BMW e28 3,0L 525i 1983 Cardo

Foorumiliikmete autod.
Vasta
E28
Postitusi: 268
Liitunud: 10 Juul 2005 21:32
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas E28 »

Mu masinal läheb ka tükk aega (külma mootoriga) enne kui õlituli ära kustub
Kasutaja avatar
ökosohver
Postitusi: 95
Liitunud: 08 Aug 2007 15:22

eh

Postitus Postitas ökosohver »

okei..ja kuidas siis seda t6lgendada??? minu isendil millel vb ple elusees mingit mootori remonti tehtud nt siis kylma mootoriga peale mootorikäivitus 6lituli kustub koheselt? millest see siis tingitud peaks olema, ehk keegi tark teab öelda? niipalju v6in öelda et 6li on seal täiesti...ma isegi ei tea mis 6li sest ma pole ise 6livahetust teinud ja kilomeetreid on ka umbes 1000km selle nelja kuu jooksul läbitud. eetrivälise teemana tahtsin lisata selle 6litule kohta nt seda et sai tuttava e36ga s6idetud millel oli kapoti all 1,6 mootor siis sellel kippus 6li tuli madalate pööretega p6lema minema, pöördeid suurendades ehk siis tyhikäiku timmides( kui se on reaalne) ei kadunud siiski märgutule põlemine, ka peale 6livahetust jäi viga samaks, ja ometigi pärast pikki uuringuid....ei suudetudki viga leida...aga okei...ma lihtsalt pidin siia midagi kirjutama menetlemiseks:)
Kasutaja avatar
Cardo
Postitusi: 1656
Liitunud: 17 Jaan 2007 09:05
Asukoht: Jüri , M:5158627

Postitus Postitas Cardo »

Ruut, ma vist hangin sellise, mis salongis pidevalt infot jagab, igaks juhuks.
Täna pisut nokitsesin garaazis ja läks aega mis läks( hirmus palju läks ), aga tuledelülitid ja ka muud sain paneelis tööle. See tulede lüliti mis originaalis on vajab ikka ohmaka näoga vahtimist, ennem kui tööskeemist aru saab.
Homme kui aega on, üritan ka süüteluku ümber tõsta.
Ökosohverile mainiks, et äkitsi on tegu tavalise mineraalõliga, mis on piisavalt paks ja veniv. Mingid 1,6-d ja muut tüüpi mootorid on ju hoopis teistmoodi.
e28
sysi
Klubiliige
Postitusi: 1591
Liitunud: 03 Sept 2004 22:34
Asukoht: Tln

Postitus Postitas sysi »

M30 vs teised vanakooli mootorid on ka teada-tuntud vahe: M30 külmalt kustutab õlitule märksa hiljem anduri asukoha tõttu.
Kasutaja avatar
tõnis
Klubiliige
Postitusi: 876
Liitunud: 07 Sept 2004 21:03

Postitus Postitas tõnis »

Mainin ka omapoolse tähelepaneku ära. Niipalju kui mul neid m30 motoga liikureid on olnud, kõigil on õlitule kustumine aega võtnud. Tavaliselt 2-3 sekundit. Ma arvan et Cardo ära pabista selle tulukese pärast, pane kell salongi ja saadki kõige adekvaatsema pildi survest.
Carclassic OÜ
Kasutaja avatar
Cardo
Postitusi: 1656
Liitunud: 17 Jaan 2007 09:05
Asukoht: Jüri , M:5158627

Postitus Postitas Cardo »

Lihtsalt see mootorijant on hellaks teinud, tundub, et poolsündiga kustus pisut varem.
e28
Kasutaja avatar
ökosohver
Postitusi: 95
Liitunud: 08 Aug 2007 15:22

eh

Postitus Postitas ökosohver »

ei tglt... ma siis testisin kylma mootoriga asja ära, jättes meelde tähele paneku m30 mootori 6litule syttimise kohta.... andes v6teit peale käivitamist tuli p6les veel umb 3 sekki...ja meelde tuli et sai suht alguses peale soetamist 6li lisatud ja se oli ikkagi poolsynt...niiet tol korral kui ma yritasin selgeks teha et se tuli koheselt kustub siis se oli suht sooja mootoriga käivitamisel niiet minu viga...väike arusaamatus :oops:
Kasutaja avatar
Cardo
Postitusi: 1656
Liitunud: 17 Jaan 2007 09:05
Asukoht: Jüri , M:5158627

Postitus Postitas Cardo »

Täna sudisin seda kütuserõhu regulaatorit ja näe imet, enam surve 1atm alla ei vajunud ja käivitumine oli hoopis parem. Soojast peast käivitus paari sekundiga ja õlituli kustus ennem käivitumist ära.
UM-ist sain kätte tellitud kauba ja garaazis läks meel taas nukraks, milles siis asi ?

