BMW 323i Edition S, Nuga

Foorumiliikmete autod.
Vasta
kustas
Postitusi: 992
Liitunud: 18 Sept 2004 14:01
Asukoht: MI

Postitus Postitas kustas »

Kas uuena tulepesuri pesuveepaaki polnud saada? Nii kapitaalselt taastatud auto kapoti alt ootaks küll uusi ja säravaid vidinaid :)
Kasutaja avatar
nuga
Klubiliige
Postitusi: 3082
Liitunud: 01 Sept 2004 13:42
Asukoht: Tartu - Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas nuga »

kustas kirjutas:Kas uuena tulepesuri pesuveepaaki polnud saada? Nii kapitaalselt taastatud auto kapoti alt ootaks küll uusi ja säravaid vidinaid :)
Noh, reaalsuses näeb puhastatud paak kah väga hea välja :)
Tegelikult on asi selles, et kõiki asju ei jaksa uusi osta. Ehk kunagi tulevikus, kui suuremad tööd on tehtud, saab kehvema väljanägemisega juppe tasapisi vahetama hakata.
323i, 320 Baur & 750iAL Highline
kustas
Postitusi: 992
Liitunud: 18 Sept 2004 14:01
Asukoht: MI

Postitus Postitas kustas »

Edition S'i kohta kirjutatakse, et no sunroof, kuid Su omal on ju täiesti orig. katuseluuk... :?:
Kasutaja avatar
nuga
Klubiliige
Postitusi: 3082
Liitunud: 01 Sept 2004 13:42
Asukoht: Tartu - Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas nuga »

kustas kirjutas:Edition S'i kohta kirjutatakse, et no sunroof, kuid Su omal on ju täiesti orig. katuseluuk... :?:
See väide ei vasta tõele :!:
Nii minu omal, kui ka bronco omal on katuseluuk, samuti mitmel piiritagusel isendil.
323i, 320 Baur & 750iAL Highline
must318

Postitus Postitas must318 »

millal saa terve auto umbes kokku saad ootan huviga
Kasutaja avatar
nuga
Klubiliige
Postitusi: 3082
Liitunud: 01 Sept 2004 13:42
Asukoht: Tartu - Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas nuga »

Vahepeal niipalju uuendust siia teemasse, et lõpuks sain ka kauaotsitud LSD omanikuks :D
323i, 320 Baur & 750iAL Highline
Kasutaja avatar
nuga
Klubiliige
Postitusi: 3082
Liitunud: 01 Sept 2004 13:42
Asukoht: Tartu - Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas nuga »

Nüüd kolmandal katsel sain lõpuks õiged tagarattalaagrid :P See on jällegi suhteliselt spetsiifiline kaup, mida kohalikud varuosapoed kuidagi ei suuda pakkuda. UM'i hinda ca. 1800 eek/paar pidasin samuti liiga kalliks. Appi tuli jälle sõber ebay, kus just õiged laagrid (SKF'i toodang) olid saadaval hinnaga 35eur/paar :D

Pidasin ka pisut aru ja panin paika plaani, et lähema 3 kuu jooksul peab masina taas ratastele saama. Olulisematest detailidest on veel puudu tagaamordid, käsipiduri mehhanismi detailid (vanad lasin küll uuesti tsinkida, kuid osalt korrosiooni, osalt kulumise tulemusena on neil lõtkud liiga suured ja need oleks ikka mõistlik uutega asendada) ja esipidurite tolmukaitseplekid (need taastasin samuti ära, aga need ei vasta ikkagi nõudmistele).
Suurematest sõlmedest ootavad veel renoveerimist LSD ja roolilatt. Esimese tahaks lasta põhjalikult üle vaadata, laagrid-simmerid vahetada ja vajadusel ka hõõrdekettad. Roolilati puhul arvatavasti piisab remontkomplektist (tihendid) ja korralikkust puhastamisest ja määrimisest.

Nii ta siis ootab oma aega:
Pilt
Viimati muutis nuga, 05 Okt 2006 13:47, muudetud 1 kord kokku.
323i, 320 Baur & 750iAL Highline
Jaan
Postitusi: 1280
Liitunud: 02 Veebr 2005 17:51

Postitus Postitas Jaan »

Nagu näha - asjad edenevad :D
23. August 1939, der Tag der unser Leben veränderte.
karu
Postitusi: 1057
Liitunud: 03 Okt 2005 22:31

Postitus Postitas karu »

hea vaadata :D ilusti tehaxe, ma olen jumala kindel et sa tahaxid omale auto tõstukit exju:P ega kellegil sellist esi spoilat mulle müüa pole:P
745, R-23, R-12
Kasutaja avatar
nuga
Klubiliige
Postitusi: 3082
Liitunud: 01 Sept 2004 13:42
Asukoht: Tartu - Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas nuga »

karu kirjutas:hea vaadata :D ilusti tehaxe, ma olen jumala kindel et sa tahaxid omale auto tõstukit exju:P ega kellegil sellist esi spoilat mulle müüa pole:P
Suuremad ruumid kuluksid ära küll :P Ruumide kohta, aga ma arvan, et tekib üks teema siia foorumisse :wink:
Üks selline esispoila on mul varus küll. Erilist müügihuvi küll pole, aga kui midagi huvitavat vastu pakutakse, siis olen valmis sellest loobuma :lol:
323i, 320 Baur & 750iAL Highline
karu
Postitusi: 1057
Liitunud: 03 Okt 2005 22:31

