avatar
nuga
Klubiliige
Postitusi: 3082
Liitunud: 01 Sept 2004 13:42
Asukoht: Tartu - Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas nuga »

Seda pildimajandust oli nii valus vaadata, et võtsin kätte ja korrastasin teema ära :)
323i, 320 Baur & 750iAL Highline
jumpsik
Postitusi: 273
Liitunud: 09 Sept 2010 02:07

Postitus Postitas jumpsik »

:D
TõnisL
Postitusi: 43
Liitunud: 14 Nov 2010 17:10

Postitus Postitas TõnisL »

Hangi shadowline tumeda liistuga stanged ka, siis näeks juba päris mehine välja. Räägi kuidas 95kw mootor seda suurt keret vedada jõuab ?
jumpsik
Postitusi: 273
Liitunud: 09 Sept 2010 02:07

Postitus Postitas jumpsik »

Kui kellelgi oleks pakkuda tumeda liistuga suht korralike stangesid siis võiks isegi mõelda, 95kw veab seda keret edasi suht korralikult kuid kütet võtab pagana palju :S. Jalgu ei ole veel kellelegi jäänud kuid samas ei tööta mootor veel päris korralikult ka, kui vajalikud vahetused ära saan tehtud siis annan teada teile kuidas liigub või kui kiiresti 0 - 100km/h välja venitab
jumpsik
Postitusi: 273
Liitunud: 09 Sept 2010 02:07

Postitus Postitas jumpsik »

Jutus siis nii, et suutsin auto esimese nurga ära rihtida :S vastu lumevalli (jäävalli) midagi hullu ei ole, esipõll on nac kõver, stange pisut lahti ja suunatuli katki. Siit ka küsimus, et kas kellelgi on e28 esimesi smoke suunatuleklaase pakkuda. Mõtlesin et kui juba vahetsueks läheks siis paneks midagi teistmoodi külge:)
jumpsik
Postitusi: 273
Liitunud: 09 Sept 2010 02:07

Postitus Postitas jumpsik »

Mõtlen mis ma mõtlen siin ja mõtlesin välja et hea pakkumise korral on auto müügis, kuna endal siiski kolmese pisik sees :S Otseselt seda ostu/müügi teema alla ei hakka tõstma, sest auto on siiski hobby ja pidevalt arenev, kuid kui kellegile huvi pakub siis usun et saame kokkuleppele.
jumpsik
Postitusi: 273
Liitunud: 09 Sept 2010 02:07

Postitus Postitas jumpsik »

Räägiks nüüd natuke juttu veel auto arengust. Sai siis ära lasta vahetada tal tagasillapuksid, visco ja jahutusvedelik. Nüüd on temp. ilusti keskel kuid kuna sain täna alles auto kätte siis ei ole vaadanud kuidas ta kütet rüüpab, idee poolest peaks asi suht viisakaks jääma ja mitte hakkama rahakotile auku sisse närima :D
Suletud