Pilt

Realoem-ist võetud koodid andsid paraja kompoti kokku. Paak on teise korgikinnitusega ja uus kork ei sobi selle paagiga :(
Kusjuures paak on võetud mudeli järgi ja kork mis sinna peaks sobima, on tootmisest maas ja pakkus kataloog siis uuemat korki. Egas kurja mina ka ei tea, millepoolest nad erineda võivad.

Saatsin juba pärimuse kah, et mis edasi saab.

Niiet, kui kellelgi huvi uue ja puhta paisupaagi suhtes ja kork on sellist vanemat tüüpi, poole keeramisega kinni, nagu õlikork, siis minukäest saaks paagi. Teisalt võib saada ka uue korgi :)

Hetkel siis vaja veel 1L õli, siis on õlinorm ülemisel kriipsul ja peale vanni ümberehitusi läheb mootorisse 8L õli, hetkel sellist

Pilt

Reedeks leppisin Patricuga kokku, et vaatab need tumblerite juhtmed ja lülitused üle, ikka suutsin mingid juhtmed kärssama saada. Kuna el skeem puudub, siis on see töö ikka spetsialisti teha. Ei tahaks mitta autot maha põletada :)
Viimati muutis Cardo, 19 Nov 2007 10:30, muudetud 1 kord kokku.
e28
jaan tatikas
Postitusi: 125
Liitunud: 19 Veebr 2006 19:20

Postitus Postitas jaan tatikas »

M3 - l selline kork , helista ...
Kasutaja avatar
Cardo
Postitusi: 1656
Liitunud: 17 Jaan 2007 09:05
Asukoht: Jüri , M:5158627

Postitus Postitas Cardo »

jaan tatikas kirjutas:M3 - l selline kork , helista ...


eks mul varsti nagunii asja, aga hetkel muutub juba hädavajalikuks selline kaup

Pilt

sillastendi ei ole mõtet 2x minna
e28
Jaan
Postitusi: 1280
Liitunud: 02 Veebr 2005 17:51

Postitus Postitas Jaan »

Registreeri ennast BMW Mobile Tradition'i järelmüügi portaalis kasutajaks. Saad parema ülevaate mis millega sobib.

Mis sa sellest paagist tagasi sokutad? Sokuta kork tagasi. See kork mida sul vaja maksab uuena ehk saja krooni ringis. Sama plekist kork mis on pildil http://www.bmwclassic.ee/galerii/album102/aan Võta pilt kaasa ja ütle, et sellist korki tarvis ja homma on taas hallinassa.
23. August 1939, der Tag der unser Leben veränderte.
Kasutaja avatar
ökosohver
Postitusi: 95
Liitunud: 08 Aug 2007 15:22

eee

Postitus Postitas ökosohver »

kle aga mul teisel e28l on paisupaagil kyll poole keeramisega kork...mis sa tahtsid paaki vahetada v6i milles oli asi?
Kasutaja avatar
Cardo
Postitusi: 1656
Liitunud: 17 Jaan 2007 09:05
Asukoht: Jüri , M:5158627

Postitus Postitas Cardo »

Ok tellisin uue korgi. Sellega läheb taas pisut aega :)

Nii reedel oli auto Patriku juures ja ta ehitas ümber minu aretise tumblerite taga. Eelistasin siiski põlenud autole elektriku nägemust asjast.
Selle käiguga oli ka tore seik. Nimelt otsustasin kohale sõita mitte trassipidi, vaid kõrvalteidpidi ja reedel oli ilm üsna libe ja jäine/lumine. Pisuke lahkujooks esisillas, kuna ei ole stendi jõudnud vajas mehist kindlust auto kinnihoidmisel, pisemgi paine teel hakkas autot eiteakuhu kiskuma, aga jäin ellu ja kiirust üle 70-e ei kasvatanud, enamasti sõitsin max 60-ga :D

Täna sai siis pisut rooliotsa peale keeratud ja testsõidul tundus enamvähem kõik OK. Otsustasin ka ühtlasi teha ühe paarikümne km pikkuse sõidu Jürist Lasnamäele, Tartu.mnt-d pidi tagasi. Ooo kus hakkas vahepeal hirmus kui jõudsin Peterburi teele, selline tunne oli, et nüüd kukuvad rattad alt ja esisild murdub pooleks. Selline teekate ei ole mitte minu autole enam sõbralik, edaspidi teen testisõite pigem Tartu- mnt-l või samaväärsetel teedel.