Postitus Postitas karu »

mul selline tunne et peax vist mõned järgi tegema, siis olexid kõigil olemas:P :D
745, R-23, R-12
Kasutaja avatar
Toivoku
Postitusi: 1004
Liitunud: 03 Veebr 2005 09:37
Asukoht: Saku
Kontakt:

Postitus Postitas Toivoku »

karu kirjutas:mul selline tunne et peax vist mõned järgi tegema, siis olexid kõigil olemas:P :D
irw ma täna öösel unes kirjtuasin sama mõttega lause siia foorumisse :D
karu
Postitusi: 1057
Liitunud: 03 Okt 2005 22:31

Postitus Postitas karu »

päris hea:P :lol: :D
745, R-23, R-12
Kasutaja avatar
nuga
Klubiliige
Postitusi: 3082
Liitunud: 01 Sept 2004 13:42
Asukoht: Tartu - Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas nuga »

Niisiis... :D Sai http://www.marktplaats.nl/ kaudu muretsetud uus pagasnikuluugile käiv tiivake 8) See tiib on sellisest poolpehmest materjalist, millele on keeruline värsket välimust anda. Pealegi olid kinnituspoldid olematuks roostetanud. Kuna hind oli mõistlik, siis... miks ka mitte :lol:

Pilt
323i, 320 Baur & 750iAL Highline
Kasutaja avatar
nuga
Klubiliige
Postitusi: 3082
Liitunud: 01 Sept 2004 13:42
Asukoht: Tartu - Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas nuga »

E21'e LSD sisu:
Pilt
Viimati muutis nuga, 05 Okt 2006 13:47, muudetud 1 kord kokku.
323i, 320 Baur & 750iAL Highline
Kasutaja avatar
nuga
Klubiliige
Postitusi: 3082
Liitunud: 01 Sept 2004 13:42
Asukoht: Tartu - Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas nuga »

Mõned pildid siis vahepeal toimunust...
Töö tagasillaga:
Pilt
Pilt
Pilt

Esimesed rummud ja pidurikettad paika:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Juhi töökoht :lol: :
Pilt
Pilt
323i, 320 Baur & 750iAL Highline
Jaan
Postitusi: 1280
Liitunud: 02 Veebr 2005 17:51

Postitus Postitas Jaan »

Sellist tööd on kohe lust jälgida :D Silm puhkab 8)
23. August 1939, der Tag der unser Leben veränderte.
Arvo
Postitusi: 1375
Liitunud: 09 Sept 2004 08:41
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Arvo »

Kas diffri tegid lihtsalt huvi pärast lahti või on mingi remont plaanis? Kui uuesti kokku paned siis kindlasti lsd-õli sisse :!: (aga seda teadsid sa ju isegi :) )
Kas õõtsad on enne värvimist ka liivapritsi, buvanooli või traatharja töötlust saanud?
nuga kirjutas: Ruumide kohta, aga ma arvan, et tekib üks teema siia foorumisse :wink:
Kas mingi suurem ühisgaraazi projekt plaanis? Ise võibolla ka varsti täiskohaga Tartu inimene ja oleks kah huviline.
Viimati muutis Arvo, 20 Dets 2005 10:54, muudetud 1 kord kokku.
E24 635CSi | E10 2002
Kasutaja avatar
nuga
Klubiliige
Postitusi: 3082
Liitunud: 01 Sept 2004 13:42
Asukoht: Tartu - Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas nuga »

Diffri tahaks ikka samuti täielikult üle käia - vahetaks laagrid-simmerid, vaataks kettad üle ja last but not least roostest puhtaks ja ilus must värv peale :) Välismaa foorumites soovitatakse õlidest kasutada redline'i tooteid, aga neid vist pole eestis saada? Või millist LSD õli soovitaksite?

Õõtsadega sai jah nii tehtud, et kõigepealt liivaprits, seejärel laagrid - puksid välja. Enne ei saanud neid välja võtta seetõttu, et liivaprits oleks laagripinnad rikkunud. Peale seda paar ringi buvanoliga sulistamist ja hiljem pehme nailonharjaga lahtine kiht peale pealt ära lasta. Seejärel läksid õõtsad pulbervärvimisse, kus nad kõigepealt kaeti pulbertsingiga ja selle peale poolmatt must. Enne uute laagrite paigaldust tuli veel laagripinnad värvisurmaga pulbervärvist puhastada, samuti keermetele tilk värvisurma ja mõne minuti pärast polt korraks läbi keerata. Pulbervärvi ebasobivatesse kohtadesse sattumise välitmiseks võib üritada ka vastav koht kinni katta, aga silindrilist pinda seestpoolt katta ei ole just kõige lihtsam. Muudes kohtades olen teinud nii, et katnud pinna fooliumteibiga ja selle peale veel macgyver'i teip, et hoida fooliumteip kindlalt paigas.
Nii lihtne see ongi :wink:

Pilt
Viimati muutis nuga, 05 Okt 2006 13:49, muudetud 1 kord kokku.
323i, 320 Baur & 750iAL Highline
Kasutaja avatar
nuga
Klubiliige
Postitusi: 3082
Liitunud: 01 Sept 2004 13:42
Asukoht: Tartu - Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas nuga »

Arvo kirjutas:Kas mingi suurem ühisgaraazi projekt plaanis? Ise võibolla ka varsti täis kohaga Tartu inimene ja oleks kah huviline.
Too variant langes ära, kuna koht jõuti enne ära osta :cry:
Aga kui huvilisi on palju, siis ma arvan, et küll me midagi leiame :)
323i, 320 Baur & 750iAL Highline
Vasta