Kuna kütust oli napilt suundusin sobivasse tanklasse, pistsin tankuri sisse ja tegin tiiru ümber auto ja oh imet mida märkasin:

Pilt

Pilt

Kas need avad siis ikkagi miskitmoodi töötavad ?

Igatahes testid kilekotiga näitavad, et vähemalt seisval autol tuleb üsna kuuma õhku sealt välja, ja samas ventilaator ikka imeb täitsa usinasti

Pilt

Pilt

Talveks tahaks külge monteerida pisut suurema reduktori kui leiaks vaid sellele keskel asuva kõrvaga kaane

Pilt

vaja siis sellist kinnituskõrva

Pilt

Ja miskine sobilik summuti tuleb kah leida, kuna peagi loodaks uue väljalaske alla saada. Sobiva püti maximaalsed mõõdud oleks siin :

Pilt
e28
Kasutaja avatar
Cardo
Postitusi: 1656
Liitunud: 17 Jaan 2007 09:05
Asukoht: Jüri , M:5158627

Postitus Postitas Cardo »

Äkki üritaks kogu difriteema kusagile mujale tõsta, tundub, et terve lehekülg on tekkinud arutelu muudel teemadel.
e28
Kasutaja avatar
tõnis
Klubiliige
Postitusi: 876
Liitunud: 07 Sept 2004 21:03

Postitus Postitas tõnis »

Diffrite arutelu jätkub uues teemas ! http://www.e21.ee/forum/viewtopic.php?t=2099
Carclassic OÜ
Kasutaja avatar
Cardo
Postitusi: 1656
Liitunud: 17 Jaan 2007 09:05
Asukoht: Jüri , M:5158627

Postitus Postitas Cardo »

Nii, egas vahepeal suurt miskit toimunud ei ole. Täna pisut toimus.
Tundus, et mootor ei lähe ikka õieti soojaks ja eelaimdus oli õige.
Viga oli siis termostaadis

Pilt

Seoses jahutusvedeliku väljalaskmisega, said külge radikale ka termoandurid

Pilt

ja lõppudelõpuks ka uus paisupaak koos vanamoelise korgiga mis vist avaneb 1 atm juures

Pilt


Nüüd kui pruun paisupaak vahetus valge vastu , hakkas häirima kohe klaasipesuvedeliku anum ja kaitsmekarbi kaas, millel enam eriti kirju näha põle :D Miskit on jälle tellida.

Peale neid toimetusi üritasin välja vahetada kapoti hingesid, kuid selline tunne jäi, et need on pisut teist mõõtu, tea mitte, kas 83 ja 86 a omad võivad erineda ? Igatahes vihastasin ennast usinasti selle mõttetu sättimisega ja nüüd ühel ilusal päeval võtan kapoti, viin maalri kätte, kes ta ilusaks teeb ja siis mart154 ehk aitab klaasplastiga plötserdada ja lõpetan selle kapotiotsimise jama ära.

Üks pilt meenutuseks talvisest seadistusest, väga madalaks ei ole mõtet lasta, see peaks hea olema küll. Uued kapslid kah näha.

Pilt
e28
Aare
Postitusi: 144
Liitunud: 05 Sept 2006 10:22

Postitus Postitas Aare »

E28-le sobib mõõdu poolest alla näiteks Gazelli tagapott, mida müüakse Volga kaupluses umbes 600 raha eest. Tagavararatta külg tuleb natuke lössi lüüa. Samas mõõdus pott paistis ka olevat 53 oma.
tean natuke bmw mootoritest
kustas
Postitusi: 992
Liitunud: 18 Sept 2004 14:01
Asukoht: MI

Postitus Postitas kustas »

Oled sa oma auto ära ka kaalunud? Täitsa huvitaks kohe.
Kasutaja avatar
Cardo
Postitusi: 1656
Liitunud: 17 Jaan 2007 09:05
Asukoht: Jüri , M:5158627

Postitus Postitas Cardo »

Aare kirjutas:E28-le sobib mõõdu poolest alla näiteks Gazelli tagapott, mida müüakse Volga kaupluses umbes 600 raha eest. Tagavararatta külg tuleb natuke lössi lüüa. Samas mõõdus pott paistis ka olevat 53 oma.
Tuttav autohooldaja pakkus u 500 raha eest RV mingi Traffiku või muu pakika ovaalset korralikku suurt pütti, kui see ei sobi, siis võtan tutika 1500 ühiku eest, vist Simonsil oli 500mm pikkune suur ovaalne otseläbi summuti olemas.
e28
Sander
Postitusi: 427
Liitunud: 11 Apr 2005 12:37
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas Sander »

ma pakkusin ja pakuni siiani 84 aasta autoküljest kapoti hingesi,sul vaid järeletulemis vaev ja maha kruttida,ehk on abi...
...
Vasta